Konrad Szczęsny 28 września 2017 19:00
1/9
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
1/9

Julia Roberts kończy dzisiaj 50 lat! Rudowłosa aktorka, która międzynarodową sławę zyskała dzięki roli prostytutki w „Pretty woman”, rozpoczęła swoją karierę dzięki... bratu! To za jego sprawą pojawiła się w filmie „Blood red” w 1989 roku. A już rok później, jako panienka do towarzystwa u boku Richarda Gere'a, rzuciła Hollywood na kolana. Na Oskara musiała poczekać kolejnych 10 lat – akademia uznała ją za najlepszą aktorką pierwszoplanową dzięki tytułowej roli w obrazie „Erin Brockovich” z 2000 roku. Jak Julia Roberts zmieniła się przez lata?

 

Polecamy też: Czy 27 lat po „Pretty Woman” Julia Roberts i Richard Gere mają sekretny romans? Małżeństwo aktorki przeżywa właśnie kryzys...

 

Metamorfoza Julii Roberts - od „Pretty woman” do ikony piękna

 

Urodzona w 1967 roku w Atlancie piękność ma dwa znaki rozpoznawcze: promienny, idealny uśmiech i rude włosy. Ma dwójkę rodzeństwa (brata i siostrę), jej rodzice rozwiedli się, gdy miała zaledwie pięć lat. Debiutowała w drugiej połowie lat 80., jednak prawdziwą popularność przyniosła jej komedia romantyczna „Pretty woman”, która do dziś jest uważana za jedną z najpiękniejszych historii miłosnych światowej kinematografii. Wszystko za sprawą niewinnej z wyglądu, ale niezwykle ponętnej i zmysłowej chłopczycy, która na planie przekształciła się z brzydkiego kaczątka w łabędzia i jest uosobieniem mitu Kopciuszka: z prostytutki staje się żoną majętnego biznesmena. Nic dziwnego, że obraz przyniósł jej niebywałą popularność i wywindował na szczyt rankingu najbardziej pożądanych gwiazd Hollywood. Od tamtej pory była obsadzana w rolach zarówno komediowych, jak i dramatycznych i w ten sposób pokazała, jak szerokim wachlarzem aktorskich umiejętności dysponuje. Amerykańska Akademia Filmowa doceniła jej kunszt, który pokazała w „Erich Brockovich” – filmie o mocnym społecznym przesłaniu, w którym zagrała aktywistkę, walczącą z dużym koncernem zanieczyszczającym środowisko. 

 

Zobacz także: Julia Roberts pobiła rekord! Jako pierwsza kobieta w historii została okrzyknięta...

 

Po zdobyciu najważniejszej filmowej statuetki zagrała w takich filmach, jak „Bliżej”, „Uśmiech Mony Lizy” czy „Jedz, módl się, kochaj” - docenionych i przez publiczność, i przez krytyków. W 2013 roku u boku Meryl Streep zachwyciła na dużym ekranie w tragikomedii „Sierpień w hrabstwie Osage”, zaś serca fanów i osób z kręgów LGBTQ podbiła rolą w obrazie „Odruch serca” z 2014 roku, w którym wcielił się w doktor Emmę Brookner, zajmującą się pacjentami chorymi na HIV i AIDS. 

 

Życie osobiste Julii Roberts

 

Choć ma na koncie wiele znakomitych ról, udaje jej się pozostawać w cieniu. Skutecznie unika skandali, jej życie osobiste jest poukładane: od 2002 roku pozostaje żoną operatora Danny’ego Modera, którego poznała na planie filmu „Mexican”. Ostatnio jednak mówi się o poważnym kryzysie w tym związku.

Owocem tej miłości jest trójka dzieci: bliźnięta Hazel i Phinnaeus, urodzone w 2004 roku oraz  syn Henry, który przyszedł na świat w 2007 roku.

 

Julia Roberts deklaruje się jako praktykująca hinduistka.

 

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak aktorka zmieniała się z biegiem lat. Które jej filmowe wcielenie lubicie najbardziej?

 

Polecamy też: Dzieci Beyonce i Amal Clooney niebawem przyjdą na świat. A oto najsłynniejsza bliźnięta show-biznesu

2/9
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
2/9

Tak Julia Roberts wyglądała w latach 80., gdy zaczynała karierę filmową.

 

Polecamy też: „Forbes’’ obliczył, kto jest najbardziej przepłacaną gwiazdą na świecie. Wyniki mogą zaskoczyć

3/9
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
3/9

Tak Julia Roberts prezentowała się w 1989 roku, jeszcze przed premierą komedii „Pretty woman”.

 

Polecamy też: „To dla nas ogromny zaszczyt’’! Anna i Robert Lewandowscy spotkali się z Julią Roberts

4/9
Julia Roberts i Richard Gere w filmie „Pretty Woman”, 1990 rok
Copyright @East News
4/9

To z pewnością najbardziej znane filmowe wcielenie Julii Roberts, które przyniosło jej międzynarodową sławę. W 1990 roku premierę miał film „Pretty woman”, w którym obok Richarda Gere'a zagrała główną rolę.

 

Polecamy też: Nie tylko Jennifer Lawrence i Julia Roberts. Które aktorki zarabiają najwięcej? Ta lista zaskakuje

5/9
Julia Robert kończy 50 lat, tutaj w 1995 roku
Copyright @East News
5/9
6/9
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
6/9

Julia Roberts ze Złotym Globem za rolę w „Pretty woman” - 1990 rok. 

 

Polecamy też: Apartament Julii Roberts sprzedany za 21 milionów złotych! Zobaczcie, jak mieszkała gwiazda! ZDJĘCIA

7/9
Julia Robert w filmie Erin Brockovitch z 2000 roku
Copyright @East News
7/9
8/9
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
8/9
9/9
Julia Robert kończy 50 lat
Copyright @Instagram @juliaroberrts
9/9

Wideo

Ten kosmetyk zmniejszy widoczność zmarszczek w ciągu jednej nocy!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Niezwykła rozmowa z Grażyną Torbicką o jej wszystkich miłościach. A Remigiusz Mróz zdradza nam tajemnice swojego sukcesu!