Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan, VIVA! październik 2018
Fot. Marta Wojtal
O TYM SIĘ MÓWI

„Nasz przypadek nie był prosty, wymagał niestandardowego podejścia, cierpliwości

„Czasami trzeba zawalczyć o rodzicielstwo”, mówi poruszająco Małgorzata Rozenek-Majdan

Olga Figaszewska 18 grudnia 2019 20:13
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan, VIVA! październik 2018
Fot. Marta Wojtal

Marzyli o wspólnym dziecku i to marzenie właśnie się spełnia. W przyszłym roku Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan zostaną rodzicami. Otwarcie mówią o tym, że poddali się metodzie in vitro, która jest niezwykle kosztowna finansowo, jak i emocjonalnie. Ale to dzięki niej przyszli na świat dwaj synowie gwiazdy. Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan długo starali się o pociechę. Próby nie przynosiły rezultatu i powoli tracili nadzieję, ale w końcu się udało! „Niestety, w trakcie leczenia przychodzi najgorszy moment, kiedy musisz powiedzieć dość, bo wiesz, że to już koniec że wyczerpałaś wszystkie możliwości i nie ma nic więcej...”, mówiła gwiazda w magazynie Party. Teraz zamieściła na Instagramie osobisty wpis, w którym opisuje, jak wyglądała cała procedura i droga do spełnienia marzenia. Gwiazda TVN ma nadzieję, że w ten sposób pomoże innym parom. 

Osobisty wpis Małgorzaty Rozenek-Majdan o procedurze in vitro 

 „14 lat temu dowiedziałam się, że albo in vitro, albo nie będę nigdy mamą. Rok później urodził się mój pierwszy syn, a cztery lata później drugi. Temat jest mi cały czas bliski. [...] Polska ma rewelacyjne ośrodki leczenia niepłodności, mamy jeden z najwyższych odsetków udanych ciąż – około 40 procent. I jako jedyny kraj w Unii Europejskiej nie mamy refundacji in vitro”, wspominała Małgorzata Rozenek-Majdan w wywiadzie dla Newsweeka.

Gwiazda przeszła długą drogę, by udało się spełnić marzenie o powiększeniu rodziny. Szczęśliwa prezenterka postanowiła podzielić się z fankami swoją historią i w obszernym wpisie podpowiada, gdzie szukać specjalistycznej pomocy. 

,,Kochani, dostajemy od Was bardzo wiele pytań dotyczących kliniki leczenia niepłodności, w której byliśmy pacjentami. To zupełnie zrozumiałe, bo sama szukałam podpowiedzi i informacji, gdzie tylko się da. Ponieważ niemożliwym jest odpowiedzenie każdemu osobno, to zrobię to tu. [...] Nasz przypadek nie był prosty, wymagał niestandardowego podejścia, cierpliwości i jak się okazało czasu. Nigdy przez te kilka lat nie wątpiliśmy, że jesteśmy pod najlepszą opieką. Laboratorium i infrastruktura medyczna jest na najwyższym światowym poziomie, zresztą klinika często leczy pacjentów z całego świata, bo ludzie którzy marzą o zostaniu rodzicami potrafią zrobić bardzo wiele, żeby dotrzeć do miejsca z tak wysoką skutecznością", wyznała Małgorzata Rozenek-Majdan.

Okazuje się, że ten sam personel i specjaliści czuwał nad gwiazdą podczas pierwszej i drugiej ciąży. Dzięki nim na świt przyszli Stanisław i Tadeusz. 

,,Cały personel to specjaliści ogromnej klasy. [...] Kochani, czasami trzeba zawalczyć o rodzicielstwo, czasem jest tak trudno, że człowiek myśli, że nie ma już siły i właśnie wtedy warto mieć po swojej stronie tak wybitnych specjalistów, bo wtedy jest się pewnym że nie można zrobić już nic więcej, że wszystko co można było zrobić jest zrobione. [...] Ponieważ w klinice dostępny jest każdy rodzaj terapii i klinika wyposażona jest najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku, to wiedzieliśmy że wszystkie możliwości medycyny są do naszej dyspozycji i to dotyczy każdego pacjenta", dodała gwiazda. 

 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.