Marta Kaczyńska
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

Marta Kaczyńska ostrzega: „Solaria to miejsca, od których można popaść w uzależnienie!”

Weronika Kostyra 22 listopada 2017 17:55
Marta Kaczyńska
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Marta Kaczyńska w swoim felietonie w magazynie „Sieci Prawdy” rozliczyła się niedawno z akcją społeczną #sexed zainicjowaną przez Anję Rubik. Ostrzegała wtedy przed zagrożeniem, jakim może być uzależnienie od masturbacji. Tym razem postanowiła podjąć temat innego niebezpieczeństwa, które jej zdaniem czyha na młodzież, a mianowicie opalania w solarium.

Marta Kaczyńska o solarium

„Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że solaria to miejsca, od których można popaść w uzależnienie, podobnie jak od alkoholu, papierosów czy internetu”, twierdzi Marta Kaczyńska. Napisała, że solarium może uzależniać tak samo jak inne używki. Szczególnie często problem ten dotyka nastolatek, które w okresie dojrzewania zmagają się z kompleksami: „Młodzi ludzie w okresie dorastania są przewrażliwione na punkcie swojego wyglądu, zazwyczaj bardzo krytyczni wobec siebie i nierzadko cechuje ich niska samoocena. Skłonność do popadania w skrajności jest niemal wpisana w ten okres życia młodzieży”, przekonuje.

Felietonistka popiera nową ustawę, zgodnie z którą z solarium będą mogły korzystać tylko osoby pełnoletnie: „Podobnie jak w przypadku sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych w razie wątpliwości dotyczących wieku klienta, usługodawca będzie mógł zwrócić się do niego o przedstawienie dokumentu potwierdzającego pełnoletność. Warto zwrócić uwagę, że pewna analogia pomiędzy wymienionymi używkami a korzystaniem z zabiegów opalania nie jest przypadkowa”, pisze.

Jako dowód swoich przekonań Marta Kaczyńska przywołała wyniki badań, według których „20 proc. kobiet, które skorzystały w ubiegłym roku z solariów choruje na tanoreksję”, czyli obsesyjne myślenie o opalaniu i kolorze swojej skóry. Czy zgadzacie się z jej ostrzeżeniem?

Zobacz także: Marta Kaczyńska miażdży kampanię społeczną Anji Rubik! „Seks bez uczuciowego oddania to droga donikąd. Masturbacja uzależnia”

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.