Lionel Messi i Antonella Roccuzzo
Fot. Michael Steele/Getty Images
niezwykłe historie

Lionel Messi i Antonela Roccuzzo poznali się w dzieciństwie. To była miłość od pierwszego wejrzenia

Ich uczucie powoli kiełkowało...

Gabriela Czernecka 30 listopada 2021 14:47
Lionel Messi i Antonella Roccuzzo
Fot. Michael Steele/Getty Images

Lionel Messi po raz siódmy został najlepszym piłkarzem roku. Choć zwycięstwo zawdzięcza samozaparciu w dążeniu do celu, ogromnemu talentowi i ciągłej pracy nad rozwijaniem swoich zdolności, sam przyznaje, że nie udałoby mu się tego osiągnąć, gdyby nie ukochana żona oraz trzech synów. Nie mogło więc ich zabraknąć na wręczeniu Złotej Piłki. Żona Leo Messiego od lat wspiera go w najważniejszych chwilach. Tak rodziło się ich uczucie!

Leo Messi i Antonela Roccuzzo - jak się poznali?

Leo Messi i Antonela Roccuzzo są dowodem na to, że na prawdziwą miłość nie trzeba czekać całe życie. Para poznała się powiem… już w dzieciństwie. Mieli po pięć lat, gdy po raz pierwszy spotkali się podczas turnieju piłkarskiego w okolicach Rosario - miasta, z którego oboje pochodzą. Mówi się, że poznał ich ze sobą najlepszy przyjaciel Messiego, Lucas Scaglia, który prywatnie jest kuzynem Antoneli. Gdy miał 11 lat usłyszał druzgocącą wiadomość - zdiagnozowano u niego zaburzenia hormonu wzrostu. Obawiał się, że to zagrozi jego marzeniom o byciu zawodowym piłkarzem. Wsparcie Antoneli i ojca, który zrobił wszystko, by syn poradził sobie z diagnozą, okazały się być bezcenne. Choć uczucie pary powoli się rozwijało, ich drogi rozeszły się, gdy Leo Messi w 2001 roku przeprowadził się do Barcelony w pogoni za karierą.

Zobacz: Kim jest Antonella Roccuzzo, żona Leo Messiego?

Gdy on rozwijał sportową karierę, ona studiowała stomatologię w rodzinnym mieście. Jak podaje Vanity Fair w tym czasie Antonela doświadczyła osobistej straty - jej najlepsza przyjaciółka zginęła w wypadku samochodowym. Gdy tylko ta wiadomość dotarła do Messiego, ten zarezerwował lot do Argentyny, by pocieszyć wieloletnią przyjaciółkę. Para ponownie zjednoczyła się. Po siemiu latach rozłąki stwierdzili, że są sobie przeznaczeni. Początkowo ukrywali jednak swój związek. Nie chcieli niepotrzebnego zainteresowania mediów, a medialna cisza sprawiła, że mogli w spokoju budować swój związek. 

Świat dowiedział się o nich w 2009 roku, gdy sam Leo Messi opowiedział o swojej dziewczynie.Miesiąc później pojawili się wspólnie na karnawale  w hiszpańskim miasteczku Sitges. Oczy piłkarskiego świata zwrócone były tylko ku nich. Media rozpisywały się o nowej parze, która szybko zyskiwała popularność fanów piłki nożnej na całym świecie. 

Lionel Messi i Antonella Roccuzzo
Fot. Gabriel Rossi/LatinContent via Getty Images

Dzieci Leo Messiego i Antoneli Roccuzzo 

Rok później para zaręczyła się. Na ślub Messiego czekaliśmy jednak siedem lat! Para w tym czasie skupiła się na… powiększeniu rodziny. Zgodnie z piłkarską tradycją, informacją o pierwszej ciąży narzeczonej Messi podzielił się na boisku 2 czerwca 2012 roku. Gdy Argentyna rozgromiła Ekwador 4:0, Leo włożył piłkę pod koszulkę informując, że wkrótce zostanie ojcem. Jeszcze tego samego roku na świat przyszedł syn Thiago. O tym, że spodziewają się drugiego potomka, Messi poinformował fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych w kwietniu 2015 roku. Urodził się wówczas drugi syn Mateo. 

W 2018 roku na świecie pojawił się trzeci syn - Ciro. „To ogromna duża zmiana i to pod każdym względem. Zaczynasz dostrzegać rzeczy w inny sposób. Prawda jest taka, że bycie ojcem to najpiękniejsza rzecz, jaka mi się przytrafiła w całym życiu”, przyznał Messi rozmowie z Marcą. Chłopcy bardzo wspierają tatę w rozwoju jego kariery i odziedziczyli po nim miłość do sportu. Chętnie kibicują mu podczas meczów, a ich zdjęcia potrafią rozczulić nawet najbardziej zatwardziałe serca. 

Ślub Messiego  i przepis na udany związek

Leo Messi i Antonela Roccuzzo pobrali się 30 czerwca 2017 roku w rodzinnym miasteczku Rosario. Para miała do gości tylko jedną prośbę - zamiast prezentów mieli przekazywać darowizny na fundację piłkarza. Małżeństwo rzadko udziela wywiadów. Niechętnie opowiada o łączącym ich uczuciu, ale czasami robią wyjątek: „Prawda jest taka, że podziwiam ją za wszystko. Ma wiele dobrych cech - np. to, jak radzi sobie na co dzień, to, że zawsze jest w dobrym humorze czy jak stawia czoła problemom”, opowiadał Messi w 2019 roku. 

Zobacz: Na ślubie Messiego zamiast prezentów wpłacano pieniądze na jego fundację. Zebrana kwota jest szokująca!

Para wzajemnie wspiera się w rozwijaniu swoich pasji. I choć rzadko udzielają wywiadów na swój temat, to chętnie uchylają rąbka tajemnicy w mediach społecznościowych. Tam mamy okazję podejrzeć, jak wygląda ich codzienność. Widać, że wzajemnie darzą się ogromnym wsparciem w trudnych chwilach i szacunkiem. Oboje mogą na siebie liczyć, a ich związek zbudowany jest na wieloletniej przyjaźni. Czego chcieć więcej? Nie ma wątpliwości, że są dla siebie stworzeni!  

Lionel Messi i Antonella Roccuzzo dzieci
Fot. Denis Doyle/Getty Images)

Lionel Messi żona
Fot. Philip Rock/Anadolu Agency/Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.