Ojciec Beyonce, Beyonce, Mathew Knowles
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

U ojca Beyonce wykryto raka piersi. „Mężczyźni to ukrywają, bo im wstyd”

Mathew Knowles poddał się mastektomii

Olga Figaszewska 3 października 2019 12:57
Ojciec Beyonce, Beyonce, Mathew Knowles
Fot. East News

To dla wokalistki trudny czas. Jej ojciec walczy z rakiem piersi. W wywiadzie dla Good Morning America Mathew Knowles poruszająco opowiedział o walce z chorobą. Mężczyzna poddał się mastektomii, ale to jeszcze nie koniec…

Choroba ojca Beyonce. Mathew Knowles walczy z rakiem piersi

Październik od dawna jest uznany miesiącem świadomości raka piersi i profilaktycznych badań. Specjaliści na każdym kroku podkreślają jak ważne jest, by wykonywać samobadanie piersi i przynajmniej raz do roku udać się na kontrolne USG czy mammografię. Niewiele się o tym mówi, ale rak piersi dosięga również mężczyzn. 

Niedawno lekarze zdiagnozowali go u ojca Beyonce. Mathew Knowlesa zaniepokoiły ślady krwi, które znalazł na swojej koszuli i pościeli. 67-latek przeszedł badania mammograficzne, po których okazało się, że ma raka piersi. W lipcu przeszedł mastektomię. A za kilka miesięcy Mathew Knowles przejdzie kolejny zabieg, by zapobiec rozwojowi raka. Niestety lekarze odkryli, że choroba ma podłoże genetyczne. Dlatego ważne było, by cała rodzina poddała się badaniom.

„W lipcu przeszedłem operację i dochodzę do siebie. Czuję się bardzo dobrze”. mówił. Choroba przewartościowała jego życie. Zmienił swoje nawyki i przyzwyczajenia. W końcu zaczął o siebie dbać. Dziś manager i producent muzyczny swoją chorobę, traktuje teraz jako misję i chce zachęcić mężczyzn do regularnych badań.

,,Zauważyłem, że statystyki występowania raka piersi u mężczyzn są zaniżone, ponieważ nie każdy chce się przyznać. Mężczyźni to ukrywają, bo czują się zawstydzeni. Nie ma ku temu powodu, co udowadniam własnym przykładem. Jednak bez względu na to, czy choroba występuje u mężczyzny, czy u kobiety - ważne są regularne badania. Wczesna diagnoza może uratować życie”, wyznał. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.