Martyna Gliwińska
Fot. Instagram @martynagliwinska
O TYM JEST GŁOŚNO

Martyna Gliwińska szczerze o nieplanowanej ciąży! Sugerowano jej aborcję

"Kobiety nie walczą o to, by zabijać"

Redakcja VIVA! 27 października 2020 13:00
Martyna Gliwińska
Fot. Instagram @martynagliwinska

W czwartek, 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w związku ze stwierdzeniem ciężkich i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. Decyzja ta wywołała sprzeciw tysięcy obywatelek i obywateli, którzy w proteście codziennie wychodzą na ulice polskich miast. Manifestacje z dnia na dzień przybierają zarówno na frekwencji, jak i powszechności. Swojego oburzenia nie kryją także polskie gwiazdy, które solidaryzując się z kobietami w całym kraju, zwierzają się z trudnych doświadczeń, a nawet osobistych tragedii. O nieplanowanej ciąży i swoim spojrzeniu na wydarzenia ostatnich dni opowiedziała na Instagramie również Martyna Gliwińska

Strajk kobiet. Polskie gwiazdy o decyzji TK. Głos zabrała także Martyna Gliwińska

O utracie ciąży i niewyobrażalnym obciążeniu emocjonalnym z tym związanym zwierzyły się w mediach społecznościowych m.in. Joanna Koroniewska, Aleksandra Żebrowska, Izabela Janachowska czy też Paulina Smaszcz. W obliczu wydarzeń ostatnich dni gwiazdy wykazują się nieopisaną odwagą oraz obnażają intymną i prywatną część swojego życia, aby przybliżyć opinii publicznej, co tak naprawdę decyzja TK oznacza dla milionów Polek. Swojego oburzenia czwartkowym orzeczeniem nie kryły także m.in. Kinga Rusin, Anja Rubik, Magdalena Cielecka, Agnieszka Chylińska czy Małgorzata Rozenek-Majdan. Dzisiaj szczerością i odwagą wykazała się także Martyna Gliwińska, która opublikowała na Instagramie poruszający wpis. 

Martyna Gliwińska o nieplanowanej ciąży. Szczere wyznanie na Instagramie

"To będzie bardzo osobisty post. Czuję, że chcę to napisać i może co poniektórych tym oświecę", zaczęła swoją emocjonalną wypowiedź Martyna Gliwińska. "Gdy latem zeszłego roku dowiedziałam się, że jestem w nieplanowanej ciąży, mój świat wywrócił się do góry nogami. Spotykałam się wtedy z radami „lepiej usuń”. Wiadomo... Nie będę tego komentować. Tamtego lata byłam zupełnie inną dziewczyną, nie miałam pojęcia jak bardzo dziecko zmieni moje życie (pisząc to mam dreszcze), ale wiedziałam, że zmieni się wszystko. Byłam przerażona", wyznała. 

Projektantka mody zwróciła uwagę na ogromne obciążenie emocjonalne, z którym zmagać muszą się przyszłe oraz obecne matki. Często kobiety te nie otrzymują od innych zrozumienia ani wsparcia. Muszą nieść ten ciężar tylko i wyłącznie na swoich barkach. W dalszej części wypowiedzi odniosła się do czwartkowego orzeczenia TK. 

"Cała ciąża była dla mnie koszmarem. Nie usunęłam jej nie dlatego, że Bóg... choć jestem osobą wierzącą. Nie spłynęła na mnie żadna cudowna fala energii. Wręcz przeciwnie. Wszystko było przeciwko mnie. W życiu kieruję się instynktem i wiarą. Wierzę, że wszystko dzieje się po coś. Nie usunęłam tej ciąży bo nie zabiłabym dziecka. Bo był zdrowy. Mógł się urodzić zdrowy i żyć", podkreśliła. "Dziś kobiety nie walczą o to by móc usuwać ciąże ! Nie walczą o to by zabijać nienarodzone dzieci ! Jak czytam tego typu komentarze to otwiera mi się nóż w kieszeni. Kobieto! Chodzi o to, żebyś miała prawo do decydowania o sobie". 

Martyna Gliwińska głośno i dosadnie poparła strajk kobiet oraz wsparła emocjonalnie swoje rodaczki. Przyznała także, że w tej wyjątkowo trudnej sytuacji, towarzyszą jej skrajne emocje. "Wstyd, że w tym okropnym dla świata czasie, gdy wszyscy się izolują by zwalczać wirusa, który zabija, my w Polsce musimy protestować w tłumach na ulicach i narażać tym zdrowie. Wstyd! Jestem zawstydzona, a zarazem dumna z tych wszystkich osób, które walczą o prawa kobiet! Dziękuję. Walczę i ja".  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

________ To będzie bardzo osobisty post dlatego komentowanie go nie jest mi potrzebne. Czuję, że chcę to napisać i może co poniektórych tym oświecę. Mam taką nadzieję. Gdy latem zeszłego roku dowiedziałam się, że jestem w NIEPLANOWANEJ ciąży, mój świat wywrócił się do góry nogami. Spotykałam się wtedy z radami „lepiej usuń”. Wiadomo... Nie będę tego komentować... Tamtego lata byłam zupełnie inną dziewczyną, nie miałam pojęcia jak bardzo dziecko zmieni moje życie (pisząc to mam dreszcze) ale wiedziałam, że zmieni się WSZYSTKO. Byłam przerażona. Cała ciąża była dla mnie koszmarem... Nie usunęłam jej nie dlatego, że Bóg... choć jestem osobą wierzącą. Nie spłynęła na mnie żadna cudowna fala energii. Wszechświat wtedy też niczego mi nie wyszeptał ...🙄 Wręcz przeciwnie. Wszystko było przeciwko mnie. W życiu kieruję się instyktem i wiarą. Wierzę, że wszystko dzieje się po coś. Nie usunęłam tej ciąży bo nie zabiłabym dziecka. Bo dziecko to część mnie. Bo był zdrowy. Mógł się urodzić ZDROWY I ŻYĆ! Dziś kobiety nie walczą o to by móc usuwać ciąże ! Nie walczą o to by zabijać nienarodzone dzieci ! Jak czytam tego typu komentarze to otwiera mi się nóż w kieszeni ... KOBIETO! Chodzi o to, żebyś MIAŁA PRAWO DO DECYDOWANIA O SOBIE ⚡️❗️Jak dziś się poddasz to jutro zabronią Ci wchodzenia do autobusu, w którym jest mężczyzna... bo do tego to prowadzi ! 200 lat do tyłu. 🤦🏼‍♀️ Wstyd, że trzeba to jeszcze tłumaczyć. Wstyd, że w tym okropnym dla ŚWIATA czasie, gdy wszyscy się izolują by zwalczać wirusa, który ZABIJA, my w Polsce musimy protestować w tłumach na ulicach i narażać tym zdrowie. WSTYD! Jestem zawstydzona a zarazem dumna z tych wszystkich osób, które walczą o PRAWA KOBIET! Dziękuję. Walczę i ja. ✌🏻&❤️&⚡️

Post udostępniony przez martyna gliwińska (@martyna.gliwinska)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.