Monika Kuszyńska, dziecko Moniki Kuszyńskiej, Monika Kuszyńska w ciąży, VIVA! październik 2015
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Monika Kuszyńska pierwszy raz od wypadku stanęła na własnych nogach!

Gabriela Czernecka 2 grudnia 2017 13:00
Monika Kuszyńska, dziecko Moniki Kuszyńskiej, Monika Kuszyńska w ciąży, VIVA! październik 2015
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

 

Monika Kuszyńska stanęła na własnych nogach! 11 lat od wypadku samochodowego, dzięki egzoszkieletowi przespacerowała się na własnych siłach. To świetna wiadomość zarówno dla samej wokalistki, jak i jej fanów. Gwiazda pierwszy trening ma już za sobą. Jak jej poszło?

 

Polecamy: Monika Kuszyńska wystąpi w „Tańcu z Gwiazdami”?! Zaskakujące doniesienia mediów!

 

Monika Kuszyńska stanęła na własnych nogach!

11 lat temu Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, uczestniczyła w poważnym wypadku samochodowym. Od tamtej chwili była sparaliżowana od pasa w dół. Dotychczas poruszała się na wózku inwalidzkim. Artystka już chyba zdołała pogodzić się z tym, że prawdopodobnie nie stanie na nogi o własnych siłach. Medycyna w ciągu ostatnich dziesięciu lat poszła jednak bardzo do przodu. Okazuje się, że Monika Kuszyńska właśnie stanęła na własnych nogach!

 

Piosenkarka kilka dni temu pojawiła się w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” w Busku-Zdroju. Tam wzięła udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego Ośrodka Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu „Anthropos”. Monika Kuszyńska postanowiła spróbować swoich sił i zdecydowała się skorzystać z egzoszkieletu. To pewnego rodzaju pancerz, który pomaga osobom niechodzącym poruszanie się. Monika Kuszyńska dzięki egzoszkieletowi przespacerowała o własnych siłach po korytarzu szpitala „Krystyna” w Busku-Zdroju!

 

Polecamy: TYLKO U NAS Z miłości do synka Monika Kuszyńska i jej mąż nagrali nową piosenkę!

 

Monika Kuszyńska korzysta z egzoszkieletu

 

To pierwszy raz od wielu lat, kiedy Monice Kuszyńskiej umożliwiono wstanie z wózka przy pomocy egzoszkieletu. Piosenkarka ma już za sobą pierwszy trening. Wiadomo, że tego rodzaju ćwiczenie niesie za sobą intensywne obciążenia siłowe, ale jak to mówią, na dobre rzeczy trzeba czasem trochę poczekać. "To zadowolenie i uśmiech na twarzy, który widzieliśmy w poniedziałek podczas uroczystości otwarcia, utwierdza nas w przekonaniu, że warto to robić dla pacjentów", powiedział echodnia.eu dyrektor szpitala „Krystyna”, Grzegorz Gałuszka.

 

Doktor wyjaśnił na czym polega skorzystanie z takiego pancerza: "Pacjent w egzoszkielecie oprócz pionizacji może wykonywać swobodne ruchy związane z przemieszczaniem się. Zaczyna chodzić przy pomocy tego zewnętrznego szkieletu, który wykonuje ruchy za pacjenta. Mówimy tu o stopniowaniu trudności: najpierw oswojenie ze sprzętem, potem balkonik i pierwsze kroki, a następnie samodzielne chodzenie przy pomocy podporu kul łokciowych. Z tego, co dało się poznać po minie i atmosferze, pani Monika była bardzo zadowolona. Zapowiedziała, że przyjedzie do nas, by skorzystać z technologii XXII wieku. Będziemy cieszyć się, jak będzie wracała do zdrowia", mówi Grzegorz Gałuszka.  

 

Wzruszenia nie kryła również Monika Kuszyńska, która była zachwycona nie tylko egzoszkieletem, ale także samym ośrodkiem. "Wiele lat spędziłam rehabilitując się, ale tak spektakularnego miejsca nie widziałam jeszcze. Cieszę się, że w Polsce mamy dostęp do takich urządzeń. Skorzystałam z egzoszkieletu, zobaczyłam kilka maszyn i robi to wrażenie. Mam nadzieję, że będę mogła się tu pojawiać i skorzystać z możliwości rehabilitacji w dłuższym czasie. A Busko-Zdrój to w ogóle piękne miasto", mówi była wokalistka Varius Manx.

 

Pozostaje nam pogratulować gwieździe i życzyć wytrwałości, zdrowia i dużo siły w korzystaniu z egzoszkieletu! 

Monika Kuszyńska, VIVA! 2010, Iwona Pavlović, Taniec z Gwiazdami, Kuszyńska w Tańcu z Gwiazdami
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

 

Polecamy: TYLKO U NAS! Monika Kuszyńska wraca na scenę po porodzie! Kto zajmie się jej synem Jeremiaszem?

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.