dziecko, szkoła 2020
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

To już oficjalne. Uczniowie wracają do szkół we wrześniu!

Czy to dobry pomysł?

Gabriela Czernecka 25 czerwca 2020 10:52
dziecko, szkoła 2020
Fot. Adobe Stock

Wraz z początkiem września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Tak zapowiedział w czwartek premie Mateusz Morawiecki, mówiąc wprost, że to pewna decyzja. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku studentów: „Na początku października studenci wracają na uczelnie”, zapowiedział. Poznajcie szczegóły. 

Uczniowie we wrześniu pójdą do szkół

Ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stacjonarne nauczenie w szkołach i na uczelniach w Polsce zawieszono 12 marca. Od tamtej pory aż do zakończenia roku szkolnego, placówki edukacyjne miały obowiązek nauczania na odległość. Mateusz Morawiecki był w czwratek gościem Rozmowy Dnia Radia Łódź i TVP3 Łódź. W wyemitowanej rozmowie przyznał, że Polsce nie grozi po raz drugi zamknięcie gospodarki z powodu pandemii koronawirusa. Wyjawił także, że ostatecznie podjęto decyzję, czy dzieci wrócą do szkół we wrześniu „Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja”, mówi wprost. 

To jest pewna decyzja

Zapowiedział także, że nawet jeśli koronawirus ponownie zaatakuje, to tym razem nie będzie zamykania gospodarki w takim stopniu, jak to było do tej pory: „Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek”, powiedział Morawiecki. Czy to dobry pomysł? 

dziecko szkoła 2020
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.