O nim się mówi

Był ministrantem, walczył w MMA. Kim jest Marcin Różalski

Co wiemy o uczestniku Ameryka Express 2?

Monika Katarzyna Krupska, Olga Figaszewska 4 marca 2020 12:15

Ma 41 lat i ciało prawie całe pokryte tatuażami! Marcin Różalski to kick-boxer i zawodnik MMA, który wiosną pojawi się w nowej edycji Ameryka Express.  Co o nim wiemy?

Kim jest Różal, Marcin Różalski?

W programie Ameryka Express 2 razem z Bartoszem Fabińskim staną w wyścigu po zwycięstwo. Przypomnijmy, że w programie pojawią się także Patrycja Markowska, Grażyna Wolszczak, Paweł Deląg czy Karolina Pisarek.

Kim jest uczestnik show TVN? Różal jest utytułowanym sportowcem i doświadczonym zawodnikiem kickboxingu (22 wygrane pojedynki na 31), muay thai, a także MMA (7 wygranych pojedynków na 11 stoczonych). Na swoim koncie ma m.in. tytuł : mistrza świata organizacji ISKA z 2007 roku i WKA z 2008 w formule K-1. W 2017 roku został międzynarodowym mistrzem KSW wagi ciężkiej. 1 marca 2019 roku zakończył karierę sportową.

,,Zawsze mówiłem, że kiedy będę kończył karierę, to po prostu skończę i nie będę nikogo o tym informował. Miejsce, do którego doszedłem i to, co osiągnąłem sprawia, że czuję się zobowiązany do oficjalnego pożegnania i przekazania informacji prosto z serca", mówił rok temu Marcin Różal Różalski.

Uwagę przyciągają także tatuaże, które pokrywają jego ciało. Mówi się o nim - człowiek z tatuażami. Jakie mają dla niego znaczenie? Są dla Marcina Różalskiego sposobem na wyrażenie buntu wobec otaczającej go rzeczywistości.

W jednym z programów Kuby Wojewódzkiego, Marcin Różalski wyznał, że nie wierzy w Boga. Z kolei w 2018 roku dodał, że choć deklaruje się, jako ateista to w wieku 6 lat był ministrantem w kościele. Został jednak wyrzucony za picie wina.

Zawodnik MMA nie jest obojętny na cierpienie zwierzaków. Na początku 2017 roku rozgrzanym metalem na głowie wypalił sobie numer, w taki sam sposób, jak oznacza się bydło. Symbol 269 nie był przypadkowy, ponieważ na jednej z farm w Izraelu właśnie takie cyfry miał dostać cielak przeznaczony do uboju. Zwierzę ocalało, a aktywiści z całego świata w geście solidarności zaczęli tatuować sobie owy numer.

Systematycznie Marcin Różalski wspiera Fundację AST na Rzecz Zwierząt Niechcianych, a także Fundację Tara. W jednym z odcinków Kuby Wojewódzkiego sportowiec przyjął kilkadziesiąt ciosów w brzuch, w zamian za przekazanie 100 tys. zł. na konto wspieranej przez sportowca fundacji. Do wsparcia potrzebujących i akcji charytatywnych namawia swoich fanów. Na Instagramie śledzi go ponad 250 tysięcy osób. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!