POŻEGNANIE

Tysiące Polaków złożyło hołd prezydentowi Gdańska

W największych miastach Polski odbywają się wiece i marsze solidarności przeciwko przemocy

Olga Figaszewska 14 stycznia 2019 21:45

Od 20 lat rządził Gdańskiem. Zawsze blisko swoich mieszkańców, cały czas działał na rzecz swojego ukochanego miasta. Paweł Adamowicz zmarł w specjalistycznym szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w wyniku poniesionych obrażeń. 53-letni polityk odszedł po operacji, którą przeszedł po ataku nożownika, do którego doszło w trakcie 27. finału WOŚP.  Lekarzom nie udało się go uratować. 

Polska żegna Pawła Adamowicza 

Warszawa, Poznań, Łódź... W poniedziałek wieczorem w wielu miastach Polski odbywają się wiece i marsze solidarności w hołdzie prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Tysiące Polaków wyszło na ulice, by w ten sposób przeciwstawić się mowie nienawiści i przemocy. Śmierć prezydenta Gdańska jest ogromnym ciosem dla całego społeczeństwa. Wszyscy Polacy łączą się w bólu i cierpieniu.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.