Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Ksiądz oskarżył Michała Szpaka o to, że jest satanistą. Wokalista przeżył traumę...

Co nie spodobało się duchownemu? To absurd!

Rafał Kowalski 19 grudnia 2018 15:29
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Michał Szpak nie ma łatwego życia. Wokalista od dzieciństwa wyróżniał się z tłumu za co do dziś płaci wysoką cenę. Poza uwagami o tym, że nie jest wystarczająco męski, artyście zdarzało się też usłyszeć, że wygląda na… satanistę! Taka opinia miała paść z ust księdza, przez co Szpak co dziś nie myśli o duchownych i Kościele najcieplej…

Michał Szpak o księżach

Zanim jednak piosenkarz spotkał się z oskarżeniem o bycie satanistą, w dzieciństwie o mały włos (!) nie zostałby dopuszczony do Pierwszej Komunii! A wszystko przez włosy… „Dość traumatyczne mam przeżycia związane z Kościołem z racji tego, że w momencie kiedy brałem pierwszą komunię, to miałem krótkie włosy i takiego loczka opuszczonego do pasa. Ksiądz powiedział, że nie dopuści mnie do komunii, jeśli tego nie zetnę”, powiedział Szpak w jednym z wywiadów i dodał, że sytuacja skończyła się szczęśliwie, ale trauma pozostała. „Na szczęście nad tym wszystkim czuwała moja mama, ale dla mnie to było traumatyczne przeżycie, że jednak gdzieś tam to społeczeństwo nasze jest piętnowane przez ludzi, którzy w ogóle nie powinni oceniać”, wyznał ulubieniec tłumów.

Kilkanaście lat później Michał znów musiał się zmierzyć z niesprawiedliwą i niemiłą opinią. Tym razem duchownemu nie spodobał się tatuaż gwiazdora. „Druga sytuacja była dla mnie przedziwną sytuacją. Śpiewałem kolędy w kościele, w katedrze i ksiądz powiedział, że jestem satanistą, bo mam wytatuowany krzyż do góry nogami, gdzie nie miał świadomości, jakie ten krzyż ma dla mnie znaczenie”, ujawnił w wywiadzie Michał Szpak.

Wokalista miał na myśli swój pierwszy tatuaż, który zrobił sobie po śmierci mamy. „To symbol pamięci, choć zbyt mocno ją kochałem i była zbyt inspirująca, aby o niej zapomnieć”, mówił o nim w magazynie Pani

Czasem tak mało potrzeba, by skrzywdzić drugiego człowieka. Z drugiej strony równie niewiele dobrej woli wystarczyłoby, żeby obie sytuacje nie miały w ogóle miejsca. Mamy nadzieję, że Michał coraz mniej przejmuje się opinią innych i dziś wierzy przede wszystkim sobie. 

NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIA, Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIA, Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?