Ojciec Beyonce, Beyonce, Mathew Knowles
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

U ojca Beyonce wykryto raka piersi. „Mężczyźni to ukrywają, bo im wstyd”

Mathew Knowles poddał się mastektomii

Olga Figaszewska 3 października 2019 12:57
Ojciec Beyonce, Beyonce, Mathew Knowles
Fot. East News

To dla wokalistki trudny czas. Jej ojciec walczy z rakiem piersi. W wywiadzie dla Good Morning America Mathew Knowles poruszająco opowiedział o walce z chorobą. Mężczyzna poddał się mastektomii, ale to jeszcze nie koniec…

Choroba ojca Beyonce. Mathew Knowles walczy z rakiem piersi

Październik od dawna jest uznany miesiącem świadomości raka piersi i profilaktycznych badań. Specjaliści na każdym kroku podkreślają jak ważne jest, by wykonywać samobadanie piersi i przynajmniej raz do roku udać się na kontrolne USG czy mammografię. Niewiele się o tym mówi, ale rak piersi dosięga również mężczyzn. 

Niedawno lekarze zdiagnozowali go u ojca Beyonce. Mathew Knowlesa zaniepokoiły ślady krwi, które znalazł na swojej koszuli i pościeli. 67-latek przeszedł badania mammograficzne, po których okazało się, że ma raka piersi. W lipcu przeszedł mastektomię. A za kilka miesięcy Mathew Knowles przejdzie kolejny zabieg, by zapobiec rozwojowi raka. Niestety lekarze odkryli, że choroba ma podłoże genetyczne. Dlatego ważne było, by cała rodzina poddała się badaniom.

„W lipcu przeszedłem operację i dochodzę do siebie. Czuję się bardzo dobrze”. mówił. Choroba przewartościowała jego życie. Zmienił swoje nawyki i przyzwyczajenia. W końcu zaczął o siebie dbać. Dziś manager i producent muzyczny swoją chorobę, traktuje teraz jako misję i chce zachęcić mężczyzn do regularnych badań.

,,Zauważyłem, że statystyki występowania raka piersi u mężczyzn są zaniżone, ponieważ nie każdy chce się przyznać. Mężczyźni to ukrywają, bo czują się zawstydzeni. Nie ma ku temu powodu, co udowadniam własnym przykładem. Jednak bez względu na to, czy choroba występuje u mężczyzny, czy u kobiety - ważne są regularne badania. Wczesna diagnoza może uratować życie”, wyznał. 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?