Minister zdrowia, Łukasz Szumowski
Fot. FORUM
Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Skąd taka decyzja?

„Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia”

Gabriela Czernecka 18 sierpnia 2020 15:40
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski
Fot. FORUM

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił właśnie swoją dymisję. „Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia”, powiedział podczas krótkiej konferencji. Uprzedził także pytania mediów, mówiąc wprost, że zamierza pozostać w przestrzeni publicznej: „Nigdzie nie znikam, nie odchodzę”.

Minister Szumowski ogłosił swoją dymisję

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił podczas dzisiejszej konferencji, że odchodzi ze stanowiska. „Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia”, powiedział. Co teraz będzie robił? Okazuje się, że planuje wrócić do wyuczonego zawodu kardiologa i elektrofizjologa, a decyzję o tym podjął już kilka miesięcy temu.  „Tak naprawdę rozmowy o tym były od wielu miesięcy, umowa dżentelmeńska między mną a panem premierem, panem prezesem była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski, choćby zakończyć i wdrożyć systemy informatyzacji ochrony zdrowia”, powiedział podczas konferencji prasowej.

Zapowiedział jednak, że dopóki będzie to konieczne planuje pełnić funkcję, ale mówi wprost: „Dzisiaj uznałem, że to właściwie ten czas. Mamy zbudowany system szpitali jednoimiennych, mamy rozbudowaną sieć laboratoriów, udało się doprowadzić do tego, że w Polsce nie było dziesiątek tysięcy zgonów, tak jak to było w krajach Europy Zachodniej”. 

Przypomnijmy, że Łukasz Szumowski funkcję ministra zdrowia pełnił od stycznia 2018 roku. Na tym stanowisku zastąpił Konstantego Radziwiłła. Wcześniej przez dwa lata był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. „Od razu uprzedzam pytania: nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej”, powiedział Łukasz Szumowski.  

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, 06.08.2020
Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.