METAMORFOZY GWIAZD

Schudła, zachwyciła media i... znów przytyła. Co się dzieje z Dominiką Ostałowską?!

Czy uda jej się wrócić do dawnej formy?

Konrad Szczęsny 30 lipca 2018 09:01

Dominika Ostałowska w 2015 roku postanowiła przejść spektakularną metamorfozę. Aktorka zapowiedziała, że zamierza schudnąć 20 kilogramów. W tym celu przeszła na specjalną dietę, która zakładała spożywanie głównie owoców i warzyw. Aktorce udało się zrzucić 10 kilogramów. Poza tym ćwiczyła pod okiem trenera personalnego i podkreślała, że planuje nie tylko stracić na wadze, lecz także zmienić tryb życia. Niestety, dopadł ją efekt jo-jo. Po trzech latach przerwy gwiazda ponownie walczy o idealną sylwetkę. Czy tym razem uda jej się wygrać ze stresem i presją otoczenia?

Dominika Ostałowska i dieta kapuściana

W 2016 roku Dominikę Ostałowską dopadł ją efekt jo-jo. Przyczyn takiego stanu rzeczy dopatrywano się w kwestiach zdrowotnych. Początkowo podejrzewano problemy z tarczycą, jednak okazało się, że winne są dolegliwości układu sercowo-naczyniowego. Były one na tyle poważne, że Dominika Ostałowska przeszła zabieg ablacji, czyli wprowadzenia elektrody do mięśnia sercowego i zniszczenia obszaru będącego źródłem częstoskurczu. Aby wypracować idealną sylwetkę, zastosowała dietę kapuścianą.

Polega ona na wzbogaceniu jadłospisu o dużą liczbę owoców oraz warzyw, szczególnie kapusty i przygotowywanie tzw. zupy kapuścianej, w której dominuje włoska kapusta (łatwiej strawna niż biała). Można ją jeść bez ograniczeń, zawsze wtedy, gdy jesteśmy głodni. Problem pojawił się jednak wtedy, gdy gwiazda nabrała obrzydzenia do jej głównych składników. Choć udało jej się zrzucić 8 zbędnych kilogramów, na skutek nieregularnego spożywania posiłków dopadł ją efekt jo-jo. 

Dominika Ostałowska i efekt jo-jo

„Winny jest bardzo nieregularny tryb życia. Zdarza się, że nawet pięć dni w tygodniu jestem poza domem. Często jem coś w biegu. Prawie zawsze, gdy w nocy wracam ze spektaklu do hotelu, restauracja jest zamknięta. O zdrowym i ciepłym posiłku mogę więc tylko pomarzyć, szczególnie gdy nocuję w małych miejscowościach. Przecież nie zabiorę ciepłego jedzenia z domu, a jeść coś trzeba”, podkreślała wówczas w wywiadach.

Dominika Ostałowska stosuje dietę pudełkową

Aktorka nie poddała się jednak i postanowiła ponownie zawalczyć o swoją wagę. Tym razem Dominika Ostałowska zastosowała modną wśród gwiazd dietę pudełkową. Gdy się na nią zdecydujemy, specjalna firma kateringowa dostarczy nam codziennie rano 5 posiłków, które w odpowiednich porach dnia spożyjemy. Dzienna porcja to od 1500 kalorii wzwyż. 

„Muszę przyznać, że to wielka wygoda i pewność, że do mojego organizmu dostarczane jest wszystko to, czego w danym momencie potrzebuję. Odkąd dobrano mi odpowiednią dietę, której bezwzględnie przestrzegam, mam poczucie, że panuję nad swoim zdrowiem i wyglądem, a przede wszystkim nie chodzę głodna, kiedy moi koledzy w teatru zamawiają pizzę.

Ćwiczę też w domu na orbitreku. Teraz, kiedy się robi ciepło, coraz częściej zaczynam jeździć na rowerze. To dużo ciekawsze niż maszerowanie w miejscu. Pierwsze efekty już są. Czuję się lżejsza i mam więcej energii do życia i do pracy, poprawił mi się wygląd skóry. Przestałam czuć się osłabiona. Z dnia na dzień jest coraz lepiej”, podkreśliła w rozmowie z Życiem na gorąco w zeszłym roku.

Obecnie, gdy wiadomo już, że grana przez nią postać Marty Mostowiak na stałe wróci do obsady M jak miłość, aktorce odpadną kolejne powody do stresu i zmartwień, dlatego wiele wskazuje na to, że w niedługim czasie może osiągnąć zamierzony efekt, jeśli chodzi o wagę.

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak z biegiem lat zmieniała się Dominika Ostałowska. Czy uważacie, że niegdyś filigranowej aktorce uda się wrócić do dawnej formy?  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!