Keith Urban, Nicole Kidman
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Mąż Nicole Kidman zdobył się na odważne wyznanie: „Byłem niewolnikiem alkoholu”

Jak udało mu się wyjść z nałogu?

Gabriela Czernecka 24 marca 2018 21:30
Keith Urban, Nicole Kidman
Fot. East News

Nicole Kidman i Keith Urban od jedenastu lat tworzą zgraną parę. Jak to bywa w każdym małżeństwie, para ma za sobą także trudne chwile. Mąż Nicole Kidman przez lata zmagał się z alkohlizmem. Teraz zdobył się na odważne wyznanie. 

Historia miłości: Nicole Kidman i Keith Urban

Nicole Kidman i Keith Urban nigdy nie rozstają się ze sobą na dłużej niż trzynaście dni.  „Keith twierdzi, że nie potrafiłby dłużej beze mnie wytrzymać. A ja też nie chcę tygodniami być z dala od osoby, którą kocham”, wyznała Nicole. Para poznała się w idealnym momencie - ona leczyła rany po rozstaniu z Tomem Cruise’m, on był u szczytu kariery i potrzebował wsparcia drugiej połówki. Po raz pierwszy spotkali się styczniu 2005 roku podczas gali honorującej osiągnięcia australijskich artystów w USA.

Niemal do razu między nimi zaiskrzyło. Jeszcze w listopadzie, tego samego roku na palcu Nicole Kidman pojawił się ogromny pierścionek zaręczynowy. Ślub w Sydney przypominał dobre zakończenie filmu: Keith zaśpiewał dla żony ułożoną specjalnie na tę okazję piosenkę, ona dyskretnie ocierała oczy pod welonem. Kilka tygodni po powrocie z Bora-Bora, gdzie para spędziła miesiąc miodowy pojawiły się pierwsze kłopoty.

Mąż Nicole Kidman walczy z nałogiem

„Mąż Nicole Kidman jest alkoholikiem!”, pisały gazety. Mówiono, że Keith Urban ma również słabość do narkotyków. Nagłówki w prasie nie pozostawiały wątpliwości, że małżeństwo pary przeżywa kryzys. Wszyscy sądzili, że krucha Nicole poświęci własne szczęście w imię miłości. Media tylko czekały na informacje o rozpadzie ich związku. Para jedna poradziła sobie z problemami - aktorka sama odwiozła ukochanego do kliniki odwykowej i  postawiła mu ultimatum: albo alkohol albo ona. 

Na przekór wszystkim, którzy w nas zwątpili, wyszliśmy z niej zwycięsko

Keith Urban spędził w klinice kilka dobrych miesięcy: „odwyk był dla mnie oczyszczeniem. Stanąłem na rozdrożu, w moim życiu potrzebne były zmiany. Może to zabrzmi dziwnie, ale dobrze, że tak się stało”, powiedział po opuszczeniu kliniki. „To była próba dla nas. Na przekór wszystkim, którzy w nas zwątpili, wyszliśmy z niej zwycięsko” , mówił.

Teraz mąż Nicole Kidman zdobył się na odważne wyznanie „Chciałbym żeby to stało się wcześniej, ale cieszę się, ze w ogóle mi się to udało. Wcześniej byłem niewolnikiem alkoholu. Nie byłbym w stanie zrobić tych rzeczy, które teraz robię”, mówi. Keith Urban przyznał także, że wciąż spotyka się ze swoim sponsorem, który bardzo mu pomaga: „On potrafi mnie sprowadzić na ziemię”. Swój powrót do zdrowia zawdzięcza żonie, która jak mówi, nauczyła go podejmować decyzję i szybciej działać. Parze udało się przetrwać kryzys, w tym roku będą świętować dwunastą rocznicę ślubu. To się nazywa miłość! 

Fot. East News

Nicole Kidman
Fot. East News/Nicole Kidman

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.