Jak teraz wygląda?
Fot. EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Michelle Obama zmaga się z poważną chorobą. Co jej dolega?

Rodzina jest dla niej ogromnym wsparciem

Olga Figaszewska 6 sierpnia 2020 13:26
Jak teraz wygląda?
Fot. EAST NEWS

Michelle Obama zdobyła się na szczere wyznanie. Była pierwsza dama USA od kilku lat aktywnie działa na rzecz kobiet, angażuje się w pomoc potrzebujących. Jest inspiracją i motywacją. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Amerykanie cenią ją za mądrość życiową, doskonały styl i odwagę w przekraczaniu barier. Teraz żona Baracka Obamy postanowiła opowiedzieć o swojej walce z chorobą... Ma nadzieję, że jej wyznanie pomoże innym osobom, które na co dzień także się z nią mierzą.

Choroba Michelle Obamy

Była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych w jednym ze swoich ostatnich podcastów The Michelle Obama Podcast wyznała, że zmaga się z depresją. ,,Mam nadzieję, że ten podcast pomoże wam rozpocząć nowe rozmowy, również te trudne, z ludźmi, którzy są dla was ważni”, zapowiedziała. W szczerej rozmowie z Michele Norris zdradziła, że ostatnie wydarzenia także nie poprawiają jej samopoczucia, a tylko pogarszają jej stan, który określa jako emocjonalne góry i doły.

Michelle Obama cierpi na bezsenność, każdy dzień jest dla niej wyzwaniem. ,,Budzę się w środku nocy, martwię się o coś, jest mi ciężko. Mam do czynienia z jakąś formą depresji niskiego stopnia ”, wytłumaczyła.

„Ta depresja po części jest wynikiem tego, co widzimy w kontekście protestów, ciągłych niepokojów rasowych, które nękają ten kraj. Czuję, że zmagam się z jakąś depresją, nie tylko z powodu kwarantanny, ale też konfliktów rasowych. Śledzenie działań administracji, oglądanie jej hipokryzji dzień po dniu jest przygnębiające”, mówiła pierwsza dama.

Michelle Obama może liczyć na wsparcie najbliższych i spędza z nimi każdą wolną chwilę.

„Muszę przyznać, że bardzo męczące jest budzenie się i słuchanie kolejnych wiadomości, że kolejna czarnoskóra osoba została zraniona, zamordowana, niesłusznie o coś oskarżona czy zdehumanizowana… Słyszę o kolejnych reakcjach krajowej administracji bądź braku jakiejkolwiek odpowiedzi. To wszystko doprowadziło do tego, że czuję ciężar, którego nigdy dotąd w życiu nie czułam”, mówiła żona Baracka Obamy.

W podcascie próbowała wesprzeć Amerykanów, którzy walczą z pandemią koronawirusa.

,,Trzeba pamiętać o tym, że jako naród przeżyliśmy wiele trudnych chwil. Teraz przeżywamy coś bardzo wyjątkowego w dziejach. Żyjemy w momencie czegoś, czego jeszcze nie przeżyliśmy”, dodała.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy birthday to my favorite guy. Here's to all the good days, blue skies, and new adventures to come. 😘

Post udostępniony przez Michelle Obama (@michelleobama)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michelle Obama (@michelleobama)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.