Jak się zmieniła przez lata?

Konrad Szczęsny 28 października 2019 16:44

Julia Roberts kończy dzisiaj 52 lata! Rudowłosa aktorka, która międzynarodową sławę zyskała dzięki roli prostytutki w Pretty Woman, rozpoczęła swoją karierę dzięki... bratu! To za jego sprawą pojawiła się w filmie Blood Red w 1989 roku. A już rok później, jako dziewczyna do towarzystwa u boku Richarda Gere’a, rzuciła Hollywood na kolana. Na Oscara musiała poczekać kolejnych 10 lat – akademia uznała ją za najlepszą aktorkę pierwszoplanową dzięki tytułowej roli w obrazie Erin Brockovich z 2000 roku. Jak Julia Roberts zmieniła się przez lata?

Metamorfoza Julii Roberts: od „Pretty Woman” do ikony piękna

Urodzona w 1967 roku w Atlancie piękność ma dwa znaki rozpoznawcze: promienny, idealny uśmiech i rude włosy. Ma dwójkę rodzeństwa (brata i siostrę), jej rodzice rozwiedli się, gdy miała zaledwie pięć lat. Debiutowała w drugiej połowie lat 80., jednak prawdziwą popularność przyniosła jej komedia romantyczna Pretty Woman, która do dziś jest uważana za jedną z najpiękniejszych historii miłosnych światowej kinematografii. Wszystko za sprawą niewinnej z wyglądu, ale niezwykle zmysłowej chłopczycy, która na planie przekształciła się z brzydkiego kaczątka w łabędzia. Była też uosobieniem mitu Kopciuszka: z prostytutki staje się żoną majętnego biznesmena. Nic dziwnego, że obraz przyniósł jej niebywałą popularność i wywindował na szczyt rankingu najbardziej pożądanych gwiazd Hollywood. Od tamtej pory była obsadzana w rolach zarówno komediowych, jak i dramatycznych. W ten sposób pokazała, jak szerokim wachlarzem aktorskich umiejętności dysponuje. Amerykańska Akademia Filmowa doceniła jej kunszt, który pokazała w Erin Brockovich – filmie o mocnym społecznym przesłaniu, w którym zagrała aktywistkę, walczącą z dużym koncernem zanieczyszczającym środowisko.

Po zdobyciu najważniejszej filmowej statuetki zagrała w takich filmach, jak Bliżej, Uśmiech Mony Lizy czy Jedz, módl się, kochaj - docenionych i przez publiczność, i przez krytyków. W 2013 roku u boku Meryl Streep zachwyciła na dużym ekranie w tragikomedii Sierpień w hrabstwie Osage, zaś serca fanów i osób z kręgów LGBTQ podbiła rolą w obrazie Odruch serca z 2014 roku, w którym wcielił się w doktor Emmę Brookner, zajmującą się pacjentami chorymi na HIV i AIDS. Jej ostatni film to Powrót Bena z tego roku. Dramat o poświęceniu i bezgranicznej matczynej miłości do uzależnionego od narkotyków syna.

Życie osobiste Julii Roberts

Choć ma na koncie wiele znakomitych ról, udaje jej się pozostawać w cieniu. Skutecznie unika skandali, jej życie osobiste jest poukładane: od 2002 roku pozostaje żoną operatora Danny’ego Modera, którego poznała na planie filmu Mexican. Choć wielokrotnie mówiło się o poważnym kryzysie w ich związku, plotki te nigdy nie znalazły potwierdzenia. Owocem tej miłości jest trójka dzieci: bliźnięta Hazel i Phinnaeus, urodzone w 2004 roku oraz syn Henry, który przyszedł na świat w 2007 roku.

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak aktorka zmieniała się z biegiem lat. Które jej filmowe wcielenie lubicie najbardziej? 

1/8
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
1/8

Tak Julia Roberts wyglądała w latach 80., gdy zaczynała karierę filmową.

2/8
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
2/8

Tak Julia Roberts prezentowała się w 1989 roku, jeszcze przed premierą „Pretty Woman”.

3/8
Julia Roberts i Richard Gere w filmie „Pretty Woman”, 1990 rok
Copyright @East News
3/8

To z pewnością najbardziej znane filmowe wcielenie Julii Roberts, które przyniosło jej międzynarodową sławę. W 1990 roku premierę miał film „Pretty Woman”, w którym obok Richarda Gere’a zagrała główną rolę.

4/8
Julia Robert kończy 50 lat, tutaj w 1995 roku
Copyright @East News
4/8

Tak z kolei Julia Roberts wyglądała w 1995 roku.

5/8
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
5/8

Julia Roberts ze Złotym Globem za rolę w „Pretty Woman” - 1990 rok.

6/8
Julia Robert w filmie Erin Brockovitch z 2000 roku
Copyright @East News
6/8

Julia Roberts na planie oscarowej „Erin Brockovich” w 2000 roku.

7/8
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
7/8

Julia Roberts w krótkich włosach – 2001 rok.

8/8
uśmiech
Copyright @East News
8/8

Julia Roberts na czerwonym dywanie w Cannes w 2016 roku.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.