Minister zdrowia, Łukasz Szumowski
Fot. FORUM
Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Skąd taka decyzja?

„Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia”

Gabriela Czernecka 18 sierpnia 2020 15:40
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski
Fot. FORUM

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił właśnie swoją dymisję. „Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia”, powiedział podczas krótkiej konferencji. Uprzedził także pytania mediów, mówiąc wprost, że zamierza pozostać w przestrzeni publicznej: „Nigdzie nie znikam, nie odchodzę”.

Minister Szumowski ogłosił swoją dymisję

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił podczas dzisiejszej konferencji, że odchodzi ze stanowiska. „Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia”, powiedział. Co teraz będzie robił? Okazuje się, że planuje wrócić do wyuczonego zawodu kardiologa i elektrofizjologa, a decyzję o tym podjął już kilka miesięcy temu.  „Tak naprawdę rozmowy o tym były od wielu miesięcy, umowa dżentelmeńska między mną a panem premierem, panem prezesem była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski, choćby zakończyć i wdrożyć systemy informatyzacji ochrony zdrowia”, powiedział podczas konferencji prasowej.

Zapowiedział jednak, że dopóki będzie to konieczne planuje pełnić funkcję, ale mówi wprost: „Dzisiaj uznałem, że to właściwie ten czas. Mamy zbudowany system szpitali jednoimiennych, mamy rozbudowaną sieć laboratoriów, udało się doprowadzić do tego, że w Polsce nie było dziesiątek tysięcy zgonów, tak jak to było w krajach Europy Zachodniej”. 

Przypomnijmy, że Łukasz Szumowski funkcję ministra zdrowia pełnił od stycznia 2018 roku. Na tym stanowisku zastąpił Konstantego Radziwiłła. Wcześniej przez dwa lata był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. „Od razu uprzedzam pytania: nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej”, powiedział Łukasz Szumowski.  

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, 06.08.2020
Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.