Kamil Grosicki
Fot. East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Nie tylko Lewandowski. Problemy po mundialu ma także Kamil Grosicki!

To koniec jego zagranicznej kariery?

Gabriela Czernecka 3 lipca 2018 08:56
Kamil Grosicki
Fot. East News

Występ polskiej reprezentacji podczas Mundialu w Rosji nie przebiegł tak, jak chcieliby tego nasi rodacy. Dziś wprost mówi się, że transfer do Realu Madryt, o którym marzył Robert Lewandowski pozostanie tylko niespełnionym marzeniem. Dla Kamila Grosickiego występ na Mundialu 2018 również miał być przepustką do wielkiej sportowej kariery. Niestety okazuje się, że trener drużyny Hull City, w której obecnie gra Grosik, nie jest zachwycony grą piłkarza...

Mundial 2018L: Hull City nie chce Kamila Grosickiego?

W Hull City bardzo liczono na to, że Kamil Grosicki z jak najlepszej strony zaprezentuje się na murawie w Rosji. Podobno zespół bardzo liczył na to, że po Mundialu Grosickim zainteresują się nowi pracodawcy, dzięki czemu Hull City odzyska zainwestowane w Polaka pieniądze. Jak podaje Daily Mail Kamil Grosicki po mundialu zyskał przydomek "wielkiej zagadki". Wszystko za sprawą jego nierównej formy i zaangażowania, jakie podczas mistrzostw świata zaprezentował polski piłkarz.

Polski skrzydłowy potrafił rozegrać świetny mecz, a kilka dni później być w bardzo kiepskiej formie. W ostatnim czasie często siedział na ławce rezerwowych, by w kolejnym meczu wrócić do podstawowego składu. Podczas mundialu cała polska drużyna, w tym Grosicki, nie zachwyciła swoimi umiejętnościami na boisku. Podobno menadżer Hull City, Nigel Adkins, zastanawia się nad tym by jak określiła to jedna z gazet "pozbyć się" Polaka. Wiadomo jednak, że Kamil Grosicki z drużyną rozstać się nie chce.

„Czuję, że w ofensywie jestem w stanie dać temu zespołowi bardzo dużo. Wiadomo, że mam problemy z grą w defensywie, a w Anglii jest to bardzo ważne. Staram się jak mogę. Koledzy pomagają mi w grze defensywnej, a ja im w ofensywnej. Jakbym grał na top poziomie w defensywie i ofensywie to prawdopodobnie byśmy tutaj nie siedzieli. Dlatego też proszę o swobodę gry w ofensywie. Pomagam w grze defensywnej, ale nie będę w stanie tego robić w każdej akcji”, oceniał swoją grę w wywiadzie dla klubowej telewizji Hull City.

Grosicki dobrze wie, gdzie jest jego miejsce: „Ja jestem od strzelania goli i podawania kolegom piłek, na tym się skupiam. Od gry w defensywie są inni zawodnicy”, mówi. 

Jak dalej potoczy się kariera Kamila Grosickiego? Dowiemy się już niebawem. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.