Michał Wiśniewski, VIVA! październik 2013
Fot. Voyo Bakiewicz
O TYM SIĘ MÓWI

Michał Wiśniewski opublikował nowe zdjęcie Falco. „Nigdy nie będziesz błagać o miłość”

Wokalista wspomina trudną przeszłość

Aleksandra Andrzejak 12 marca 2021 13:57
Michał Wiśniewski, VIVA! październik 2013
Fot. Voyo Bakiewicz

Michał Wiśniewski pod koniec stycznia po raz piąty został ojcem. Teraz na swoim profilu na Instagramie pokazał kolejne zdjęcia synka, Falco Amadeusa. Podpisał je w wyjątkowo wzruszający sposób, nawiązując do swojego dzieciństwa...

Michał Wiśniewski: smutne dzieciństwo. Pobyt w domu dziecka, samobójstwo ojca

Michał Wiśniewski dzieciństwo spędził w domu dziecka. Jego rodzice byli alkoholikami. Ojciec był fałszerzem obrazów, a mama mieszkała w Niemczech. Nie wychowywał się z rodzicami, ponieważ szybko się rozstali. „Najpierw mieszkałem u babci, a kiedy umarła - miałem siedem lat - trafiłem na rok do Domu Dziecka w Grotnikach, potem do rodzin zastępczych”, wyjaśniał. Czemu po śmierci babci, nie zamieszkał z mamą? „To były inne czasy. Matka musiała mnie adoptować, żebym mógł wyjechać do Niemiec. Ona nie była w stanie wyciągnąć mnie z tych rodzin zastępczych”, tłumaczył w pierwszym wywiadzie dla Vivy.

Z ojcem, który przebywał w więzieniu, nie utrzymywał kontaktów. Spotkał się z nim dopiero w wieku 13 lat.  Dzień po ich spotkaniu mężczyzna popełnił samobójstwo. Sprawa była wówczas opisywana w prasie, podobno wyszło na jaw kolejne fałszerstwo ojca Michała Wiśniewskiego. Z mamą spotkał się po śmierci taty. Wyjechał wtedy na kolonie do Niemiec i po prostu do niej zadzwonił. Mieszkał wówczas w kolejnej rodzinie zastępczej. W Niemczech przebywał do matury, gdzie uczył się w jednej ze szkół muzycznych. Ostatecznie wrócił do Polski.

Michał Wiśniewski: piąty syn Falco

Michał Wiśniewski kilka tygodni temu po raz kolejny został ojcem. Na świat przyszedł jego syn, któremu nadali z małżonką imiona Falco Amadeus.  

„Zawsze chciałem mieć piątkę dzieci, nie przypuszczałem, że to się ziści, ale marzyłem o dużej rodzinie i taką mam, co prawda patchworkową, ale wszyscy razem wychowujemy te dzieci i to w dobrych stosunkach. Nigdy nie chciałem żyć dla siebie, a dla innych. Ale szanuję tych, którzy zdecydowali się na życie bez dzieci, cenię u nich odpowiedzialność, bo dziecko to też obowiązek i cała masa wyrzeczeń. Poza tym wychowywałem się w domu dziecka i żyłem w większej grupie, i tak mi zostało...” - wyznał wokalista w rozmowie z Faktem.

Michał Wiśniewski na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcia synka, pod którymi napisał wzruszające słowa. „Nigdy nie będziesz błagam o miłość, jak kiedyś Twój ojciec”. Tymi słowami nawiązał do swoich przykrych doświadczeń z przeszłości...  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.