Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Najsmutniejsza księżna świata szczerze o wychowywaniu dzieci: „To wykańczające”

Jak wygląda dzieciństwo Gabrielli i Jacquesa?

Gabriela Czernecka 5 grudnia 2019 16:44
Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News

Księżna Charlene z Monako udzieliła wywiadu francuskiemu magazynowi Point de Vue. Żona księcia Alberta II opowiedziała o trudach macierzyństwa. Monakijska księżna jest mamą dwóch pięcioletnich bliźniaków: Gabrielli  i Jacquesa. Rzadko okazuje emocje, przez co została okrzyknięta najsmutniejszą księżną świata. Według zagranicznych mediów powodem smutku Charlene jest jej mąż, który ma dwójkę nieślubnych dzieci, a także liczne operacje plastyczne, jakim poddała się próbując przypodobać się ukochanemu. A jaki kontakt z ma z dziećmi? Charlene zdradza w najnowszym wywiadzie.

Księżna Charlene o dzieciach

W przeddzień Święta Narodowego Monako księżna Charlene udzieliła wywiadu francuskiemu magazynowi Point de Vue. Co ciekawe, podczas rozmowy towarzyszyły jej dzieci, czteroletnie bliźniaki: Jacques i Gabriella. To właśnie ich wychowania i zachowania w dużej mierze dotyczył wywiad. Księżna Charlene zdradziła między innymi, jaką jest mamą: „Jestem opiekuńcza. Bronię ich i stale jestem obecna w ich życiu. Nie jest to łatwe, ale za to bardzo stymulujące. Gdy dzieci miały trzy lata mówiły głównie po angielsku. Teraz świetnie radzą sobie także z językiem francuskim. Chodzą do szkoły w Monako i są dwujęzyczne. Jako matka, odkrywam wszystko razem z nimi i sama też się czegoś uczę. Wspaniale jest śledzić ich rozwój i towarzyszyć im na tej ścieżce!”, zdradza. 

Dzieci księżnej Charlene: księżniczka Gabrielle, książę Jacques
Fot. Getty Images

Dzieci księżnej Charlene: Gabriella i Jacques

Księżna Charlene wyjawiła nawet, jak spędza z nimi czas. Przypomnijmy, że księżniczka Gabriela i książę Jacques przyszli na świat 10 grudnia 2014 roku. Urodziły się za pomocą cesarskiego cięcia. Pierwsza na świat przyszła księżniczka Gabriella Teresa Maria, a dwie minuty później książę Jacques Honoriusz Rainier. Zgodnie z prawem dziedziczenia w Monako, to Jacques jest pierwszy w kolejce do monakijskiego tronu, a Gabriella druga. Dziś bliźnięta mają pięć lat i są oczkiem w głowie swoich rodziców. Niedawno mieliśmy okazję podziwiać je na Narodowym Święcie Monako, gdzie w towarzystwie Charlene i Alberta pozdrawiali poddanych z pałacowego balkonu.

księżna Charlene, książę Albert, księżniczka Gabriella, książę Jacques, monakijska rodzina królewska
Fot. Crystal / SplashNews.com/East News

Okazuje się, że książę Albert odprowadza je do szkoły, ona w tym czasie pracuje, a gdy Gabriella i Jacques wracają, to właśnie ona się nimi zajmuje. „Wieczory są zwykle gorączkowe, zwłaszcza, kiedy jestem z nimi sama. Dzieci walczą oto, kto będzie spał z mamą. Uwielbiają leżeć z nami w naszym łóżku, więc często jest dość ciasno, nie licząc naszych psów: Harleya i Poppy’ego”, opowiada.

Księżna Monako  wyznała, że jej pięcioletnie bliźniaki są czasem nie do wytrzymania. Księżniczka Gabriella i książę Jacques potrafią sprawić, że Charlene bywa wyczerpana, ale na co dzień dzieci okazują sobie niewiarygodną sympatię: „Przez cały czas ze sobą rozmawiają. Jak wszystkie dzieci, czasami mogą być trochę gwałtowne, trochę trudne, gdy są razem, ale zawsze bezwarunkowo się wspierają”, opisała.  

księżnej Charlene 	książę Jakub i księżniczka Gabriela z Monako, dzieci księcia Alberta i księżnej Charlene
Fot. Getty Images

książę Jakub i księżniczka Gabriela z Monako, dzieci księcia Alberta i księżnej Charlene
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.