Oscary 2017, najlepszy film, skandal na Oscarach, Oscary 2017 skandal
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wielki skandal na Oscarach. Koszmarna pomyłka przy odczytywaniu nagrody w najważniejszej kategorii

Konrad Szczęsny 27 lutego 2017 06:50
Oscary 2017, najlepszy film, skandal na Oscarach, Oscary 2017 skandal
Fot. East News

Tego nikt się nie spodziewał! Wielkim skandalem zakończyła się tegoroczna gala rozdania Oscarów. Do koszmarnej pomyłki doszło przy odczytywaniu werdyktu w najważniejszej kategorii, "Najlepszy film". Początkowo Warren Beatty i Faye Dunaway, którzy wręczali statuetkę, wyczytali jako zwycięzcę musical "La La Land". Twórcy zostali zaproszeni na scenę. Jednak ich radość nie trwała długo.

Polecamy też: Oscary 2017. Poznaj zwycięzców i przegranych

Wpadka na Oscarach: "Moonlight" zamiast "La La Land"

Chwilę później prowadzący galę Jimmy Kimmel poinformował ze sceny, że doszło do wielkiego nieporozumienia: nagrodę powinni otrzymać twórcy... "Moonlight". Wszystkich zgromadzonych w Dolby Theatre wprowadziło to w olbrzymią konsternację. Zwycięzcy byli wyraźnie zakłopotani, reżyserzy "La La Land" opuścili scenę ze zwieszonymi głowami. Oczywiście starano się rozładować atmosferę m.in. żartami, że w ten sposób nagrodzone zostały tego wieczoru dwa filmy, jednak wysiłki te spełzły na niczym. Jak zgodnie podkreślają przedstawiciele mediów, tak dużej pomyłki po największym i najważniejszym wydarzeniu tego typu na świecie nie spodziewał się nikt.

Polecamy też: Oscary 2017: Donald Trump wyśmiany podczas gali wręczania Oscarów. Dlaczego?

Jak doszło do pomyłki przy wyczytywaniu laureata w kategorii "Najlepszy film"?

Jak tłumaczył ze sceny wręczający w tej kategorii nagrodę Warren Beatty, po otworzeniu koperty z werdyktem zobaczył kartkę z nazwiskiem Emmy Stone za rolę w „La La Land”. To dlatego ten musical został wyczytany jako zwycięzca. Jak podkreślał aktor, był to jednak powód jego wyraźnego zakłopotania i  właśnie dlatego zwlekał z ogłoszeniem werdyktu (co widać było w relacji na żywo). Wydaje się zatem, że pomyłce winni byli organizatorzy gali, nie zaś gwiazdor. Nie zmienia to faktu, że już został okrzyknięty (razem z musicalem "La La Land") największym przegranym tegorocznych Oscarów. Złośliwi żartują, że już nigdy nie zostanie zaproszony na żadne wydarzenie tego typu. Nadal czekamy na oświadczenie organizatorów w sprawie całego zamieszania.

Polecamy też: Oscary 2017. Zobacz gwiazdy na czerwonym dywanie! Kto zachwycił stylizacją, a kto zaliczył wpadkę?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!