Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Rozenek-Majdan szczerze o poronieniu: „U mnie się to wydarzyło i to dwa razy”

„Nawet twój mąż się nie cieszy, bo nie wie jak to się skończy”

Gabriela Czernecka 9 sierpnia 2019 20:49
Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Dziś jest szczęśliwą mamą dwóch synów Stanisława i Tadeusza, ale nigdy nie ukrywała, że wraz z obecnym mężem, Radosławem Majdanem starają się o kolejne dziecko. Gwiazda TVN otwarcie mówi o tym, że swoje dzieci poczęła dzięki metodzie in vitro. Od jakiegoś czasu wraz z mężem znów starają się o dziecko. Teraz w rozmowie z Karoliną Kalatzi dla TVN Małgorzata Rozenek-Majdan mówi wprost, że dwukrotnie poroniła...

Małgorzata Rozenek-Majdan o poronieniu

Od momentu ślubu Małgosi Rozenek-Majdan z Radosławem Majdanem, media często spekulują na temat kolejnej ciąży gwiazdy. Nikogo to jednak nie dziwi, bowiem prezenterka TVN otwarcie mówiła o tym, że marzy o wspólnym potomku. Prowadząca Projekt Lady regularnie odwiedza klinikę zajmującą się sztucznym zapłodnieniem, co wielokrotnie dokumentowało paparazzi. W jednym z wywiadów wyznała nawet, że wspólnie z mężem wybrali już imię dla dziecka:  „Moje dzieci miały swoje imiona przypisane, jeszcze zanim ich pojawienie się na świecie było w planach. I to trzecie imię wciąż czeka”, powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

„Wciąż wierzymy i mamy nadzieję, że się uda, choć nasze próby na razie nie przynoszą rezultatu. Niestety, w trakcie leczenia przychodzi najgorszy moment, kiedy musisz powiedzieć dość, bo wiesz, że to już koniec że wyczerpałaś wszystkie możliwości i nie ma nic więcej...”, mówi dla najnowszego wywiadu, którego udzieliła magazynowi Party.

Gwiazda TVN miała w swoim życiu etap, kiedy obwiniała się o to, że nie może mieć dzieci. „Pamiętam, że miałam taki moment w trakcie leczenia, że wydawało mi się, że co chwilę mijam szczęśliwe kobiety z wózkami, ich bobasy… Ta wielka niemoc i poczucie, że ja tego nie mogę mieć, dotyka intymnych, głębokich, ludzkich strun. To jest ból i smutek”, powiedziała przed kamerą VIVY.pl Rozenek-Majdan.

Teraz prezenterka udzieliła wywiadu stacji TVN, w którym wyznała, że już dwa razy była w ciąży. Niestety we wczesnym stadium poroniła. O tym dramatycznym wydarzeniu opowiedziała w szczerym wywiadzie dla serwisu tvn.pl, którego udzieliła Karolinie Kalatzi. W rozmowie wyjawiła, który miesiąc ciąży jest tym kluczowym: „Do 12 tygodnia, po zapłodnieniu in vitro staramy się nie cieszyć tym faktem, bo wiemy, że wszystko się może jeszcze wydarzyć. Ja muszę przyznać, że u mnie się to wydarzyło i to dwa razy. To jest straszne, bo z jednej strony masz ogromną radość i bardzo się cieszysz, chcesz się z tym podzielić ze wszystkimi, z rodzicami, ale wiesz, że to nie ma sensu. Nawet twój mąż się z tego nie cieszy, bo nie może, nie wie jak to się skończy”, mówi wprost.

Małgorzata Rozenek-Majdan niedawno napisała książkę In vitro: rozmowy intymne, która wywołała liczne dyskusje w społeczeństwie na temat: „Tworząc tę książkę miałam przede wszystkim na celu rozpoczęcie merytorycznej debaty o in vitro. Rozpoczęcie mówienia o tym, jak bardzo wiele par, jak bardzo wiele rodzin, dotyka problem niepłodności i mam nadzieję, że premiera tej książki, która jest zaplanowana na połowę maja, będzie takim przyczynkiem do dyskusji, będzie taką iskrą, która pozwoli zacząć rozmawiać o problemie niepłodności, bez niepotrzebnego wstydu. Dla mnie najważniejsze jest to, że ja napisałam tą książkę jako mama dwóch synów poczętych dzięki tej metodzie. I dla mnie najważniejsze jest to, żeby była ta książka traktowana jako książka mamy, a nie mnie jako mnie”, przyznała w rozmowie z JastrząbPost

Żona Radosława Majdana zaznacza, że ma świadomość, że niewiele kobiet ma tyle szczęścia co ona, czego bardzo im współczuje: „Ja wylosowałam najłatwiejszy scenariusz, bo pierwsze pochodzę z dużego miasta, co jest bardzo ważna, a po drugie mam wsparcie bliskich. Tysiące wiadomości, które dostaję pochodzi od kobiet, które mają utrudniony dostęp do prawidłowej diagnostyki i leczenia niepłodności. Tylko kilka ośrodków w Polsce się tym zajmuje, niektórzy muszą dojeżdżać codziennie 400 km… […] Poza tym ja mam wsparcie w Radosławie, z którym staramy się o dziecko. Nikt też nigdy z bliskich nie dał mi odczuć, że metoda in vitro to coś złego. […] Natomiast nie wszystkie kobiety mogą porozmawiać choćby z mamą. Bo w tych mniejszych ośrodkach ludzie wyrabiają sobie zdanie o in vitro choćby słuchając nieprawdziwych informacji powielanych np. przez środowiska kościelne. A bezpłodne kobiety zostają wtedy same”, wyznała w wywiadzie dla viva.pl.

Mamy nadzieję, że marzenie Małgosi Rozenek-Majdan niebawem się spełni i wraz z mężem podzieli się wspaniałą wiadomością ze światem.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TVN.pl (@tvn.pl)

Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.