Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Występ Michała Szpaka wciąż budzi emocje. Michał Wiśniewski krytykuje: „Wyszło niesmacznie”

Lider „Ich Troje” nie jest zachwycony tym, co widział na scenie w Sopocie

Ksenia Krasko 21 sierpnia 2021 13:34
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Występ Michała Szpaka na Sopot TOP of The TOP Festival wzbudził wiele emocji, nie tylko ze względu na wybór utworu. Komentujący zwracają uwagę przede wszystkim na kreację wokalisty i ogólny zamysł tego, co działo się na scenie. Opinie są podzielone – jednym podoba się, że zinterpretował znany przebój, ale inni uważają, że takie aranżacje nigdy nie są dobrym pomysłem. Do grupy mniej zadowolonych należy miedzy innymi Michał Wiśniewski. Lider zespołu Ich Troje skrytykował występ młodszego kolegi po fachu.

Michał Szpak na festiwalu w Sopocie

Michał Szpak był jednym z artystów, którzy wzięli udział w jubileuszowym koncercie z okazji 20-lecia stacji TVN24. Wokalista zaśpiewał przebój Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę”. Występ był starannie przemyślany, jak i odważna kreacja artysty – stylizacja, podobna do stroju żałobnego, budziła wiele emocji.

Nie jest tajemnicą, że Michał Szpak lubi bawić się modą, co udowodnił po raz kolejny. W Sopocie postawił na czarny garnitur, stanik w tym samym kolorze i stylowe szpilki. Efekt opublikował na swoim Instagramie, dodając do zdjęć wymowny podpis: „🇵🇱 kocham choć miłość ta coraz trudniejsza. #wolnośćfobia to strach przed wolnością... a Ty czemu się boisz?”, pyta retorycznie.

Zobacz też: Półnagi Michał Szpak zaszokował stylizacją w Sopocie! Internauci podzieleni

Michał Wiśniewski krytykuje występ Michała Szpaka w Sopocie

Występ spodobał się widzom zgromadzonym w Operze Leśnej w Sopocie, ale nie wszystkim przypadł on do gustu. Krytyczną opinią podzielił się Michał Wiśniewski. „Bardzo cię szanuję i nie da się dyskutować z twoją łatwością śpiewania tego typu hymnów”, zwrócił się do Michała Szpaka. „Nie zmienia to sytuacji, że gdyby to był twój własny utwór, odebrałbym go inaczej i byłbym w pełni za”, zaznaczył.

Muzyk wytłumaczył również, dlaczego nie spodobała mu się taka wersja przeboju Grzegorza Ciechowskiego. „Ruszyłeś kultowy utwór mojego kochanego zespołu, który w tamtym czasie, który ja pamiętam, bardzo wiele znaczył. W kontekście tego, o czym śpiewałeś, wyszło niesmacznie”, stwierdził wokalista. „Pewnie to tylko moje zdanie, ale mam prawo je mieć. Ściskam i powodzenia chłopaku”, dodał lider Ich Troje.

Wpis na Facebooku Michała Wiśniewskiego był początkiem dyskusji internautów. Jedni w całości popierają jego zdanie, ale inni stanowczo bronią Szpaka, podkreślając, że ma on prawo do własnej interpretacji. Kto ma rację? 

Michał Wiśniewski o żonie Poli
Fot. VOYO BAKIEWICZ

Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.