Marcin Tyszka i Antonio Banderas
Fot. Facebook
ZE ŚWIATA FOTOGRAFII

"To była to miłość od pierwszego wejrzenia". Marcin Tyszka zrobił sesję z Banderasem do hiszpańskiego „Vanity Fair”

23 listopada 2016 21:30
Marcin Tyszka i Antonio Banderas
Fot. Facebook

Od lat fotografuje gwiazdy polskie i zagraniczne. Tym razem Marcin Tyszka pochwalił się zdjęciami z okładkowej sesji z aktorem Antonio Banderasem i jego partnerką Nicole Kimpel do hiszpańskiej edycji magazynu „Vanity Fair”.

„W końcu mogę się pochwalić. Jeszcze parę tygodni temu marzłem na planie filmowym w Bułgarii, a dziś cały Madryt jest oklejony moją okładką 100 numeru Vanity Fair”
- zdradził na swoim profilu na Facebooku. Słynny fotograf i juror Top Model nie ukrywa, że z Antonio Banderasem od razu złapał wspólny język, co świetnie widać na zdjęciach z planu.

 

Marcin Tyszka
Fot. Facebook/Marcin Tyszka


„To była niezwykła przyjemność i frajda pracować z Antonio i jego wybranką Nicole. Niesamowity facet,  już parę lat ma, a kondycja fantastyczna - skakał po drzewach, drabinach aż się bałem, że sobie coś zrobi... Mamy podobne abstrakcyjne poczucie humoru, więc muszę przyznać, że była to miłość od pierwszego wejrzenia 😉” - napisał o aktorze.

 

Marcin Tyszka
Fot. Facebook/Marcin Tyszka

 

„Dziś w Top Model odcinek z Madrid Fashion Week - a ja właśnie tu wróciłem na wielką galę Vanity Fair. Pamiętam jak 20 lat temu przyjeżdżałem do Hiszpanii i z wypiekami na twarzy oglądałem nawet najtańsze magazyny dla nastolatek marząc żeby zrobić coś w modzie poza siermiężną Polską lat 90'. Jak widzicie upór, sporo wyrzeczeń i dużo dużo pracy popłaca” - dodał też z dumą i nostalgią.

 

okładka Vanity Fair z Antonio Banderasem i Nicole Kimpel
Fot. Facebook/Marcin Tyszka

Okładka "Vanity Fair" z Antonio Banderasem i jego partnerką Nicole Kimpel.

 

Pierwszy Polak w historii, który zrobił okładkę dla "Vanity Fair"

Marcin Tyszka w ciągu trwającej ponad 20 lat kariery współpracował z najważniejszymi magazynami polskimi i zagranicznymi, w tym  z VIVĄ!. Dla nas sfotografował takie gwiazdy, jak Joanna Krupa, Anja Rubik, Małgorzata Kożuchowska czy Ewa Błaszczyk. W 2014 roku został pierwszym Polakiem w historii, który zrobił okładkę dla „Vanity Fair”. Uwiecznił na niej Isabel Preysler, hiszpańską ikonę stylu i mamę Enrique Iglesiasa. W tym roku zrealizował swoje kolejne marzenie - okładkę dla brytyjskiego wydania magazynu, na której znalazła się Suki Waterhouse. Fotograf w portfolio ma też liczne sesje dla różnych wydań „Vogue’a”. Przed jego obiektywem stanęły takie sławy jak Georgia May Jagger, Karolina Kurkova czy Polki - Ania Jagodzińska i Anja Rubik.

 

Polecamy też: "Alfa i Omega" kontra "mistrz leserstwa". Dawid Woliński i Marcin Tyszka w przekornej rozmowie

 

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.