Marta Kaczyńska
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

Marta Kaczyńska ostrzega: „Solaria to miejsca, od których można popaść w uzależnienie!”

Weronika Kostyra 22 listopada 2017 17:55
Marta Kaczyńska
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Marta Kaczyńska w swoim felietonie w magazynie „Sieci Prawdy” rozliczyła się niedawno z akcją społeczną #sexed zainicjowaną przez Anję Rubik. Ostrzegała wtedy przed zagrożeniem, jakim może być uzależnienie od masturbacji. Tym razem postanowiła podjąć temat innego niebezpieczeństwa, które jej zdaniem czyha na młodzież, a mianowicie opalania w solarium.

Marta Kaczyńska o solarium

„Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że solaria to miejsca, od których można popaść w uzależnienie, podobnie jak od alkoholu, papierosów czy internetu”, twierdzi Marta Kaczyńska. Napisała, że solarium może uzależniać tak samo jak inne używki. Szczególnie często problem ten dotyka nastolatek, które w okresie dojrzewania zmagają się z kompleksami: „Młodzi ludzie w okresie dorastania są przewrażliwione na punkcie swojego wyglądu, zazwyczaj bardzo krytyczni wobec siebie i nierzadko cechuje ich niska samoocena. Skłonność do popadania w skrajności jest niemal wpisana w ten okres życia młodzieży”, przekonuje.

Felietonistka popiera nową ustawę, zgodnie z którą z solarium będą mogły korzystać tylko osoby pełnoletnie: „Podobnie jak w przypadku sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych w razie wątpliwości dotyczących wieku klienta, usługodawca będzie mógł zwrócić się do niego o przedstawienie dokumentu potwierdzającego pełnoletność. Warto zwrócić uwagę, że pewna analogia pomiędzy wymienionymi używkami a korzystaniem z zabiegów opalania nie jest przypadkowa”, pisze.

Jako dowód swoich przekonań Marta Kaczyńska przywołała wyniki badań, według których „20 proc. kobiet, które skorzystały w ubiegłym roku z solariów choruje na tanoreksję”, czyli obsesyjne myślenie o opalaniu i kolorze swojej skóry. Czy zgadzacie się z jej ostrzeżeniem?

Zobacz także: Marta Kaczyńska miażdży kampanię społeczną Anji Rubik! „Seks bez uczuciowego oddania to droga donikąd. Masturbacja uzależnia”

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.