dziecko, szkoła 2020
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

To już oficjalne. Uczniowie wracają do szkół we wrześniu!

Czy to dobry pomysł?

Gabriela Czernecka 25 czerwca 2020 10:52
dziecko, szkoła 2020
Fot. Adobe Stock

Wraz z początkiem września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Tak zapowiedział w czwartek premie Mateusz Morawiecki, mówiąc wprost, że to pewna decyzja. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku studentów: „Na początku października studenci wracają na uczelnie”, zapowiedział. Poznajcie szczegóły. 

Uczniowie we wrześniu pójdą do szkół

Ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stacjonarne nauczenie w szkołach i na uczelniach w Polsce zawieszono 12 marca. Od tamtej pory aż do zakończenia roku szkolnego, placówki edukacyjne miały obowiązek nauczania na odległość. Mateusz Morawiecki był w czwratek gościem Rozmowy Dnia Radia Łódź i TVP3 Łódź. W wyemitowanej rozmowie przyznał, że Polsce nie grozi po raz drugi zamknięcie gospodarki z powodu pandemii koronawirusa. Wyjawił także, że ostatecznie podjęto decyzję, czy dzieci wrócą do szkół we wrześniu „Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja”, mówi wprost. 

To jest pewna decyzja

Zapowiedział także, że nawet jeśli koronawirus ponownie zaatakuje, to tym razem nie będzie zamykania gospodarki w takim stopniu, jak to było do tej pory: „Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek”, powiedział Morawiecki. Czy to dobry pomysł? 

dziecko szkoła 2020
Fot. Adobe Stock

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.