O NIEJ JEST GŁOŚNO

Conchita Wusrt zrezygnowała z mocnego makijażu i swojego znaku rozpoznawczego!

Zdaniem fanów przypomina teraz pewną polską gwiazdę...

Weronika Kostyra 21 lutego 2019 08:54

Chociaż Thomas Neuwirth wiele razy zapowiadał, że zamierza zerwać ze swoim scenicznym alter ego, czyli Conchitą Wurst, trudno jest mu się rozstać z tym wizerunkiem. Kontrowersyjna zwyciężczyni Eurowizji 2014 jest znana z eksperymentów z wyglądem i właśnie zaprezentowała swoje najnowsze wcielenie. Fani zauważyli jednak, że tym razem do złudzenia przypomina pewną polską gwiazdę!

Metamorfoza Conchity Wurst

Conchita Wurst to austriacka drag queen, która w 2014 roku zwyciężyła w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji z balladą Rise Like a Phoenix. Wówczas jej kontrowersyjny wizerunek kobiety z brodą wywołał wielkie poruszenie, a oczy całej Europy zwróciły się na Wiedeń. Sceniczne alter ego zostało powołane do życia przez wokalistę Thomasa Neuwirtha w 2011 roku. Jej pseudonim artystyczny to połączenie słów „muszelka” i „kiełbasa”, co tłumaczy się zazwyczaj jako „panna kiełbaska”. Artystka wydała niedawno swój drugi album studyjny, zatytułowany From Vienna with Love. Zamieścił na nim dwanaście piosenek nagranych wraz z Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną.

Słynna drag queen już dawno postawiła na bardziej męski wizerunek niż ten, który pamiętamy z Eurowizji. Zrezygnowała z konturowania brody i jej zarost jest bardziej nieregularny niż dawniej. Ostatnio poszła jednak o krok dalej i niemal całkowicie zrezygnowała z mocnego dotąd makijażu, a także swojego znaku rozpoznawczego – sztucznych rzęs! Niezmienne pozostają jedynie długie włosy oraz gęsty zarost.

Internauci twierdzą, że w swoim najnowszym wcieleniu Conchita Wurst coraz mniej przypomina drag queen. Wygląda za to jak Michał Szpak! Michał jest jednym z bardziej kontrowersyjnych polskich artystów, a jego znakiem rozpoznawczym są długie włosy i oryginalne stylizacje. Nic dziwnego, że fani dopatrzyli się między nimi podobieństwa. To nie pierwsza taka sytuacja, ponieważ ich podobny wygląd komentowano już w 2016 roku, kiedy Michał Szpak reprezentował Polskę na Eurowizji. Wtedy polski wokalista nie zgodził się z porównaniami. Czy teraz łączy ich więcej? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.