Lionel Messi i Antonella Roccuzzo
Fot. Michael Steele/Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Lionel Messi i Antonela Roccuzzo poznali się w dzieciństwie. To była miłość od pierwszego wejrzenia! Oto ich historia

Po 36 latach Argentyna wygrała Mistrzostwa Świata. On stał się bohaterem narodowym

Gabriela Czernecka 19 grudnia 2022 13:01
Lionel Messi i Antonella Roccuzzo
Fot. Michael Steele/Getty Images

Obecnie Lionel Messi jest jednym z najszczęśliwszych osób na świecie. Wczoraj, czyli 18 grudnia reprezentacja Argentyny po 36. latach wygrała Mistrzostwa Świata w Katarze. Popularny napastnik udowodnił, że nie ma sobie równych, spełnił swoje marzenie. Piłkarz od lat bardzo ciężko pracuje nad swój sukces. Niezłomność w dążeniu do celu, ogromny talent i samozaparcie — to właśnie to pomogło Messiemu wspiąć się na sam szczyt. Jednak sportowiec nie ukrywa, że gdyby nie obecność i wsparcie ukochanej żony oraz trzech synów, nie osiągnąłby w życiu tak wiele. Małżonka od lat wspiera go w najważniejszych chwilach. Tak rodziło się ich uczucie!

Leo Messi i Antonela Roccuzzo — jak się poznali?

Leo Messi i Antonela Roccuzzo są dowodem na to, że na prawdziwą miłość nie trzeba czekać całe życie. Para poznała się bowiem… już w dzieciństwie. Mieli po pięć lat, gdy po raz pierwszy spotkali się podczas turnieju piłkarskiego w okolicach Rosario, czyli miasta, z którego oboje pochodzą. Mówi się, że poznał ich ze sobą najlepszy przyjaciel Messiego, Lucas Scaglia, który prywatnie jest kuzynem Antoneli. Gdy miał 11 lat usłyszał druzgocącą wiadomość — zdiagnozowano u niego zaburzenia hormonu wzrostu. Obawiał się, że to zagrozi jego marzeniom o byciu zawodowym piłkarzem. Wsparcie Antoneli i ojca, który zrobił wszystko, by syn poradził sobie z diagnozą, okazały się bezcenne. Choć uczucie pary powoli się rozwijało, ich drogi rozeszły się, gdy Leo Messi w 2001 roku przeprowadził się do Barcelony w pogoni za karierą.

Gdy on rozwijał sportową pasję, ona studiowała stomatologię w rodzinnym mieście. Jak podaje Vanity Fair w tym czasie Antonela doświadczyła osobistej straty — jej najlepsza przyjaciółka zginęła w wypadku samochodowym. Gdy tylko ta wiadomość dotarła do Messiego, ten zarezerwował lot do Argentyny, by pocieszyć wieloletnią przyjaciółkę. Para ponownie się zjednoczyła. Po siedmiu latach rozłąki stwierdzili, że są sobie przeznaczeni. Początkowo ukrywali swój związek. Nie chcieli niepotrzebnego zainteresowania mediów, a medialna cisza sprawiła, że mogli w spokoju budować swój związek. 

Świat dowiedział się o nich w 2009 roku, gdy sam Leo Messi opowiedział o swojej dziewczynie. Miesiąc później pojawili się wspólnie na karnawale w hiszpańskim miasteczku Sitges. Oczy piłkarskiego świata zwrócone były tylko na nich. Media rozpisywały się o nowej parze, która szybko zyskiwała popularność fanów piłki nożnej na całym świecie. 

Czytaj także: Krzysztof Ibisz pokazał zdjęcie najmłodszego synka. Borys ma już trzy miesiące!

Lionel Messi i Antonella Roccuzzo
Fot. Gabriel Rossi/LatinContent via Getty Images

Dzieci Leo Messiego i Antoneli Roccuzzo 

Rok później para się zaręczyła. Na ślub Messiego czekaliśmy jednak siedem lat! Para w tym czasie skupiła się na… powiększeniu rodziny. Zgodnie z piłkarską tradycją, informacją o pierwszej ciąży narzeczonej Messi podzielił się na boisku 2 czerwca 2012 roku. Gdy Argentyna rozgromiła Ekwador 4:0, Leo włożył piłkę pod koszulkę, tym samym informując, że wkrótce zostanie ojcem. Jeszcze tego samego roku na świat przyszedł syn Thiago. O tym, że spodziewają się drugiego potomka, Messi poinformował fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych w kwietniu 2015 roku. Urodził się wówczas drugi syn Mateo. 

W 2018 roku na świecie pojawił się trzeci syn — Ciro. „To ogromna duża zmiana i to pod każdym względem. Zaczynasz dostrzegać rzeczy w inny sposób. Prawda jest taka, że bycie ojcem to najpiękniejsza rzecz, jaka mi się przytrafiła w całym życiu”, przyznał Messi rozmowie z Marcą. Chłopcy bardzo wspierają tatę w rozwoju jego kariery i odziedziczyli po nim miłość do sportu. Chętnie kibicują mu podczas meczów, a ich zdjęcia potrafią rozczulić nawet najbardziej zatwardziałe serca. 

Czytaj także: „Tylko mnie kochaj”… Oto historia miłości Macieja Zakościelnego i Pauliny Wyki

Ślub Messiego  i przepis na udany związek

Leo Messi i Antonela Roccuzzo pobrali się 30 czerwca 2017 roku w rodzinnym miasteczku Rosario. Para miała do gości tylko jedną prośbę — zamiast prezentów mieli przekazywać darowizny na fundację piłkarza. Małżeństwo rzadko udziela wywiadów. Niechętnie opowiada o łączącym ich uczuciu, ale czasami robią wyjątek: „Prawda jest taka, że podziwiam ją za wszystko. Ma wiele dobrych cech - np. to, jak radzi sobie na co dzień, to, że zawsze jest w dobrym humorze czy jak stawia czoła problemom”, opowiadał Messi w 2019 roku. 

Para wzajemnie wspiera się w rozwijaniu swoich pasji. I choć rzadko udzielają wywiadów na swój temat, to chętnie uchylają rąbka tajemnicy w mediach społecznościowych. Tam mamy okazję podejrzeć, jak wygląda ich codzienność. Widać, że wzajemnie darzą się ogromnym wsparciem w trudnych chwilach i szacunkiem. Oboje mogą na siebie liczyć, a ich związek zbudowany jest na wieloletniej przyjaźni. Czego chcieć więcej? Nie ma wątpliwości, że są dla siebie stworzeni! 

Sprawdź również: Anna Kalczyńska pojawiła się w Dzień Dobry TVN z dziećmi. Jej pociechy zachwyciły widzów!

Lionel Messi i Antonella Roccuzzo dzieci
Fot. Denis Doyle/Getty Images)

Lionel Messi żona
Fot. Philip Rock/Anadolu Agency/Getty Images

Po 36 latach Argentyna na czele z Leo Messim została Mistrzem Świata 2022! 

Wczoraj Lionel Messi udowodnił, że nie ma sobie równych. W finałowym meczu z reprezentacją Francji do ostatniej minuty walczył o zwycięstwo. Mimo że Kylian Mbappé również pokazał swój niezwykły talent, to tym razem napastnik Argentyny okazał się lepszy. Dowodem na to może być nagroda dla najlepszego piłkarza mistrzostw świata, którą otrzymał Leo Messi. Przypomnijmy, że piłkarz zdobył aż siedem bramek oraz zanotował trzy asysty. 

Na trybunach nie zabrakło rodziny sportowca. Na miejscu kibicowali mu między innymi: żona wraz z dziećmi. Gdy mecz dobiegł końca, najbliżsi osobiście złożyli mu gratulacje, a w internecie pojawiło się wiele słów uznania w kierunku Messiego. Antonella Roccuzzu, czyli ukochana piłkarza na swoich social mediach napisała: „Mistrzowie świata. Nawet nie wiem, od czego zacząć. Czujemy wielką dumę z Ciebie — Leo. Dziękujemy, że nauczyliście nas, aby nigdy się nie poddawać, aby zawsze walczyć do końca. Udało się. Jesteś mistrzem świata. My wiemy, ile wycierpiałeś przez te wszystkie lata, by to osiągnąć”, czytamy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bartłomiej Topa i jego o 16 lat młodsza partnerka wychowują wspólnie 5 dzieci

18.12.2022 rok, Leo Messi z żoną i dziećmi

Antonella Roccuzzo, Leo Messi
Fot. Lionel Hahn/Getty Images

18.12.2022 rok, Leo Messi z żoną i dziećmi

Antonella Roccuzzo, Leo Messi
Fot. Michael Regan - FIFA/FIFA via Getty Images

18.12.2022 rok, Leo Messi z żoną

Antonella Roccuzzo, Leo Messi
Fot. Shaun Botterill - FIFA/FIFA via Getty Images

18.12.2022 rok, Leo Messi z dzieckiem

Antonella Roccuzzo, Leo Messi
Fot. Ian MacNicol/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.