Michael Schumacher
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News
O NIM SIĘ MÓWI

„Nie poddaje się i nadal walczy”. Michael Schumacher wraca do zdrowia?

Jean Todt uspokaja fanów sportowca

Ksenia Krasko 1 sierpnia 2019 17:27
Michael Schumacher
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

To wspaniała wiadomość dla wszystkich wielbicieli legendarnego kierowcy wyścigowego Michaela Schumachera! Były dyrektor generalny Ferrari i przyjaciel sportowca – Jean Todt – powiadomił opinię publiczną o stanie zdrowia Schumachera w wywiadzie na antenie Radio Monte Carlo.

Jaki jest stan zdrowia Michaela Schumachera?

Przypomnijmy, że w 2013 roku doszło do feralnego wypadku Michaela Schumachera w Alpach. Sportowiec doznał poważnych obrażeń podczas jazdy na nartach, przez kilka miesięcy pozostawał w śpiączce. Od tego czasu wiadomo tylko, że przebywa na stałe w swojej rezydencji w Szwajcarii.

Pod koniec ubiegłego roku w mediach pojawiła się informacja, że Michael Schumacher nie potrzebuje już mechanicznego urządzenia wentylacyjnego i nie jest przykuty do łóżka, ale jego żona Corinna nie skomentowała tych doniesień.

Były manager kierowcy – Jean Todt – postanowił nie ukrywać dobrych wieści i ujawnił, że leczenie Schumachera zmierza w dobrym kierunku. Powiedział również, że ostatnio odwiedził przyjaciela i oglądał z nim wyścig Formuły 1. „Zawsze jestem ostrożny, jeśli chodzi o takie stwierdzenia, ale to prawda. Oglądałem wyścig z Michaelem w jego domu w Szwajcarii. Jest w dobrych rękach, dbają o niego. Nie poddaje się i nadal walczy”, powiedział Todt, który jest obecnie prezesem FIA.

Pomimo pozytywnej oceny procesu powrotu do zdrowia, Todt nie ukrywa faktu, że sportowiec wciąż nie mówi. „Jego rodzina walczy o niego z całej siły, ale nasza przyjaźń z Michaelem oczywiście nie jest taka sama jak poprzednio, ponieważ proces komunikacji jest bardo trudny”, wyznał na antenie.

W styczniu tego roku Michael Schumacher obchodził swoje 50. urodziny – z tej okazji rodzina sportowca podziękowała jego wielbicielom za życzenia i wsparcie. 

Michael i Corinna Schumacher
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Michael Schumacher
Fot. Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.