Michael Jackson
Fot. Eugene Adebari / Rex Features/EAST NEWS
O TYM JEST GŁOŚNO

Kolejna tajemnica śmierci Michaela Jacksona wyszła na jaw. Detektyw wyznał przerażający fakt

Król Popu wyglądał inaczej, niż na scenie...

Rafał Kowalski 29 sierpnia 2020 12:41
Michael Jackson
Fot. Eugene Adebari / Rex Features/EAST NEWS

Dziesięć lat po śmierci Michaela Jacksona jest o nim głośniej, niż kiedykolwiek w ostatnim czasie. Najpierw dyskusję wywołał dokument Leaving Neverland, w którym rzekome ofiary artysty oskarżały go o pedofilię, a teraz fani piosenkarza są przerażeni po obejrzeniu filmu Killing Michael Jackson. W nagranym materiale jeden z detektywów zajmujących się sprawą zagadkowej śmierci Króla Popu opowiedział o przerażającym fakcie.

Michael Jackson w chwili zgonu był łysy

Ostatnie tygodnie przed śmiercią Michael Jackson wykorzystywał na próby do planowanej trasy koncertowej. 25 czerwca Król Popu wrócił z kolejnych ćwiczeń z zespołem, a już kilka godzin później został znaleziony przez swojego lekarza Conrada Murraya. Doktor podał służbom, że wokalista nie oddychał i miał słaby puls, więc znawca zrobił mu reanimację. Niestety ta nic nie dała. Przewieziony do szpitala Jackson został uznany za martwego...

W dokumencie Killing Michael Jackson pojawiły się głosy, że lekarz miał zamordować swojego szefa. Jak to możliwe skoro bezpośrednią przyczyną śmierci piosenkarza było przedawkowanie leków? „W ciągu zaledwie 48 godzin okazało się, że to było coś więcej niż przedawkowanie. Mieliśmy świadomość, że dr Murray albo przestał udzielać resuscytacji krążeniowo-oddechowej, albo najpierw wszystko wyczyścił, a dopiero potem zaczął udzielać pomocy”, powiedział detektyw przed kamerą.

Jednak nie tylko ten wątek zagadkowego odejścia Króla Popu budzi niepokój jego fanów. Ten sam detektyw wyznał, że przez lata obserwował Michaela Jacksona na scenie w bujnych włosach, a w łóżku, w którym spędził ostatnie chwile piosenkarz był… łysy. Artysta miał mieć też blizny na głowie. Taki widok był dla śledczego niepokojący, ale część fanów muzyka twierdzi, że od 1984 roku Michael Jackson nosił peruki. Dlaczego? Na planie reklamy Pepsi piosenkarz doznał poparzeń drugiego stopnia, więc sztuczne włosy automatycznie zastąpiły jego prawdziwe…

Wiedzieliście o tym? 

Michael Jackson, stylizacje, Don Valley Stadium 1997
Fot. Richard Young / Rex Features/EAST NEWS

Michael Jackson molestował, nosił peruki i był królem popu
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.