Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Ksiądz oskarżył Michała Szpaka o to, że jest satanistą. Wokalista przeżył traumę...

Co nie spodobało się duchownemu? To absurd!

Rafał Kowalski 19 grudnia 2018 15:29
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Michał Szpak nie ma łatwego życia. Wokalista od dzieciństwa wyróżniał się z tłumu za co do dziś płaci wysoką cenę. Poza uwagami o tym, że nie jest wystarczająco męski, artyście zdarzało się też usłyszeć, że wygląda na… satanistę! Taka opinia miała paść z ust księdza, przez co Szpak co dziś nie myśli o duchownych i Kościele najcieplej…

Michał Szpak o księżach

Zanim jednak piosenkarz spotkał się z oskarżeniem o bycie satanistą, w dzieciństwie o mały włos (!) nie zostałby dopuszczony do Pierwszej Komunii! A wszystko przez włosy… „Dość traumatyczne mam przeżycia związane z Kościołem z racji tego, że w momencie kiedy brałem pierwszą komunię, to miałem krótkie włosy i takiego loczka opuszczonego do pasa. Ksiądz powiedział, że nie dopuści mnie do komunii, jeśli tego nie zetnę”, powiedział Szpak w jednym z wywiadów i dodał, że sytuacja skończyła się szczęśliwie, ale trauma pozostała. „Na szczęście nad tym wszystkim czuwała moja mama, ale dla mnie to było traumatyczne przeżycie, że jednak gdzieś tam to społeczeństwo nasze jest piętnowane przez ludzi, którzy w ogóle nie powinni oceniać”, wyznał ulubieniec tłumów.

Kilkanaście lat później Michał znów musiał się zmierzyć z niesprawiedliwą i niemiłą opinią. Tym razem duchownemu nie spodobał się tatuaż gwiazdora. „Druga sytuacja była dla mnie przedziwną sytuacją. Śpiewałem kolędy w kościele, w katedrze i ksiądz powiedział, że jestem satanistą, bo mam wytatuowany krzyż do góry nogami, gdzie nie miał świadomości, jakie ten krzyż ma dla mnie znaczenie”, ujawnił w wywiadzie Michał Szpak.

Wokalista miał na myśli swój pierwszy tatuaż, który zrobił sobie po śmierci mamy. „To symbol pamięci, choć zbyt mocno ją kochałem i była zbyt inspirująca, aby o niej zapomnieć”, mówił o nim w magazynie Pani

Czasem tak mało potrzeba, by skrzywdzić drugiego człowieka. Z drugiej strony równie niewiele dobrej woli wystarczyłoby, żeby obie sytuacje nie miały w ogóle miejsca. Mamy nadzieję, że Michał coraz mniej przejmuje się opinią innych i dziś wierzy przede wszystkim sobie. 

NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIA, Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIA, Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?