Martyna Wojciechowska z córką, córka Martyny Wojciechowskiej, Kabula z Tanzanii
Fot. Instagram @martyna.world, fot. Marek Arcimowicz
O NICH JEST GŁOŚNO

Martyna Wojciechowska opublikowała uroczy filmik z adoptowaną córką! 

Co Kabuli spodobało się najbardziej w Warszawie?

Olga Figaszewska 14 września 2018 21:01
Martyna Wojciechowska z córką, córka Martyny Wojciechowskiej, Kabula z Tanzanii
Fot. Instagram @martyna.world, fot. Marek Arcimowicz

Ich historia rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy Martyna Wojciechowska kręciła kolejne odcinki programu Kobieta na krańcu świata. Podróżniczka chciała pomóc dziewczynce cierpiącej na albinizm. Kabula miała swoje marzenia i plany na przyszłość, jednak ich realizacja stała pod znakiem zapytania. Podróżniczka finansowała jej edukację i wspierała na każdym kroku. Teraz adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej odwiedziła Polskę!  Jak spędza wolny czas? Co najbardziej ją zaskoczyło w Warszawie? 

Kabula, adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej zwiedza Warszawę

„Kabulę poznałam kilka lat temu, podczas realizacji jednego z odcinków programu "Kobieta na krańcu świata" (S6, odc.6). Jej historia wstrząsnęła mną jak żadna inna. Kabula choruje na albinizm i przez to stała się ofiarą brutalnego ataku. Nocą do Jej domu wtargnęli mężczyźni, którzy maczetą odrąbali Jej rękę. Dlaczego? Choć trudno w to uwierzyć, w Tanzanii, w tak turystycznym kraju, w XXI w. wciąż niektórzy wierzą w to, że części ciała osób dotkniętych albinizmem mają magiczną moc. Przyrządzane są z nich eliksiry i amulety...”,  napisała Martyna Wojciechowska na Instagramie. 

Historia Kabuli poruszyła podróżniczkę, która za wszelką cenę postanowiła otoczyć ją opieką i pomóc jej wejść w dorosłe życie. Dziś Kabula ma już dwadzieścia lat. Przyleciała do Polski w czwartek, 13 września na specjalne zaproszenie Martyny Wojciechowskiej. Dziewczyna spędza dużo czasu z dziennikarką i jej rodziną. Podróżniczka wielokrotnie podkreślała, że marzy o tym, by Kabula poznała jej biologiczną córkę, Marysię. Teraz jest to możliwe. 

Kabula zwiedziła już Stare Miasto i Multimedialny Park Fontann. Tym razem na Facebooku Martyny Wojciechowskiej pojawiło się nagranie z rejsu po Wiśle. „Kapitan Martyna i kapitan Kabula pozdrawiają serdecznie z rejsu po Wiśle. Czego my dziś nie robiłyśmy! A teraz będziemy oglądać Warszawę, która jest naprawdę piękna i imponująca”, zaznaczyła podróżniczka.

Co Kabuli podoba się najbardziej w Warszawie? Okazuje się, że adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej jest zachwycona ludźmi. „W Polsce mieszkają mili i fajni ludzie. I tych wszystkich ludzi serdecznie pozdrawiamy”, dodała. Widać, że adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej czuje się swobodnie w Warszawie. 

Koniecznie obejrzyjcie ich wspólne nagranie!  

Martyna Wojciechowska, dzieci Martyny Wojciechowskiej, Kabula
Fot. Instagram @martyna.world

Kabula, Martyna Wojciechowska
Fot. Instagram/Martyna Wojciechowska

Kabula, Martyna Wojciechowska
Fot. Instagram/Martyna Wojciechowska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.