Zadecydował o tym ostatni bieg!

Gabriela Czernecka 13 sierpnia 2018 09:24

Takiego wyniku nikt się nie spodziewał! Polacy świetnie zaprezentowali się na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Zdobyliśmy aż dwanaście medali - siedem złotych, czterech srebrnych i jeden brązowy. Poznajcie szczegóły!

Mistrzostwa Lekkoatletyki 2018: medale Polaków

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce 2018 dobiegły końca. Występ Polaków dziś ocenia się jednym słowem - doskonały! Nasza reprezentacja przywiezie z Berlina dwanaście medali, w tym aż siedem złotych! Oto klasyfikacja medalowa ME 2018 i polscy medaliści w poszczególnych dyscyplinach.

ME w lekkoatletyce 2018 dla nas rozpoczęły się we wtorek - w pchnięciu kulą złoto wywalczył Michał Haratyk, a ze srebrnego medalu może cieszyć się Konrad Bukowiecki. W rzucie młotem złoty medal zdobył Wojciech Nowicki.

W środę złoty medal w pchnięciu kulą dorzuciła Paulina Guba. Czwartkowy dzień mistrzostw był dniem bez medali, ale w piątek srebrny medal w biegu na 1500 m w fenomenalnym stylu wywalczył Marcin Lewandowski.

W biegu na 800 m złoty medal zdobył Adam Kszczot, a w biegu na 400 m (również złoto) trafiło do Justyny Święty-Ersetic. Tego dnia popisała się także kobieca sztafeta 4x400, w której obok świeżo upieczonej mistrzyni Europy pobiegły także: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Małgorzata Hołub-Kowalik. Do nich również trafił złoty medal.

Ostatni dzień Mistrzostw Europy trafił do Anity Włodarczyk, która  zdobyła złoty medal, a brązowy trafił do Joanny Fiodorow. Srebrny medal w biegu na 1500 m wywalczyła Sofia Ennaoui. Srebrny medal zdobył także Paweł Fajdek w rzucie młotem.

Mistrzostwa Europy zakończyliśmy z dorobkiem 12 medali, w tym 7 złotych, 4 srebrnych i 1 brązowym. To dało nam drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wygrali Brytyjczycy, zdobywając łącznie 18 medali. Choć złotych medali zdobyli tyle samo, co Polacy, to pierwsze miejsce zapewniły im inne krążki. Zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce, pokonując tym samym Niemców, czyi gospodarzy turnieju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Zdjęcia medalistów lekkoatletycznych ME 2018 znajdziecie w naszej galerii!