Monika Mrozowska o narodzinach czwartego dziecka i zagrożonej ciąży
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Monika Mrozowska zaapelowała do kobiet w ważnej sprawie. Aktorka poruszyła temat połogu

„Dla wielu matek jest najbardziej traumatyzującym przeżyciem”

Olga Figaszewska 3 lutego 2021 14:15
Monika Mrozowska o narodzinach czwartego dziecka i zagrożonej ciąży
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

Monika Mrozowska dwa tygodnie temu po raz czwarty została mamą. Na świecie pojawił się jej synek, Lucjan. Aktorka zamieszcza na swoim Instagramie zdjęcia i wpisy, którymi obrazuje zarówno te piękne, jak i trudne strony macierzyństwa. Tym razem zaapelowała do kobiet w ważnej kwestii i poruszyła temat połogu.

Monika Mrozowska o połogu. Aktorka zaapelowała do kobiet.

Szczęśliwa mama w poruszających wpisach dzieli się z obserwatorkami swoimi przemyśleniami na temat macierzyństwa, wychowania pociech czy samoakceptacji. Nie owija w bawełnę - otwarcie przedstawia swoje stanowisko w wielu kwestiach, co doceniają jej fanki. Po narodzinach małego Lucjana podkreśliła, że ciąża diametralnie zmienia ciało kobiety. Kilka dni po porodzie Monika Mrozowska pokazała, jak wygląda jej sylwetka i zaapelowała do kobiet, by nie zmuszały się do natychmiastowego powrotu do figury sprzed ciąży. Sama nie wywiera na sobie takiej presji i daje sobie tyle czasu, ile będzie potrzeba. Każdy organizm inaczej regeneruje się po narodzinach dziecka.

Teraz Monika Mrozowska poruszyła temat połogu, o którym wciąż mówi się niewiele. To czas, w którym organizm dochodzi do siebie  po ciąży i porodzie. Gwiazda swój wpis opatrzyła uroczym zdjęciem, na którym karmi piersią małego Lucka.

„Dwa tygodnie z tym małym człowiekiem i dwa z sześciu tygodni połogu (…) Czy coś, co nazywane jest „połogiem” nie brzmi odstraszająco ? Nie będę wymieniać innych nazw, same wiecie, że jest tego sporo 💁🏼‍♀️ z „macicą” na czele 🤦‍♀️, bo na tym trwającym umownie 6 tygodni okresie chciałabym się skupić”, rozpoczęła swój wpis.

Aktorka podkreśla, że w trakcie połogu ważne jest wsparcie bliskich i otaczanie się osobami, do których ma się zaufanie. Monika Mrozowska zaapelowała do kobiet, by były dla siebie wyrozumiałe.

„Dużo się mówi o ciąży, porodzie, a o połogu prawie wcale... A okazuje się, że dla wielu matek to on jest najbardziej traumatyzującym przeżyciem. Wiem, że jest tu sporo mam, dlatego chciałabym Wam podpowiedzieć, jak to zrobić, żeby jednak było dobrze. Najważniejsi są ludzie. Wszyscy ci, którymi w tym okresie będziecie się otaczać. To tylko (i aż) 6 tygodni, dlatego nie bójcie się prosić o pomoc (macie prawo czuć się słabe, to wam w żaden sposób nie umniejsza), nie stawiajcie sobie wygórowanych oczekiwań i...dopuszczajcie do siebie i dziecka TYLKO te osoby, do których macie 100 proc. zaufanie" , napisała w poście.

Aktorka dodaje, że w tym szczególnym czasie ważne jest, by zadbać o samopoczucie własne i maleństwa. W dalej szczęści postu podzieliła się z fankami swoimi doświadczeniami i cennymi radami.

„Nie muszę przesiadywać 2 godz. w łazience, aby codziennie rano wziąć ciepły prysznic, wymasować ciało olejem z migdałów lub innym, zadbać o bliznę, żeby ładnie się goiła, a włosy wzmocnić ulubioną odżywką. Nie maluję się, ale... jeśli miałabym na to ochotę i poprawiłoby to mój nastrój, to też bym to robiła. To wszystko zajmuje góra 10-15 minut. Ubierajcie siebie i dziecko wygodnie. Nie wciskajcie się na siłę w jeansy sprzed ciąży (też tak kiedyś robiłam). Miękkie, otulające koszule, bluzy, niegryzące swetry i ... dobrze dobrana bielizna potrafi zdziałać cuda pod kątem samopoczucia ”, dodała Monika Mrozowska.

W tym szczególnym czasie aktorka może liczyć na ogromne wsparcie partnera i bliskich.

Post Moniki Mrozowskiej spotkał się z ogromnym odzewem ze strony jej fanek. Obserwatorki gwiazdy podziękowały za poruszenie tematu połogu.

,,Pani Moniką, jak miło się patrzy na Panią i rodzinę z Luckiem na czele. Nareszcie normalne podejście do czasu po urodzeniu", ,,Dobrze że poruszasz ten temat🙂ja mam za sobą 4 połogi i średnio wspominam ten czas. Ciagle byłam głodna i rozdrazniona A w nocy budzilam sie cala mokra oblana potem przebieralam się w nocy po 3 razy", ,,Święte słowa 👏 połóg - wyraz lekko straszny ale z odpowiednim wsparciem - u nas tatuś bobaska spisał się na medal - można przejść to zjawisko z godnością", pisały internautki.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.