POŻEGNANIE

Tysiące Polaków złożyło hołd prezydentowi Gdańska

W największych miastach Polski odbywają się wiece i marsze solidarności przeciwko przemocy

Olga Figaszewska 14 stycznia 2019 21:45

Od 20 lat rządził Gdańskiem. Zawsze blisko swoich mieszkańców, cały czas działał na rzecz swojego ukochanego miasta. Paweł Adamowicz zmarł w specjalistycznym szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w wyniku poniesionych obrażeń. 53-letni polityk odszedł po operacji, którą przeszedł po ataku nożownika, do którego doszło w trakcie 27. finału WOŚP.  Lekarzom nie udało się go uratować. 

Polska żegna Pawła Adamowicza 

Warszawa, Poznań, Łódź... W poniedziałek wieczorem w wielu miastach Polski odbywają się wiece i marsze solidarności w hołdzie prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Tysiące Polaków wyszło na ulice, by w ten sposób przeciwstawić się mowie nienawiści i przemocy. Śmierć prezydenta Gdańska jest ogromnym ciosem dla całego społeczeństwa. Wszyscy Polacy łączą się w bólu i cierpieniu.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.