Dawid Żukowski
Fot. KSP
O TYM SIĘ MÓWI

Matka 5-letniego Dawida wydała wzruszające oświadczenie

Ciało chłopca odnaleziono w sobotę

Redakcja VIVA! 22 lipca 2019 09:57
Dawid Żukowski
Fot. KSP

Zaginięciem 5-latka z Grodziska Mazowieckiego żyła cała Polska, nie tracąc nadziei, że dziecko odnajdzie się całe i zdrowe. Niestety, w sobotę 20. lipca zorganizowano konferencję prasową, aby przekazać tragiczne wieści. Policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało chłopca. „Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to pięcioletni Dawid”, przekazał dziennikarzom Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Oświadczenie matki poszukiwanego Dawida Żukowskiego

Matka pięciolatka, którego ciało „z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością” znaleziono w sobotę pod wiaduktem przy węźle Pruszków na autostradzie A2, we wzruszający sposób podziękowała wszystkim służbom i osobom zaangażowanym w poszukiwanie chłopca. Jej oświadczenie zostało opublikowane przez magazyn reporterów Uwaga! TVN.

„Składam podziękowania Służbom, które z ogromną determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej Społeczności, Mediom i wszystkim tym, którym los mojego Synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie, wierząc w szczęśliwe zakończenie”, napisała kobieta, prosząc również o modlitwę. 

Znaleziono ciało 5-latka z Grodziska Mazowieckiego

„Wstępne ustalenia prokuratury wskazują, że ciało chłopca odnalezione w sobotę w okolicy autostrady A2, to poszukiwany Dawid”, poinformował w niedzielę Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Postępowanie prowadzone będzie w kierunku zabójstwa. „Nie ujawniamy informacji odnośnie oględzin i nie przekazujemy żadnych informacji dotyczących obrażeń”, dodał Łapczyński w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Na konferencji prasowej, aspirant Mariusz Mrozek zaapelował, aby ze względu na dobro rodziny i bliskich zmarłego dziecka powstrzymać się od wszelkich dywagacji i spekulacji. Odnalezienie ciała nie kończy pracy policji, ponieważ teraz funkcjonariusze będą ustalać dokładny przebieg zdarzeń. Służby sprawdzą też, czy ojciec dziecka działał sam, ale wersja o udziale osób trzecich jest mało prawdopodobna. Prokuratura nie ujawnia szczegółów dotyczących sekcji zwłok, zaplanowanej na poniedziałek, 22.lipca. 

Dawid Żukowski
Fot. KSP

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…