Marcia Cross
Fot. EASTNEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Marcia Cross poruszająco o walce z rakiem odbytu

„Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby”, mówi aktorka „Gotowych na wszystko”

Konrad Szczęsny 30 marca 2019 13:18
Marcia Cross
Fot. EASTNEWS

W kultowym serialu Gotowe na wszystko wcielała się w perfekcyjną panią domu, Bree Van De Kamp. Serca widzów podbiła szczerością, inteligencją oraz idealną organizacją czasu. Potrafiła również, jak nikt inny, mierzyć się z problemami i walczyć ze słabościami. Niestety, w prawdziwym życiu na Marcię Cross spadł ogromny cios. Dwa lata temu zdiagnozowano u niej raka odbytu. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o walce z nim i podkreśliła, że w ten sposób chce przełamywać społeczne tabu...

Marcia Cross, aktorka Gotowych na wszystko, o walce z rakiem

To był dla niej wyjątkowo trudny czas. Osiem lat wcześniej, w 2009 roku, wspierała męża, gdy u niego wykryto nowotwór gardła. Dwa lata temu sama musiała zmierzyć się z tą potworną chorobą. Jak podkreśliła w najnowszym wywiadzie, raka nie udałoby się spacyfikować (nastąpiło to we wrześniu 2018 roku, o czym Marcia Cross poinformowała za pośrednictwem Instagrama dodając, że wykryto u niej nowotwór odbytnicy), gdyby nie wsparcie bliskich, których pieszczotliwie nazywa „anal angels”.

„Było to dla mnie bardzo trudne – przejście do miejsca, w którym jestem osobą otrzymującą wsparcie. Zawsze byłam po tej drugiej stronie”, przyznała w rozmowie z magazynem People

Aktorką opiekował się małżonek, Tom Mahoney, który „ustawił do pionu” także ich dwie córki, 12-letnie bliźniaczki Eden i Savannah. „Jedyne, co pamiętam z tego czasu, to mojego męża, który płakał. Przeżyliśmy wspólnie wiele ciężkich chwil, ale nigdy wcześniej nie pokazywał mi, że martwi się aż do tego stopnia. Dlatego widok jego płaczącego totalnie mnie zaskoczył”, ujawniła gwiazda. Dodała, że sześciotygodniowe leczenie, któremu została poddana, było „okropnym doświadczeniem”, jednak już trzy tygodnie po jego zakończeniu lekarze poinformowali Marcię Cross, że nowotwór udało się spacyfikować.

Wyjaśniła, że czuje ogromną potrzebę mówienia o tym, co przeszła, by przełamać wstydliwe społeczne tabu, związane z rakiem odbytu.

„Chcę pomóc innym uporać się z piętnem wokół raka odbytu. Czytałam wiele opowieści o osobach, które wygrały walkę z rakiem, jednak szczególnie kobiety były zbyt zawstydzone, by opowiedzieć, z jakiego rodzaju nowotworem się mierzą. Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby”, podkreśla.

Zwierzyła się również, że nowotwór zdiagnozowano u niej w trakcie rutynowej corocznej wizyty u ginekologa. Jego wczesne stadium i podjęcie natychmiastowych kroków (radioterapia i chemioterapia) sprawiły, że Marcia Cross nie musiała przechodzić zabiegu chirurgicznego. Raka udało się spacyfikować, obecnie wyniki aktorki są bardzo dobre, lekarze oceniają szanse nawrotu jako niewielkie.

„Za każdym razem, gdy idę do łazienki, myślę: „To niesamowite!”, żartuje w rozmowie z dziennikarzem. 

Apeluje również, by nie ignorować dolegliwości, które mogą być objawem tego nowotworu, takie jak krwawienie z odbytu, ból, swędzenie czy guzki. W przypadku pojawienia się któregokolwiek z nich, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

„Jeśli coś jest nie w porządku, słuchaj swojego ciała i porozmawiaj z lekarzem. Nie odpuszczaj. To uleczalny nowotwór, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryty. Tak jak mój”, zaznacza gwiazda Gotowych na wszystko  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Xo M.❤️❌⭕️🙏🏼

Post udostępniony przez reallymarcia (@reallymarcia)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?