Agnieszka Chylińska
Fot. Facebook/Agnieszka Chylińska
O TYM SIĘ MÓWI

Agnieszka Chylińska: ,,Dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski" 

,,Nigdy się nie żaliłam. Nigdy nie opowiadałam publicznie o tym, jak jest mi ciężko"

Olga Figaszewska 25 października 2020 15:47
Agnieszka Chylińska
Fot. Facebook/Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska rzadko wypowiada się na prywatne tematy. Teraz przerwała milczenie. Wokalistka  zareagowała na decyzję Trybunału Konstytucyjnego. „Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami. I mnie się zrobiło ciemno przed oczami jeśli chodzi o to, co się wydarzyło", zaczęła w nagraniu opublikowanym na Instagramie. Agnieszka Chylińska jest mamą trójki pociech. Gwiazda w poruszających słowach wyznała: ,,Dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski". 

Agnieszka Chylińska o macierzyństwie. Gwiazda reaguje na wyrok TK

Nigdy nie ukrywała, że macierzyństwo bardzo ją zmieniło. Agnieszka Chylińska jest szczęśliwą mamą Ryszarda, Estery i Krystyny. W związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, wokalistka zdobyła się na osobiste wyznanie. Postanowiła wypowiedzieć się w tej kwestii.

,,Nigdy się nie żaliłam. Nigdy nie opowiadałam publicznie o tym, jak jest mi ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie tak bardzo, że ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tzw. państwo. Dlatego szczególnie mnie, jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci", mówi Agnieszka Chylińska.

Gwiazda podkreśla, że nikogo nie wolno zmuszać do czegokolwiek, ponieważ każdy ma prawo do podjęcia własnej decyzji zgodnie ze swoim sumieniem. 

,,Zawsze uważałam, że jest to kwestia sumienia. Nie można nikogo do niczego zmuszać, nie można narzucać, zakazywać czegokolwiek. To jest nieludzkie. Każda z nas jest inna i każda ma prawo decydować o swoim życiu. Każda z nas ma zupełnie inną sytuację rodzinną, finansową, zdrowotną. Potem z naszą decyzją tak naprawdę zostajemy same i z tym żyjemy do końca naszych dni", dodała. 

Agnieszka Chylińska nie ukrywa swojego przerażenia i złości. Podkreśla, że zarówno jej, a przede wszystkim jej dzieciom byłoby bardzo trudno, gdyby nie pomoc prywatnych i społecznych placówek. 

,,Jestem przerażona tym, co się dzieje. Jestem zbulwersowana jako matka i osoba, która od lat boryka się różnymi trudnościami z tym, że moje dzieci potrzebują więcej troski, więcej do zaopiekowania. Gdyby nie prywatne czy społeczne placówki, byłoby mi bardzo ciężko. Przede wszystkim moim dzieciom. Nigdy nie chciałam, żeby ktoś żył tak jak ja. Nigdy nie oczekiwałam od moich bliskich czy przyjaciół, żeby żyli tak samo jak ja. Nie chciałam nigdy sytuacji, żeby ktoś kto się waha, wiedząc o tym, że jego dziecko może urodzić się chore, ma decydować, czy ma podejmować decyzję patrząc na moje życie", wyznała.

Wokalistka podkreśliła swoje wsparcie i zrozumienie dla wszystkich kobiet. Protestuje przeciwko nieludzkiemu zachowaniu wobec kobiet.

,,Wspieram wszystkie kobiety, które dziś tak bardzo rozpaczają i głośno o tym mówią. Chcę być za wolnością wyboru z pełnymi konsekwencjami, które psychicznie kobieta ponosi. Natomiast na litość boską, nie możemy na ludziach wymuszać decyzji. Szczególnie tak drastycznych związanych z życiem kobiet, ale też z całą odpowiedzialnością. To nieludzkie zachowywać się w ten sposób. Przeciwko temu protestuję. Nigdy nie zwierzałam się wam ze swoich problemów osobistych. Ze względu na dobro moich dzieci czasami przemilczałam pewne historie. Nie lubię zajmować stanowiska w sprawie tylko po to, by skupiać uwagę. Ale w tej konkretnie sprawie jestem całym sercem z kobietami, ze wszystkimi osobami, które poczuły się oszukane, pozbawione jakichkolwiek praw, bo tak to interpretuje", mówi.

,,Jest tyle problemów obecnie. Czytamy codziennie, że ludzie umierają na koronawirusa. Jest już wystarczający chaos. Wspieram Was, jestem z Wami nawet nie wiecie, jak bardzo. Chciałabym dożyć czasów, w których żyjące osoby niepełnosprawne, będą mogły żyć w spokoju i państwo będzie pomagało nie wymuszaniem narodzin, a opiekowaniem się tymi, którzy już są i potrzebują pomocy. Tyle ode mnie", zakończyła.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.