Córka Lecha Wałęsa, Magdalena Wałęsa, Magda Wałęsa
Fot. Facebook @Lech Artur Wałęsa
O TYM JEST GŁOŚNO

Zięć Lecha Wałęsy przyjął nazwisko żony! „Zrobiłem to z miłości”

Decyzja męża córki polityka zadziwia, ponieważ teraz nazywa się... Lech Wałęsa

Konrad Szczęsny 13 września 2019 13:46
Córka Lecha Wałęsa, Magdalena Wałęsa, Magda Wałęsa
Fot. Facebook @Lech Artur Wałęsa

Magdalena Wałęsa, najstarsza córka Lecha Wałęsy, postanowiła niedawno sformalizować swój związek. Zdjęcia ze ślubu wywołały w mediach nie lada sensację, ponieważ suknia wyeksponowała brzuszek ciążowy 40-latki. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że jest ona z wykształcenia teologiem i naucza w szkole katechezy. Teraz wraz z mężem udzieliła wywiadu Dzień Dobry TVN, w którym opowiedziała o swoim ślubie, zaś jej ukochany wyjaśnił, dlaczego zdecydował się przyjąć nazwisko żony!

Mąż Magdaleny Wałęsy o zmianie nazwiska

Decyzja męża 40-latki wywołała dosyć duże poruszenie, ponieważ na imię ma... Lech. Po zmianie nazwiska w jego dowodzie widnieje zatem takie samo imię i nazwisko, jak to, które nosi były prezydent Polski. Dlaczego wybranek Magdaleny Wałęsy zdecydował się na taki krok?

„Propozycja przyszła od Magdy, zaszokowała mnie. Wydawało mi się to absurdalne. Stwiedziłem, że to piękna propozycja, poczułem się zaszczycony. Przyjąłem nazwisko żony z miłości do niej”, zapewnił.

Magdalena Wałęsa dodała, że konsultowała tę decyzję ze swoim ojcem.

„Tata zapytał tylko, czy jestem tego pewna”, zdradziła.

Magdalena Wałęsa o hejcie i ciąży

Córka byłego prezydenta ujawniła również, że boli ją hejt, który wylał się w komentarzach po tym, jak do mediów przedostały się zdjęcia ze ślubu. Widoczny na nich ciążowy brzuszek zgorszył część internautów, którzy zarzucili Magdalenie Wałęsie hipokryzję - jest ona bowiem katechetką.

„Skończyłam teologię, uczyłam dzieci o miłości. Kościół naucza o przebaczeniu i milosierdziu. Ludziom się wydaje, że mnie znają i wiedzą”, broniła się w Dzień Dobry TVN.

Co ciekawe, para zdradziła również płeć nienarodzonego dziecka (chłopiec) i to, jakie imiona dla niego rozważają. Okazuje się, że jednym z nich jest... Lech.

„Karol albo Lech”, ujawnił ojciec.

Kim jest najstarsza córka Lecha Wałęsy, Magdalena Wałęsa?

Urodziła się w 1979 roku. Ojciec chciał, by została zakonnicą, zaś ona planowała... tańczyć w zakonie. Skończyła nawet szkołę baletową, jednak z powodu poważnej kontuzji i operacji jej marzenia legły w gruzach, zaś ona sama długo nie mogła sobie z tym poradzić.

„Wiszę nad ziemią, jak pajączek czepiający się zerwanej pajęczyny”, zwierzyła się wówczas w VIVIE!.

Koniec końców ukończyła teologię i zaczęła nauczać w szkole katechezy. Wcześniej wyszła za mąż za farmaceutę. Niestety, małżeństwo zakończyło się rozwodem, jednak para doczekała się syna Szymona.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?