WSPOMNIENIE

Miał guza mózgu, szanse były znikome… Tego o Zombie Boyu nie wiedzieliście! 

Jego ciało było dziełem sztuki?

Monika Katarzyna Krupska 3 sierpnia 2018 12:14

W piątek nad ranem do mediów przedostała się bardzo smutna wiadomość. W wieku 32 lat zmarł Rick Genest, czyli Zombie Boy. Model pierwszego sierpnia popełnił samobójstwo. Za kilka dni siódmego sierpnia celebrował by kolejny rok życia. Rick swoje ciało zaczął tatuować już w wieku 16lat! Przeczytajcie, czego o nim jeszcze nie wiedzieliście. 

Ciekawostki o Zombie Boyu

Jego kariera zaczęła się dzięki Facebookowi! Model zapragnął pokazać internetowej społeczności swoje tatuaże, co szybko wychwycił dom mody Thierry'ego Muglera, dla którego projektuje Nicola Formichetti. Francuski projektant mody zatrudnił Zombie Boya w pokazie mody męskiej, co przykuło uwagę samej Lady Gagi. Artystka zapragnęła, aby wytatuowany 25-latek wystąpił w jej teledysku. Nie musiała go długo namawiać. Po udziale w Born This Way, nikt nie miał wątpliwości, że oto przed nami nowa gwiazda! 

Model tak spodobał się widzom i... projektantom, że chwilę później występował w pokazach mody w Paryżu i Nowym Jorku! Zombie Boy pojawiał się na okładkach GQ,  Vanity Fair czy Vogue Hommes. W Polsce mogliśmy go zobaczyć w teledysku Honoraty Skarbek Sabotaż

Rick Genest wystąpił również w Dzień Dobry TVN. Kindze Rusin i Bartoszowi Węglarczyku opowiadał o tatuażach, które wykonał mu Frank Lewis. 

„Moja rodzina, znajomi znali mnie i wiedzieli jaką mam osobowość. Nie zaskoczyło ich to za bardzo”, wyznał. Dodał, że jego ksywka pochodzi z czasów dzieciństwa. „Kiedy byłem młody, przyjaciele nazywali mnie Zombie. Miałem taką ksywkę. To delikatna historia. Miałem guza mózgu, kiedy byłem mały i operowano mój mózg poprzez moje podniebienie. Szanse na przeżycie były znikome. Udało mi się, to był cud. Po operacji, kiedy wyszedłem ze szpitala, to był jak cud – dlatego przyjaciele nazwali mnie Zombie”, wyznał. 

Model wystąpił również w kampanii reklamowej jednej z marek kosmetycznych. Zgodził się na zakrycie tatuaży podkładem. Zobaczcie w naszej galerii, jak Rick wyglądał bez tatuaży!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.