O TYM SIĘ MÓWI

Matka 5-letniego Dawida wydała wzruszające oświadczenie

Ciało chłopca odnaleziono w sobotę

Redakcja VIVA! 22 lipca 2019 09:57
Dawid Żukowski
Fot. KSP

Zaginięciem 5-latka z Grodziska Mazowieckiego żyła cała Polska, nie tracąc nadziei, że dziecko odnajdzie się całe i zdrowe. Niestety, w sobotę 20. lipca zorganizowano konferencję prasową, aby przekazać tragiczne wieści. Policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało chłopca. „Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to pięcioletni Dawid”, przekazał dziennikarzom Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Oświadczenie matki poszukiwanego Dawida Żukowskiego

Matka pięciolatka, którego ciało „z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością” znaleziono w sobotę pod wiaduktem przy węźle Pruszków na autostradzie A2, we wzruszający sposób podziękowała wszystkim służbom i osobom zaangażowanym w poszukiwanie chłopca. Jej oświadczenie zostało opublikowane przez magazyn reporterów Uwaga! TVN.

„Składam podziękowania Służbom, które z ogromną determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej Społeczności, Mediom i wszystkim tym, którym los mojego Synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie, wierząc w szczęśliwe zakończenie”, napisała kobieta, prosząc również o modlitwę. 

Znaleziono ciało 5-latka z Grodziska Mazowieckiego

„Wstępne ustalenia prokuratury wskazują, że ciało chłopca odnalezione w sobotę w okolicy autostrady A2, to poszukiwany Dawid”, poinformował w niedzielę Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Postępowanie prowadzone będzie w kierunku zabójstwa. „Nie ujawniamy informacji odnośnie oględzin i nie przekazujemy żadnych informacji dotyczących obrażeń”, dodał Łapczyński w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Na konferencji prasowej, aspirant Mariusz Mrozek zaapelował, aby ze względu na dobro rodziny i bliskich zmarłego dziecka powstrzymać się od wszelkich dywagacji i spekulacji. Odnalezienie ciała nie kończy pracy policji, ponieważ teraz funkcjonariusze będą ustalać dokładny przebieg zdarzeń. Służby sprawdzą też, czy ojciec dziecka działał sam, ale wersja o udziale osób trzecich jest mało prawdopodobna. Prokuratura nie ujawnia szczegółów dotyczących sekcji zwłok, zaplanowanej na poniedziałek, 22.lipca. 

Dawid Żukowski
Fot. KSP

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.