Michał Czernecki chciał popełnić samobójstwo
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Michał Czernecki wyjawił, że był molestowany seksualnie! Aktor miał jedynie 12 lat...

„Po prostu włożył mi rękę w majtki"

Rafał Kowalski 9 października 2018 19:55
Michał Czernecki chciał popełnić samobójstwo
Fot. East News

Michał Czernecki, którego widzowie kojarzą głównie z rolą w serialu Diagnoza, nie miał łatwego życia. Kilka miesięcy temu aktor przyznał się nawet, że dwukrotnie chciał popełnić samobójstwo. Powodem była bardzo wczesna śmierć taty, z którą Czernecki nie mógł sobie poradzić. To jednak nie koniec traumatycznych sytuacji, które go spotkały. Okazuje się, że aktor był w dzieciństwie molestowany…

Michał Czernecki o molestowaniu seksualnym

Do niedopuszczalnego zdarzenia miało dojść podczas jednego z obozów wakacyjnych, na którym wypoczywał dwunastoletni Czernecki. W swojej książce aktor wyjawił to jak zapamiętał moment, w którym opiekun grupy pozwolił sobie w jego stosunku na za dużo. „Od początku jakoś mnie sobie upodobał. Pamiętam, że szliśmy jakąś wąską drogą i on nagle zaczął mówić o masturbacji. Zapytał, czy to robię i zapewnił, że to jest zupełnie normalne i że na przykład w wojsku jest tak, że mężczyźni robią to w grupach w swojej obecności i to jest taki męski rytuał”, czytamy na kolejnych stronach książki aktora.

Niestety, krępujące rozmowy były dopiero preludium kolejnej, znacznie gorzej sytuacji. „Nagle zapytał: "A ty sprawdzałeś, czy z tobą tam jest wszystko OK? Czy ja mogę sprawdzić?". Po czym włożył mi rękę w majtki i mnie dotknął. Tak po prostu” napisał Czernecki i dodał, że wychowawca grupy molestował także innych chłopców. „Kazał nam rozebrać się do naga i czołgać w bardzo ostrej, wysokiej trawie”, czytamy.

Traumatyczne wspomnienia pozostały w aktorze, ale na szczęście w tej sprawie zapadł wyrok, w wyniku którego mężczyzna odsiaduje karę w więzieniu.

Michał Czernecki o próbach samobójczych

Wszystko, co spotkało Czerneckiego doprowadziło do tego, że gwiazdor chciał się w przeszłości zabić. Jak wspomina, raz mu się prawie udało. Dziś, także dzięki swojej żonie, która jest psychologiem, chce innym z podobnymi problemami wytłumaczyć, że nie tędy droga. „Dopiero ostatnich kilka lat jest inne. Zdecydowałem, że jednak chcę tu zostać, że to nie jest przypadkowe. […] Wiem, że życie jest cenne, nie chciałbym go stracić i zamierzam jeszcze parę rzeczy zrobić”, powiedział aktor w jednym z ostatnich wywiadów.

Trzeba przyznać, że bolesnymi doświadczeniami Michał Czernecki mógłby obdzielić kilka osób. Mamy nadzieję, że ułożone życie rodzinne i ogromne sukcesy zawodowe wynagradzają mu trudną przeszłość. 

Wybrałem życie, książka Michał Czernecki
Fot. Materiały promocyjne

Michał Czernecki w Pierwszej Miłości

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.