Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE
WSPOMNIENIE

Monika Richardson pożegnała 10 lat temu ukochanego brata. Zmarł w tajemniczych okolicznościach 

Kim był Filip Pietkiewicz? Dziennikarka wspomniała go po latach

Rafał Kowalski 10 marca 2022 12:08
Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Są sprawy, które do dziś sprawiają Monice Richardson ogromny smutek. Dziennikarka nie opowiada o nich publicznie, ale to nie zmniejsza żalu, który musi czuć. Takim wspomnieniem jest na pewno śmierć brata, do której doszło nagle w marcu 2012 roku. To wtedy w tajemniczych okolicznościach zmarł Filip Pietkiewicz.

Filip Pietkiewicz – przyczyny śmierci, kim był?

Urodzony w 1977 roku Filip Pietkiewicz rozwijał karierę w mediach podobnie jak jego siostra czy mama. 35-letni brat Moniki Richardson pracował w ATM Grupie, gdzie był asystentem kierownika produkcji. Pani Barbara Pietkiewicz - jego mama - też była częścią wspomnianej firmy, z resztą do dziś zasiada w jej radzie nadzorczej.

Filip Pietkiewicz odpowiadał między innymi za powstanie serialu Licencja na wychowanie. Miał też na zawodowym koncie epizod jako scenarzysta np. przy serialu SEX FM w 2007 roku.

Wszystkie plany i marzenia 35-latka przekreślił ósmy dzień marca 2012 roku, kiedy to znaleziono go martwego w mieszkaniu. Jak informowały gazety przyjaciółka Filipa Pietkiewicza udała się do niego, po tym gdy nie odbierał od niej telefonów. Kobieta pojechała do Warszawy Rembertów, gdzie mieszkał, ale kiedy nie otwierał drzwi, o całym zajściu została poinformowana policja. Niestety po otwarciu mieszkania znaleziono ciało brata Moniki Richardson.

Co mogło się stać? Wiele miesięcy minęło zanim wydano oficjalny komunikat w tej sprawie, długo pozostawała ona tajemnicą. Ostatecznie prokuratura wykluczyła udział osób trzecich we wspomnianym zdarzeniu. Czynności prowadzone przez śledczych dowiodły jednak innej rzeczy…

35-latek prawdopodobnie przedawkował narkotyki i alkohol. „Po wstępnej sekcji zwłok w marcu nie zauważono mechanicznych uszkodzeń ciała, ale były widoczne liczne ślady po wkłuciach. Dlatego zlecono badania toksykologiczne, które wykazały stężenie opiatów, które zaliczone jest do stężeń spotykanych w zatruciach śmiertelnych heroiną", mówił mediom ówczesny zastępca prokuratora okręgowego Warszawa-Praga, pan Mariusz Piłat. „Biegli orzekli, że przyczyną śmierci było zatrucie opiatami w skojarzeniu z działaniem toksycznego alkoholu etylowego", dodano.

Monika Richardson, brat Filip Pietkiewicz, 2007

Monika Richardson, brat Filip Pietkiewicz. Zamachowska
Fot. TRICOLORS/East News

SPRAWDŹ: Monika Richardson oferuje darmowe lekcje językowe uchodźcom z Ukrainy

Monika Richardson o bracie. Wspomniała go w rocznicę śmierci

Jaki Filip Pietkiewicz był prywatnie? Czy zawód związany z mediami dawał mu satysfakcję? „Filip był wolnym ptakiem, dlatego odpowiadała mu taka praca. Nie wytrzymałby przez osiem godzin za biurkiem. Nikogo się nie słuchał i lubił chadzać własnymi drogami”, opowiadała lata temu w Fakcie jego znajoma.

Z kolei Monika Richardson nigdy nie mówiła publicznie o stracie brata. Dopiero kilka dni temu w rocznicę jego śmierci napisała kilka słów i pokazała jego zdjęcie. „10 lat bez Ciebie, bracie. Tęsknię. Filip Pietkiewicz R.I.P”, napisała smutno.

Wciąż trudno pogodzić się ze stratą tak młodego człowieka… 

ZOBACZ TAKŻEMonika Richardson sprzedaje swoją luksusową willę. Rezydencja jest warta fortunę. Dlaczego zdecydowała się na taki krok?

Monika Richardson, Filip Pietkiewicz, 2007

Monika Richardson, brat Filip Pietkiewicz
Fot. Kurnikowski AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?