Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. AP/Associated Press/East News
O NICH SIĘ MÓWI

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019: polska drużyna z brązowym medalem!

To był mecz pełen emocji!

Gabriela Czernecka 28 września 2019 19:36
Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. AP/Associated Press/East News

Ostatnie spotkanie reprezentacji Polski na tegorocznych mistrzostwach Europy było istnym widowiskiem. Biało-czerwoni w spotkaniu o 3. miejsce zmierzyli się z Francją. Polacy do samego końca walczyli o punkty, a zaciekłą walkę na boisku oglądało się naprawdę z ogromną przyjemnością! 

Polska - Francja siatkówka 2019

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej walczyła do samego końca! Świetnie poradzili sobie w meczu z Hiszpanami, który zakończył się wynikiem 3:0, bez większych problemów pokonali także Niemców, również kończąc mecz wynikiem 3:0. Półfinał Mistrzostw Europy miał być dla nich ostatnim krokiem przed wejściem do finału. Niestety w Lublanie biało-czerwoni przegrali 1:3, co sprawiło, że pozostała im walka o brązowy medal, czyli tak zwane trzecie miejsce.

Mecz rozegrał się dzisiejszego wieczoru. Co ciekawe, zdecydowanie więcej szans na zwycięstwo dawano Francuzom, którzy stali się głównymi faworytami do zdobycia w tym roku tytułu. Od samego początku mecz pokazywał jednak wyrównaną walkę z obu stron. 

Polska brązowy medal Mistrzostwa Europy

Mimo to polskiej drużynie udało się wywalczyć brązowy medal! Pierwszy set zakończyli z wynikiem 26:24, drugi 22:25, a trzeci 25:21. Polska wygrała w trzecim secie i w całym spotkaniu, pokonując tym samym Francję 3:0. Mamy brązowy medal w Mistrzostwach Europy! Gratulujemy!  

TAGI #sport

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Tylko w VIVIE! inspirująca rozmowa z KATARZYNĄ SKRZYNECKĄ o tym, dlaczego postanowiła wrócić do figury 30-latki. „Prezes” ROBERT GÓRSKI i MONIKA SOBIEŃ-GÓRSKA o tym, czy ich życie przypomina… kabaret. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI o tym, co robi, kiedy cały dom zaśnie.