Michał Rosiak z Poznania zaginął. Co się z nim stało?
Fot. Agencja Gazeta
O TYM SIĘ MÓWI

Są nowe fakty w sprawie zaginięcia Michała Rosiaka, studenta z Poznania! 

„Próbki z miejsca przekazaliśmy biegłym z zakładu medycyny sądowej”

REDAKCJA VIVA! 2 lutego 2019 16:55
Michał Rosiak z Poznania zaginął. Co się z nim stało?
Fot. Agencja Gazeta

Michał Rosiak zaginął dwa tygodnie temu. Student z poznańskiej Politechniki po zabawie w jednym z klubów udał się na przystanek autobusowy. Tam ślad po nim zaginął. Pojawiły się nowe fakty w sprawie! Czego dotyczą?!

Nowe fakty w sprawie zaginięcia Michała Rosiaka

To miało być zwykły wypad do klubu. 19-latek udał się tam, by uczcić z kolegami zdane egzaminy. Po północy wyszedł z lokalu i udał się na przystanek autobusowy. Nigdy nie wsiadł do transportu miejskiego i nie dojechał do domu. Na podstawie monitoringu udało się ustalić trasę jaką przebył.

„Wiemy, że Michał ze Starego Rynku przeszedł na przystanek przy ul. Szelągowskiej. Około godz. 01: 36 przejeżdżał tamtędy nocny autobus, który miał kamerę i ta kamera zarejestrowała jak siedzi na ławce przystankowej. Ten sam autobus następną trasę zrobił około godz. 3:06 i już na tym nagraniu nikogo nie było na przystanku”, mówił w rozmowie z mediami rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Na przystanku pozostał jedynie telefon zaginionego chłopaka. Zaangażowane w poszukiwania Michała jest biuro detektywistyczne. „Michał nie jest z Poznania, nie zna dobrze miasta. Mógł wprowadzić zły adres i w ten sposób trafić na Garbary. Możliwości jest wiele. Nie wiemy, czy wiedział, gdzie jest i w jakim stopniu był świadomy, co się dzieje”, mówił w rozmowie z Onetem detektyw, Bartosz Weremczuk.

Specjaliści podejrzewają, że kluczowe będzie wyjaśnienie, co wydarzyło się w klubie. Czemu 19-latek wyszedł z niego sam? I tylko jeden z trzech kolegów Michała zgodził się poddać badaniu wariografem. Nie wyklucza się, że student był pod wpływem alkoholu, a być może innych środków odurzających.

Śledczy zabezpieczyli na przystanku autobusowym materiał biologiczny, który został przekazany do badania. „Próbki z miejsca, w którym znajdowały się treści żołądka, przekazaliśmy biegłym z zakładu medycyny sądowej. Nie wiemy, czy wystarczą do przeprowadzenia badań toksykologicznych, ale uznaliśmy, że trzeba spróbować”, mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą rzecznik poznańskiej prokuratury, Michał Smętkowski.

Poszukiwania mężczyzny wciąż trwają. 19-letni Michał Rosiak ma 188 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, zaś w dniu zaginięcia ubrany był w czarną kurtkę z białym napisem „New Balance”, nosił spodnie tego samego koloru oraz możliwe, że miał na sobie szalik z wizerunkiem białego byka.

Wielkopolska policja apeluje, aby w razie jakichkolwiek informacjo na temat zaginionego Michała Rosiaka dzwonić pod numer telefonu 618412311 lub na 112. 

Michał Rosiak
Fot. Wielkopolska policja

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?