Marcia Cross, 29.10. 2004
Fot. Armando Gallo / Zuma Press / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Choroba męża, walka o życie i macierzyństwo... Dla Marci Cross los nie był łaskawy

Gwiazda „Gotowych na wszystko” obchodzi dziś 61. urodziny

Olga Figaszewska 25 marca 2023 17:00
Marcia Cross, 29.10. 2004
Fot. Armando Gallo / Zuma Press / Forum

Tajemnicza, zjawiskowa piękność, wspaniała żona i mama. Marcia Cross należy do grona najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Sympatię widzów zdobyła wcielając się w rolę Bree Van De Kamp w kultowym serialu „Gotowych na wszystko”. Na ekranie była perfekcyjną panią domu, która w najtrudniejszej sytuacji zachowywała zimną krew, wykazywała się nieprawdopodobnym sprytem i inteligencją... A w życiu prywatnym los jej nie oszczędzał. 

Marcia Cross kilka lat temu zmierzyła się z poważną chorobą. Wcześniej podobną walkę stoczył jej mąż. Aktorka nie poddała się, a do tego postanowiła, że będzie uświadamiać społeczeństwo w kwestii profilaktyki nowotworowej. „Poznałam wiele historii osób, które pokonały raka odbytu. Wiele z nich, zwłaszcza kobiety, było zażenowanych mówieniem o tym rodzaju nowotworu. Jest mnóstwo wstydu wokół tej choroby i chcę, żeby to się skończyło”, mówiła w jednym z wywiadów dla People. Dziś aktorka obchodzi 61. urodziny, a my przy tej okazji przypominamy historię jej życia. 

Marcia Cross – narodziny gwiazdy

Aktorka przyszła na świat 25 marca 1962 roku w Marlborough. Już jako mała dziewczynka pragnęła występować na scenie... Spełniła swój cel i uparcie pokonywała kolejne szczeble. Po ukończeniu prestiżowej uczelni – Juilliard pracowała w teatrze i serialach.

CZYTAJ TAKŻE: Znana aktorka Maria Maj wychowała się w cieniu rodzinnej tajemnicy. Nazwisko ojca poznała przypadkiem...

Na srebrnym ekranie debiutowała na początku lat 80. w telenoweli „The Edge of Night”. W 1990 roku wyszedł pierwszy film z jej udziałem, dramat „Bad Influence”. Popularność przyniosła jej jednak rola w serialu „Melrose Place”. Marcia Cross pojawiała się także w takich produkcjach, jak: „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”, Spin City, „Opowieści z krypty”, „Tylko jedno życie” „Dotyk anioła”, „Ally McBeal”, „The Wind Effect”, „Żyjąc w strachu”, „Zawsze mów do widzenia”.

Marcia Cross, 1992-99 rok

Marcia Corss, 1992-99 rok
Fot. Courtesy Everett Collection

Nie każdy wie, że aktorka jest wykształconą psycholożką. W pewnym momencie przerwała karierę, by rozwijać swoją pasję na Antioch University w Los Angeles i zdobyć tytuł uprawniający ją do pracy w zawodzie.

Powróciła, a fani mogli podziwiać ją w produkcji „Eastwick” czy „Everwood”. W końcu, w 2004 roku nastąpił przełom – Marcia Cross zachwyciła w hicie „Gotowe na wszystko”. Serial cieszył się ogromną popularnością na całym świecie. Nic dziwnego, bo scenariusz trzymał w napięciu, wzruszał, bawił… Do tej pory opowieść o życiu kobiet z przedmieścia, przyjaciółek, które stawiają czoła przeciwnościom i próbują rozwikłać zagadkę śmierci swojej sąsiadki, gromadzi przed telewizorami tysiące nowych widzów. Wierni fani także chętnie powracają do archiwalnych odcinków, by jeszcze raz przeżywać emocje razem z ulubionymi bohaterkami.  

Marcia Cross wcielała się w postać Bree Van De Kamp–Hodge. Genialnie odegrała rolę perfekcyjnej pani domu. Kreacja przyniosła jej sławę i nominacje do nagród Emmy, Złotej Satelity czy Złotego Globu.

Teri Hatcher, Eva Longoria, Marcia Cross i Felicity Huffman, serial Gotowe na wszystko, 2006 rok

Teri Hatcher, Eva Longoria, Marcia Cross i Felicity Huffman, serial Gotowe na wszystko, 2006 rok
Fot. - / Planet / Forum

Eva Longoria, Felicity Huffman, Teri Hatcher i Marcia Cross w serialu Gotowe na Wszystko, 2005

Eva Longoria, Felicity Huffman, Teri Hatcher i Marcia Cross w serialu Gotowe na Wszystko, 2005
Fot. - / Planet / Forum

Marcia Cross, Nicollette Sheridan, Felicity Huffman, Eva Longoria, gala Prime Time Emmy Awards in Los Angeles, 19.09.2005

Marcia Cross, Nicollette Sheridan, Felicity Huffman, Eva Longoria, gala  Prime Time Emmy Awards in Los Angeles, 19.09.2005
Fot. Mike Blake / Reuters / Forum

Marcia Cross z Gotowych na wszystko: życie prywatne, zmagania  z chorobą  

Na miłość czekała wiele lat. Aktorka boleśnie przeżyła stratę wieloletniego partnera, starszego o 25 lat Richarda Jordana. Aktor po czterech latach wspólnego życia zmarł na guza mózgu, a Marcia Cross przez długi czas walczyła z depresją. Myślała, że po śmierci ukochanego nie spotka mężczyzny, który będzie w stanie zdobyć jej serce. W końcu na jej drodze pojawiła się odpowiednia osoba. Marcia Cross i makler papierów wartościowych, Tom Mahony poznali się w 2005 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Skandale, przemoc i łatka seksbomby. Życie Katarzyny Figury nie było usłane różami...

Rok później byli już małżeństwem. Zakochani stanęli na ślubnym kobiercu w Pasadenie w Kalifornii. Po uroczystości zaprosili gości na przyjęcie weselne w Ritz-Carlton. W 2007 roku spełnili swoje największe marzenie, powitali na świecie bliźniaczki: Eden i Savannah. Aktorka miała wówczas 45 lat i nie ukrywała, że miała problemy z zajściem w ciążę, dlatego razem z mężem zdecydowali się na skorzystanie z metody in vitro. Dziewczynki są oczkiem w głowie i dumą rodziców. Wydawało się, że cała rodzina będzie wieść szczęśliwe życie. Nie zdawali sobie sprawy, że czeka ich poważny egzamin.

Tom Mahoney, Marcia Cross, Primetime Emmy Awards in Los Angeles, 2007

Tom Mahoney, Marcia Cross, Primetime Emmy Awards in Los Angeles, 2007
Fot. Mario Anzuoni / Reuters / Forum

Marcia Cross z mężem i córeczkami, 2008 rok

Marcia Cross  z mężem i córeczkami, 2008 rok
Fot. Seb/X17online.com / X17 / Forum

Rodzina nie spodziewała się, że ich szczęście zostanie brutalnie przerwane. Kiedy w 2009 roku u męża Marci Cross zdiagnozowano nowotwór gardła, stała obok i mocno wspierała go w walce z chorobą. „Nie mogę pogodzić się z myślą, że oni poznali się tak niedawno i być może nie będzie im dane razem obserwować, jak ich dzieci dorastają”, mówiła w wywiadzie matka aktorki, Janet Cross.

Marcia patrzyła na to, jak jej mąż słabnie, jak dzielnie znosi kolejne etapy choroby. Każdy wierzył w to, że uda mu się pokonać raka. Zwyciężył. Po wielu latach przyszedł kolejny cios. W 2017 roku aktorka sama musiała stawić czoła nowotworowi odbytnicy. Marcia Cross wybrała się na profilaktyczne badania. Wtedy ginekolog rozpoznał wczesne stadium choroby. Lekarze nie mieli wątpliwości, że raka u aktorki i jej męża wywołał wirus HPV.

Gwiazda mogła liczyć na ogromne wsparcie bliskich. Wiele zawdzięcza mężowi Tomowi Mahoney’emu i córeczkom. Podkreślała, że to nie było dla niej łatwe. Nie należy do osób, które potrafią przyjmować pomoc. „Było to dla mnie bardzo trudne – przejście do miejsca, w którym jestem osobą otrzymującą wsparcie. Zawsze byłam po tej drugiej stronie”, zwierzała się w rozmowie z People.

Tom Mahoney, Marcia Cross, 2012

Tom Mahoney, Marcia Cross, 2012
Fot. Bryan Smith / Zuma Press / Forum

Marcia Cross, 2006 rok

Marcia Cross, 2006
Fot. Mario Anzuoni / Reuters / Forum

Do dziś pamięta smutek i rozpacz swojego męża. Zaskoczył ją ten widok. „Jedyne, co pamiętam z tego czasu, to mojego męża, który płakał. Przeżyliśmy wspólnie wiele ciężkich chwil, ale nigdy wcześniej nie pokazywał mi, że martwi się aż do tego stopnia. Dlatego widok jego płaczącego totalnie mnie zaskoczył”, dodawała Marcia Cross.

Na szczęście, wdrożone przez specjalistów leczenie przyniosło najlepsze rezultaty. Aktorka przeszła radioterapię i chemioterapię. Po długiej i zaciekłej walce usłyszała, że chorobę udało się poskromić. W 2018 roku poinformowała, że jest zdrowa. Gwiazda nie zamierzała milczeć na temat swoich doświadczeń i postanowiła, działać na rzecz uświadamiania społeczeństwa, by nie bali się badań. „Chcę pomóc innym uporać się z piętnem wokół raka odbytu. Czytałam wiele opowieści o osobach, które wygrały walkę z rakiem, jednak szczególnie kobiety były zbyt zawstydzone, by opowiedzieć, z jakiego rodzaju nowotworem się mierzą. Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby”, dodawała.

Marcia Corss, 2010 rok

Marcia Corss, 2010 rok
Fot. Armando Gallo / Zuma Press / Forum

Gwiazda Gotowych na wszystko zachęca swoich fanów do profilaktycznych badań i zwracania uwagi na niepokojące dolegliwości. „Jeśli coś jest nie w porządku, słuchaj swojego ciała i porozmawiaj z lekarzem. Nie odpuszczaj. To uleczalny nowotwór, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryty. Tak jak mój”, zwierzała się. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Sarah Jessica Parker i Robert Downey Jr. byli jedną z najpopularniejszych par lat 80. "Czasami miłość, to za mało"

Aktorka rzadko pojawia się na ekranie. Jest jednak szczęśliwa i spełniona — poświęciła się bowiem życiu rodzinnemu oraz wychowaniu córeczek. Wielu zastanawia się, na czym polega sekret jej urody. Wydaje się, że dla Maci Cross czas się zatrzymał! Dziś gwiazda serialu „Gotowe na wszystko” obchodzi 61. urodziny. Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Źródło: People, Wikipedia, ABC Zdrowie, zyciorysy.pl, WP.pl

Marcia Cross, 2008

Marcia Cross, 2008
Fot. Mario Anzuoni / Reuters / Forum

Marcia Cross, Fashion Show von Marc Cain, 2022 rok

Marcia Cross, 2022 rok, Marcia Cross beim Fashion Show von Marc Cain
Fot. ddp / ddp images / Forum

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.