Weronika Rosati, 1/2014, styczeń 2014
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Młynarska, Górniak, Chodakowska... Gwiazdy stają murem za Weroniką Rosati

Po mocnym wyznaniu, dotyczącym przemocy w związku, aktorka może liczyć na wsparcie

Konrad Szczęsny 11 marca 2019 19:51
Weronika Rosati, 1/2014, styczeń 2014
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

W zeszłym tygodniu na łamach Wysokich Obcasów ukazał się wywiad, w którym Weronika Rosati w poruszający sposób opowiedziała o zakończonym w zeszłym roku związku. Aktorka ujawniła, że ojciec jej dziecka dopuszczał się wobec niej zarówno przemocy fizycznej, jak i psychicznej. Wyznanie gwiazdy wywołały w mediach istną burzę, jednak w tych trudnych chwilach może ona liczyć na koleżanki z branży, które stanęły za 35-latką murem!

Agata Młynarska broni Weroniki Rosati

Dziennikarka zaapelowała do opinii publicznej, by nie ferowała wyroków na temat Weroniki Rosati, bo nikt nie wie, jak było naprawdę, zaś ujawnienie takiego dramatu to kwestia niezwykle delikatna.

„O Weronice nie chcę się wypowiadać, ponieważ nikt nie ma prawa oceniać kobiet, które decydują się mówić o przemocy domowej! To za każdym razem jest indywidualny dramat. Niestety większość kobiet żyjących w przemocy wpada w otchłań. Mają poczucie winy, nie potrafią postawić granicy. W myśl zasady, że najważniejsze, by dziecko miało ojca i dom. Nawet za cenę cierpienia”, grzmi Agata Młynarska w Fakcie.

Dodaje, że publiczne mówienie o tak przykrych i traumatycznych doświadczeniach to akt niezwykłej odwagi.

„Często przełom następuje dopiero wówczas, gdy życie kobiety lub jej dziecka jest zagrożone. Wtedy kobiety zaczynają szukać pomocy, rozpoczynają walkę. To jest zawsze droga przez piekło, często związana ze współuzależnieniem. By z tego wyjść, potrzebna jest profesjonalna pomoc. My możemy dawać wsparcie, ale walka z przemocą, czy odejście od swojego oprawcy to zawsze indywidualna decyzja. Wymaga ogromnej odwagi, siły, determinacji i konsekwencji”, przekonuje dziennikarka.

Górniak, Kulig i Zielińska wsparły Weronikę Rosati

Swoje poparcie dla Weroniki Rosati wyraziło również za pośrednictwem komentarzy pod postem na Instagramie wiele gwiazd.

„Kochana moja, serce mi pęka. Nie miałam odwagi przy rozwodzie powiedzieć tyle, co Ty. Wspieram i trzymam kciuki za Twoją siłę serca. Pamiętaj jednak, aby odzyskiwać wewnętrzny spokój, bo nasze dzieci wszystko czują i się tego boją. Dbaj o zdrowie, bo przewlekły stres je atakuje”, napisała poruszona Edyta Górniak.

„Brawo!”, skomentowała z kolei Joanna Kulig.

„Brawo Wera za odwagę. Jesteś wsparciem dla wielu kobiet, które może teraz odważą się o tym mówić”, podkreśliła Katarzyna Zielińska.

„Kobieta=siła, szacunek za odwagę”, dodała Natalia Siwiec.

Internautki również stanęły murem za Weroniką Rosati.

„Wspaniale, że o tym mówisz!”, „W końcu ktoś się odważył, brawo Weronika, nie daj się”, zaznaczały.

Agnieszka Holland broni Weroniki Rosati

Głos w dyskusji zabrała również Agnieszka Holland, która przekonuje, że w takich chwilach kobieca solidarność jest niezwykle istotna.

„Znam Weronikę Rosati – jest zdolną, pracowitą i ambitną aktorką. Wszelki hejt wobec niej jest obrzydliwy, a nieufność nieuzasadniona. Fakt, że nie pierwszy raz padła ofiarą mocnego faceta, pokazuje tylko, jak trudna jest sytuacja kobiety o wyrazistej, seksownej urodzie. Smutny jest brak zrozumienia i solidarności ze strony kobiet, które ją atakują”, napisała w mediach społecznościowych reżyserka, zaś jej post udostępniła aktorka.

Ewa Chodakowska stanęła podziękowała Weronice Rosati

Do tego grona dołączyła również trenerka wszystkich Polek, która podziękowała Weronice Rosati za odwagę w przełamywaniu społecznego tabu.

„Weronika dziękuję Ci za odwagę! Dziękuje Ci za skrzydła, które zaszczepiłaś w sercach wielu kobiet!!! Wierzę, że tysiące wezmą z Ciebie przykład i zawalczą o siebie. Wbrew stereotypom, przemoc nie ma miejsca jedynie w rodzinach biednych, dotkniętych problemem alkoholizmu czy bezrobociem!!! Przemoc w rodzinie jest egalitarna!!! To się dzieje w najlepszych domach, w zdawałoby się przykładnych rodzinach, których status materialny jest bardzo dobry, rodzinach wykształconych, w rodzinach biznesmenów, lekarzy, polityków, prawników!!!”, przekonuje trenerka na Instagramie.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zbliża się dzień kobiet. W sobotnim wydaniu @gazeta_wyborcza w @wysokieobcasy.pl udzieliłam najważniejszego wywiadu Magdzie Środzie w moim dotychczasowym życiu. Jest to rozmowa na która się zdecydowałam z myślą o wszystkim kobietach które doznały przemocy fizycznej, psychicznej, werbalnej i finansowej, z myślą o kobietach skrzywdzonych przez ludzi silniejszych i bardziej wpływowych, z myślą o kobietach żyjących w lęku, wstydzie, upokorzeniu i beznadziei, z myślą o kolejnym pokoleniu kobiet. Wywiad dedykuje mojej córce która jest moja największa inspiracja by zmieniać ten świat by był lepszy dla niej, dedykuje wszystkim kobietom które mi dały sile i wsparcie -moja mama @teresamariarosati moje przyjaciółki, wszystkie kobiety które stanęły murem za mną jak i tym których nie znam ale odnajdują cząstkę siebie w mojej historii. Z okazji dnia kobiet tym tekstem narażam się na kolejny atak ze strony mojego byłego partnera, oczernianie mnie i kolejne przykrości ale powiem wam jedno: nie będę milczeć. jak to powiedzialam w wywiadzie - warto zaplacic kazda cene by sie nie bac i odzyskac godnosc. Jestem ofiara przemocy domowej. Jest nas setki tysięcy , razem możemy sobie pomoc, razem możemy to zmienić. nie jestescie same a razem jestesmy niepokanana siła. Czytajcie cały wywiad - najpierw trzeba zmienić mentalność, potem zmienmy prawo. #metoo

Post udostępniony przez Weronika Rosati (@weronikarosati)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

mój autorytet Agnieszka Holland ❤️ @karolinakp

Post udostępniony przez Weronika Rosati (@weronikarosati)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.