Marcelina Zawadzka, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM, Iza Grzybowska/MAKATA, Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Marcelina Zawadzka popłakała się na wizji! Co się stało? 

Chodzi o historię Tomka Kowalskiego...

Monika Katarzyna Krupska 20 lipca 2018 17:59
Marcelina Zawadzka, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM, Iza Grzybowska/MAKATA, Instagram

Te łzy zdecydowanie nie były wyreżyserowane, choć takie zachowanie rzadko zdarza się na wizji. Marcelina Zawadzka prowadząca poranny program Pytanie na śniadanie popłakała się na antenie. Wzruszyła ją historia jednego z gości. Chodzi o wokalistę Tomka „Kowala” Kowalskiego. 

Historia Tomka Kowalskiego 

Tomasza Kowalski to zwycięzca czwartej edycji programu Must be the music - Tylko muzyka. Muzyk ma genialny głos, jednak jego kariera o mało nie legła w gruzach. Wszystko z powodu wypadku, któremu Kowal uległ w 2014 roku. Wokalista prowadząc motocykl zderzył się z 19-letnim kierowcą samochodu, który wymusił pierwszeństwo.

Rokowania od samego początku nie były dobre. Lekarze wprowadzili Tomka w stan śpiączki farmakologicznej. Skutkiem wypadku był uszkodzony rdzeń kręgowy odebrał mu władzę w nogach. Od tamtej pory Tomasz porusza się na wózku inwalidzkim. 

Tragiczny wypadek nie zniechęcił muzyka do zaprzestania tworzenia. O trudach powrotu na scenę opowiedział w śniadaniówce. 

„Wszystko legło w gruzach, wszystko przyciśnięte, nerwy uszkodzone. Trzeba wszystko od nowa przyzwyczajać, ćwiczyć nowe metody, to jest strasznie męczące, ale powoli to śpiewanie idzie”, mówił. 

Kowal w programie zaprezentował nowy singiel Za drzwiami raju. Muzyk nie siedział na wózku, a podtrzymywał ciało na specjalnie zbudowanej platformie. Historia Tomka bardzo wzruszyła Marcelinę Zawadzką, która podczas występu nie mogła powstrzymać łez. 

Płyta Kowalskiego dostępna będzie od połowy września. Lubicie jego muzykę? 

Pytanie na śniadanie, Marcelina Zawadzka, Tomasz Kowalski
Fot. Pytanie na śniadanie

Pytanie na śniadanie, Marcelina Zawadzka, Tomasz Kowalski
Fot. Pytanie na śniadanie

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.