Marta Kaczyńska, Viva! kwiecień 2013
Fot. Agata Pospieszyńska / AF Photo
O NIEJ JEST GŁOŚNO

„Antykoncepcja hormonalna wcale nie zapewnia poczucia bezpieczeństwa”, ostrzega Marta Kaczyńska w swoim felietonie!

Weronika Kostyra 17 stycznia 2018 11:55
Marta Kaczyńska, Viva! kwiecień 2013
Fot. Agata Pospieszyńska / AF Photo

Marta Kaczyńska w swoich felietonach w magazynie „Sieci” stara się podejmować ważne bieżące tematy. Niedawno rozliczyła się z akcją społeczną #sexed zainicjowaną przez Anję Rubik. Ostrzegała wtedy przed zagrożeniem, jakim może być uzależnienie od masturbacji. Następnie postanowiła podjąć temat innego niebezpieczeństwa, które jej zdaniem czyha na młodzież, a mianowicie opalania w solarium. Tym razem wszechstronna felietonistka skrytykowała antykoncepcję hormonalną.

NAJNOWSZE: Dlaczego Omenaa Mensah zniknęła z TVN? Już wiadomo! Prezenterka po raz drugi została mamą! Chłopiec czy dziewczynka?

Marta Kaczyńska ostrzega przed stosowaniem antykoncepcji hormonalnej

Marta Kaczyńska postanowiła ostrzec kobiety, ponieważ jest przekonana, że ta popularna metoda zapobiegania ciąży jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Według niej sprzyja powstawaniu zakrzepicy: „ogranicza przepływ krwi, a po dotarciu do serca, płuc może spowodować zgon”, napisała. Informacja ta widnieje na ulotkach jako jedno z możliwych powikłań, lecz podobno często bywa ona bagatelizowana: „Wydaje się, że znaczna część kobiet ignoruje niebezpieczeństwo, na jakie się naraża, zażywając nieprzerwanie, nawet przez długie lata, wspomniane środki”, czytamy.

Marta Kaczyńska stara się uświadomić czytelnikom, że to tematu należy podchodzić poważnie – badać się, a najlepiej po prostu zrezygnować z tej metody antykoncepcji: „Sposobem na ograniczenie ryzyka jest wykonanie badań genetycznych przed podjęciem decyzji o stosowaniu antykoncepcji. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem pozostaje rezygnacja z przyjmowania hormonów. Wbrew temu, co twierdzą zwolennicy antykoncepcji hormonalnej, wcale nie zapewnia poczucia bezpieczeństwa, przekonuje córka zmarłego prezydenta.

Uważacie, że Marta Kaczyńska, osoba bez medycznego wykształcenia, rzeczywiście jest autorytetem  tej kwestii?

Zobacz także: Marta Kaczyńska ostrzega: „Solaria to miejsca, od których można popaść w uzależnienie!”

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.