Kinga Rusin i Marek Kujawa
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin i Marek Kujawa wydali poruszające oświadczenie! 

„Prosimy o uszanowanie naszej prośby”, pisze para

Konrad Szczęsny 3 czerwca 2019 15:14
Kinga Rusin i Marek Kujawa
Fot. East News

Od tygodnia media w całej Polsce żyją konfliktem Kingi Rusin i Zofii Klepackiej, który miał swój początek w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Następnie ostra wymiana zdań między paniami przeniosła się do mediów społecznościowych. Wydaje się, że dziennikarka TVN, zachęcona wsparciem i pozytywnymi reakcjami ze strony internautów, postanowiła wykorzystać szum wokół całej sprawy i wraz ze swoim partnerem, adwokatem Markiem Kujawą, założyć „ruch biało-czerwonych serc”. Jego szczegóły opisała na Instagramie.

Kinga Rusin i Marek Kujawa założyli „ruch biało-czerwonych serc”

Prowadząca Dzień Dobry TVN opublikowała na swoim oficjalnym profilu na Instagramie post, opatrzony zdjęciem z ukochanym, w którym poinformowała o nowej inicjatywie i... zablokowała możliwość dodawania pod nim komentarzy. Dlaczego?

„Szanowni Państwo, w związku z wydarzeniami ostatnich dni oraz niezwykłą sytuacją, która miała miejsce w dniu wczorajszym, wraz z moim partnerem, adw. Markiem Kujawą, wydaliśmy oświadczenie. Treść na profilu @bialoczerwone_serca. Uprzejmie prosimy o uszanowanie naszej prośby i komentowanie tylko na tamtym profilu”, zaznaczyła Kinga Rusin.

Na wspomnianym we wpisie profilu przybliżono natomiast zamysł projektu i określono, jak będzie on wyglądał.

„Projekt jest spontaniczny. Chcemy tworzyć go razem z Wami. Dlatego, razem z moim partnerem Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, jego pomoc i wskazówki mogą być bezcenne. Z radością powitamy prawników i specjalistów, którzy zechcą pomóc w ważnych sprawach”, czytamy.

Para zaznacza także, że inicjatywa ma zrzeszać różne organizacje  i instytucje, które koncentrują się na szeroko rozumianej pomocy innym.

„Udostępnimy to miejsce również organizacjom pozarządowym zajmującym się poszczególnymi tematami. Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, jego pomoc i wskazówki mogą być bezcenne. Z radością powitamy prawników i specjalistów, którzy zechcą pomóc w ważnych sprawach. Zapraszamy do współpracy media - przekażemy im szczegóły spraw by mogły je opisać, rozwinąć”, wyjaśniają.

Dodają, że pomysł ma na celu walkę z hejtem, mową nienawiści i dyskryminacją.

„Najważniejsze: Nie dajmy się zastraszyć! Pomagajmy innym! Reagujcie! Jeśli widzicie jakąkolwiek formę zła czy przemocy, mówcie: STOP! Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc. Polacy są z natury dobrzy, a kilka procent złych ludzi nie może nas zdominować”, grzmi para na Instagramie.

Nagrody i antynagrody ruchu biało-czerwonych serc

To nie koniec! Ruch ma bowiem przyznawać specjalne wyróżnienia: zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

„Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc. Polacy są z natury dobrzy, a kilka procent złych ludzi nie może nas zdominować”, tłumaczą autorzy oświadczenie.

Poinformowali również od razu o pierwszych przyznanych w związku z działalnością „ruchu biało-czerwonych serc” nagrodach. Pozytywnie oceniono działania Tomasza Sekielski oraz księdza jezuitę Jacka Prusaka za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele, które wygłosił w Krakowie 12 maja.

Z kolei Czarnymi Sercami, uznawanymi za antynagrody, zostali „uhonorowani”:

„Jan Pietrzak - za sugerowanie przemocy na tle politycznym- wypowiedź, że opozycja "to nowotwór polityczny, który kiedyś trzeba będzie wyciąć" oraz Zofia Klepacka - za wypowiedź w PolskieRadio24.pl o homoseksualizmie jako wynaturzeniu, a także Rafał B. - który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa”.

Przemawia do Ciebie przesłanie „ruchu biało-czerwonych serc”?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tworzymy społeczność Biało-Czerwonych Serc. Wasze zaangażowanie jest niesamowite. Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami! Tego nie wolno zmarnować! Dlatego, razem z moim partnerem Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Projekt jest spontaniczny. Chcemy tworzyć go razem z Wami. Udostępnimy to miejsce również organizacjom pozarządowym zajmującym się poszczególnymi tematami. Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, jego pomoc i wskazówki mogą być bezcenne. Z radością powitamy prawników i specjalistów, którzy zechcą pomóc w ważnych sprawach. Zapraszamy do współpracy media – przekażemy im szczegóły spraw by mogły je opisać, rozwinąć. Najważniejsze: Nie dajmy się zastraszyć! Pomagajmy innym! Reagujcie! Jeśli widzicie jakąkolwiek formę zła czy przemocy, mówcie: STOP! Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc. Polacy są z natury dobrzy, a kilka procent złych ludzi nie może nas zdominować. Pierwsze wyróżnienia: Biało-Czerwone Serce zdobywają: Tomasz Sekielski za dokument o pedofilii w Kościele; Ksiądz jezuita Jacek Prusak za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele, które wygłosił w Krakowie 12 maja. Anty-nagrody, Czarne Serca otrzymują: Jan Pietrzak – za sugerowanie przemocy na tle politycznym- wypowiedź, że opozycja „to „nowotwór polityczny, który kiedyś trzeba będzie wyciąć”. Zofia Klepacka – za wypowiedź w PolskieRadio24.pl o homoseksualizmie jako „wynaturzeniu” . Rafał B. – który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa (mamy nadzieję, że dostanie wysoki wyrok). Już wkrótce kolejne wyróżnienia. NIE MA TOLERANCJI DLA ZŁA i NIETOLERANCJI. Kinga Rusin i adw. Marek Kujawa

Post udostępniony przez Biało-Czerwone Serca (@bialoczerwone_serca)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?