Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan i książę Harry nie zamieszkali we Frogmore Cottage z własnej woli

Groziło im śmiertelne niebezpieczeństwo!

Gabriela Czernecka 17 maja 2019 20:57
Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News

Paparazzi sfotografowali posiadłość Harry'ego, tym samym naruszając jego prywatność. Książę zawarł właśnie ugodę z agencją fotograficzną, na mocy której wraz z żoną otrzyma odszkodowanie. Reporterzy narazili książęcą parę Sussex na śmiertelne niebezpieczeństwo. Fotografie ich posiadłości trafiły do brytyjskich mediów. Meghan i Harry zmuszeni byli do wyprowadzki. Czy teraz odzyskają upragniony spokój?  

Naruszenie prywatności księcia Harry'ego

Książę Harry bardzo ceni sobie życie prywatne. Świadomy tego, że w przeciwieństwie do brata nie musi nieustannie pokazywać się publicznie, to pomijając jego szalone i młodzieńcze wybryki, przez naście lat mógł spokojnie kontynuować swoją przygodę z wojskiem, a do czasu poznania Meghan wiódł życie z dala od kamer. Pojawienie się Meghan przewróciło jego życie do góry nogami.  Od dwóch lat nieustannie pisze się o ich wspólnym życiu. Niedawno małżonkowie po raz pierwszy zostali rodzicami. Na świat przyszedł syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor. 

Książęca para Sussex wraz ze swym pierwszym potomkiem zamieszkali we Frogmore Cottage. To wiejska posiadłość, do której małżeństwo przeprowadziło się tuż przed narodzinami dziecka. Na jaw wyszło właśnie, że Meghan i Harry tak naprawdę mieli w planie zamieszkać w kompletnie innej rezydencji. Przypomnijmy, że przez jakiś czas pomieszkiwali w Kensington Palace, gdzie obecnie mieszkają m.in. Kate i William z dziećmi. Para chciała jednak oddzielić swą działalność od książęcej pary Cambridge i przeprowadziła się do posiadłości Cotswolds.

To właśnie tam małżonkowie urządzenie własnych czterech kątów. Niestety szybko doszło do naruszenia ich prywatności. Paaprazzi z jednej z agencji fotograficznych zrobili zdjęcia królewskiej rezydencji z helikoptera. Te sprzedali brytyjskim tabloidom, dzięki czemu cały świat mógł podziwiać jak mieszkają Meghan i Harry. To naruszyło jednak bezpieczeństwo książęcej pary. Prawnicy Harry'ego stwierdzili, że tego typu zdjęcia dokładnie pokazywały rozkład pomieszczeń w budynku, w tym sypialni księcia. W związku z tym automatycznie zwiększyła się możliwość ataku na członka rodziny królewskiej.

Dlatego też Meghan i Harry zdecydowali się przeprowadzić do Frogmore Cottage w Windsorze, ale postanowili wyciągnąć konsekwencje z zaistniałej sytuacji. Harry wszedł z agencją na drogę sądową. Obie strony zawarły jednak ugodę, na mocy której książę otrzyma odszkodowanie za wyrządzone szkody. Ze strony agencji zostaną także wystosowane oficjalne przeprosiny za błąd w ocenie sytuacji, podjęte będą także kroki, które uniemożliwią ponowne podjęcie takiego działania przez ich pracowników. Dzięki temu Meghan i Harry mogą cieszyć się upragnionym spokojem.   

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

nowy dom Meghan i Harry, Frogmore House
Fot. GETTY IMAGES

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.