Michał Rosiak z Poznania zaginął. Co się z nim stało?
Fot. Agencja Gazeta
O TYM SIĘ MÓWI

Są nowe fakty w sprawie zaginięcia Michała Rosiaka, studenta z Poznania! 

„Próbki z miejsca przekazaliśmy biegłym z zakładu medycyny sądowej”

REDAKCJA VIVA! 2 lutego 2019 16:55
Michał Rosiak z Poznania zaginął. Co się z nim stało?
Fot. Agencja Gazeta

Michał Rosiak zaginął dwa tygodnie temu. Student z poznańskiej Politechniki po zabawie w jednym z klubów udał się na przystanek autobusowy. Tam ślad po nim zaginął. Pojawiły się nowe fakty w sprawie! Czego dotyczą?!

Nowe fakty w sprawie zaginięcia Michała Rosiaka

To miało być zwykły wypad do klubu. 19-latek udał się tam, by uczcić z kolegami zdane egzaminy. Po północy wyszedł z lokalu i udał się na przystanek autobusowy. Nigdy nie wsiadł do transportu miejskiego i nie dojechał do domu. Na podstawie monitoringu udało się ustalić trasę jaką przebył.

„Wiemy, że Michał ze Starego Rynku przeszedł na przystanek przy ul. Szelągowskiej. Około godz. 01: 36 przejeżdżał tamtędy nocny autobus, który miał kamerę i ta kamera zarejestrowała jak siedzi na ławce przystankowej. Ten sam autobus następną trasę zrobił około godz. 3:06 i już na tym nagraniu nikogo nie było na przystanku”, mówił w rozmowie z mediami rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Na przystanku pozostał jedynie telefon zaginionego chłopaka. Zaangażowane w poszukiwania Michała jest biuro detektywistyczne. „Michał nie jest z Poznania, nie zna dobrze miasta. Mógł wprowadzić zły adres i w ten sposób trafić na Garbary. Możliwości jest wiele. Nie wiemy, czy wiedział, gdzie jest i w jakim stopniu był świadomy, co się dzieje”, mówił w rozmowie z Onetem detektyw, Bartosz Weremczuk.

Specjaliści podejrzewają, że kluczowe będzie wyjaśnienie, co wydarzyło się w klubie. Czemu 19-latek wyszedł z niego sam? I tylko jeden z trzech kolegów Michała zgodził się poddać badaniu wariografem. Nie wyklucza się, że student był pod wpływem alkoholu, a być może innych środków odurzających.

Śledczy zabezpieczyli na przystanku autobusowym materiał biologiczny, który został przekazany do badania. „Próbki z miejsca, w którym znajdowały się treści żołądka, przekazaliśmy biegłym z zakładu medycyny sądowej. Nie wiemy, czy wystarczą do przeprowadzenia badań toksykologicznych, ale uznaliśmy, że trzeba spróbować”, mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą rzecznik poznańskiej prokuratury, Michał Smętkowski.

Poszukiwania mężczyzny wciąż trwają. 19-letni Michał Rosiak ma 188 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, zaś w dniu zaginięcia ubrany był w czarną kurtkę z białym napisem „New Balance”, nosił spodnie tego samego koloru oraz możliwe, że miał na sobie szalik z wizerunkiem białego byka.

Wielkopolska policja apeluje, aby w razie jakichkolwiek informacjo na temat zaginionego Michała Rosiaka dzwonić pod numer telefonu 618412311 lub na 112. 

Michał Rosiak
Fot. Wielkopolska policja

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.