URODZINY

Ulubienica Ameryki, Michelle Obama kończy 55 lat!

Za co pokochali ją Amerykanie?

Olga Figaszewska 17 stycznia 2018 16:00

Odkąd Michelle Obama się do Białego Domu i stała jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie. Jej wdzięk i skromność powodują, że nie wydaje się osobą z wielkiego świata, lecz kimś, z kim każda kobieta może czuć osobistą więź. I w tym tkwi jej siła. Dziś była Pierwsza Dama obchodzi swoje 55. urodziny! Czego o niej nie wiecie?

Zobacz też: Michelle Obama świętuje dziś 54. urodziny! To ona zrewolucjonizowała modę dyplomatyczną!

Polecamy też: Życie prywatne Baracka i Michelle Obamy. Intymne zdjęcia z Białego Domu

Życie Michelle Obamy

Michelle Obama to ulubienica Ameryki, promująca zdrowe odżywanie w szkołach i aktywność fizyczną. Zawsze świetnie ubrana, uśmiechnięta, z klasą. Bije od niej kobieca siła i niezależność i jest wzorem dla kobiet z całego świata.

„Wszystko co robimy jest kwestią wyboru. Mogłam spędzić osiem lat nie robiąc nic. W pewnym sensie nie przeszkadzałoby mi to. Mogłam zająć się ogrodem, dekoracją. Każda Pierwsza Dama musi sama zdefiniować swoją rolę. Nie jesteś przecież wybierana w wyborach. To cudowny dar wolności”, mówiła o byciu Pierwszą Damą Ameryki.

Zobacz też: Ameryka tęskni za ukochaną Pierwszą Damą. Jak wygląda dziś życie Michelle Obamy?

Jak teraz wygląda jej życie?  Michelle Obama stoi na czele Fundacji Obamów, która powstała w 2014 roku a jej misją jest inspirowanie i motywowanie ludzi do zmiany świata. Była Pierwsza Dama jest mocno zaangażowana w pomoc potrzebującym. Kiedyś sama jej potrzebowała. Wychowała się bowiem w biednej dzielnicy Chicago. South Side zmagało się wówczas z problemami społecznymi, a skutki tych deficytów są widoczne do dziś. Dzieci mogły jedynie pomarzyć o solidnym wykształceniu. Michelle daje im taką możliwość, walczy o poprawę edukacji najmłodszych,  a wtóruje jej w tym sam książę Harry, który towarzyszył Michelle podczas wizyty w jednej z placówek oświaty. "Byliśmy zachwyceni ich pasją, ambicją i talentem!", pisała o zdolnej młodzieży. 

Sprawdźcie w naszym ekskluzywnym video, czego nie wiedzieliście o byłej Pierwszej Damie USA, Michelle Obamie!

Polecamy też: Takiej Pierwszej Damy USA jeszcze nie było! 6 powodów dla których wszyscy pokochali Michelle Obamę

Zobacz też: „Dyktatorka” mówili o niej pracownicy Białego Domu. Michelle Obama - kobieta, która rządzi prezydentem?

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.