Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Rozenek-Majdan szczerze o poronieniu: „U mnie się to wydarzyło i to dwa razy”

„Nawet twój mąż się nie cieszy, bo nie wie jak to się skończy”

Gabriela Czernecka 9 sierpnia 2019 20:49
Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Dziś jest szczęśliwą mamą dwóch synów Stanisława i Tadeusza, ale nigdy nie ukrywała, że wraz z obecnym mężem, Radosławem Majdanem starają się o kolejne dziecko. Gwiazda TVN otwarcie mówi o tym, że swoje dzieci poczęła dzięki metodzie in vitro. Od jakiegoś czasu wraz z mężem znów starają się o dziecko. Teraz w rozmowie z Karoliną Kalatzi dla TVN Małgorzata Rozenek-Majdan mówi wprost, że dwukrotnie poroniła...

Małgorzata Rozenek-Majdan o poronieniu

Od momentu ślubu Małgosi Rozenek-Majdan z Radosławem Majdanem, media często spekulują na temat kolejnej ciąży gwiazdy. Nikogo to jednak nie dziwi, bowiem prezenterka TVN otwarcie mówiła o tym, że marzy o wspólnym potomku. Prowadząca Projekt Lady regularnie odwiedza klinikę zajmującą się sztucznym zapłodnieniem, co wielokrotnie dokumentowało paparazzi. W jednym z wywiadów wyznała nawet, że wspólnie z mężem wybrali już imię dla dziecka:  „Moje dzieci miały swoje imiona przypisane, jeszcze zanim ich pojawienie się na świecie było w planach. I to trzecie imię wciąż czeka”, powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

„Wciąż wierzymy i mamy nadzieję, że się uda, choć nasze próby na razie nie przynoszą rezultatu. Niestety, w trakcie leczenia przychodzi najgorszy moment, kiedy musisz powiedzieć dość, bo wiesz, że to już koniec że wyczerpałaś wszystkie możliwości i nie ma nic więcej...”, mówi dla najnowszego wywiadu, którego udzieliła magazynowi Party.

Gwiazda TVN miała w swoim życiu etap, kiedy obwiniała się o to, że nie może mieć dzieci. „Pamiętam, że miałam taki moment w trakcie leczenia, że wydawało mi się, że co chwilę mijam szczęśliwe kobiety z wózkami, ich bobasy… Ta wielka niemoc i poczucie, że ja tego nie mogę mieć, dotyka intymnych, głębokich, ludzkich strun. To jest ból i smutek”, powiedziała przed kamerą VIVY.pl Rozenek-Majdan.

Teraz prezenterka udzieliła wywiadu stacji TVN, w którym wyznała, że już dwa razy była w ciąży. Niestety we wczesnym stadium poroniła. O tym dramatycznym wydarzeniu opowiedziała w szczerym wywiadzie dla serwisu tvn.pl, którego udzieliła Karolinie Kalatzi. W rozmowie wyjawiła, który miesiąc ciąży jest tym kluczowym: „Do 12 tygodnia, po zapłodnieniu in vitro staramy się nie cieszyć tym faktem, bo wiemy, że wszystko się może jeszcze wydarzyć. Ja muszę przyznać, że u mnie się to wydarzyło i to dwa razy. To jest straszne, bo z jednej strony masz ogromną radość i bardzo się cieszysz, chcesz się z tym podzielić ze wszystkimi, z rodzicami, ale wiesz, że to nie ma sensu. Nawet twój mąż się z tego nie cieszy, bo nie może, nie wie jak to się skończy”, mówi wprost.

Małgorzata Rozenek-Majdan niedawno napisała książkę In vitro: rozmowy intymne, która wywołała liczne dyskusje w społeczeństwie na temat: „Tworząc tę książkę miałam przede wszystkim na celu rozpoczęcie merytorycznej debaty o in vitro. Rozpoczęcie mówienia o tym, jak bardzo wiele par, jak bardzo wiele rodzin, dotyka problem niepłodności i mam nadzieję, że premiera tej książki, która jest zaplanowana na połowę maja, będzie takim przyczynkiem do dyskusji, będzie taką iskrą, która pozwoli zacząć rozmawiać o problemie niepłodności, bez niepotrzebnego wstydu. Dla mnie najważniejsze jest to, że ja napisałam tą książkę jako mama dwóch synów poczętych dzięki tej metodzie. I dla mnie najważniejsze jest to, żeby była ta książka traktowana jako książka mamy, a nie mnie jako mnie”, przyznała w rozmowie z JastrząbPost

Żona Radosława Majdana zaznacza, że ma świadomość, że niewiele kobiet ma tyle szczęścia co ona, czego bardzo im współczuje: „Ja wylosowałam najłatwiejszy scenariusz, bo pierwsze pochodzę z dużego miasta, co jest bardzo ważna, a po drugie mam wsparcie bliskich. Tysiące wiadomości, które dostaję pochodzi od kobiet, które mają utrudniony dostęp do prawidłowej diagnostyki i leczenia niepłodności. Tylko kilka ośrodków w Polsce się tym zajmuje, niektórzy muszą dojeżdżać codziennie 400 km… […] Poza tym ja mam wsparcie w Radosławie, z którym staramy się o dziecko. Nikt też nigdy z bliskich nie dał mi odczuć, że metoda in vitro to coś złego. […] Natomiast nie wszystkie kobiety mogą porozmawiać choćby z mamą. Bo w tych mniejszych ośrodkach ludzie wyrabiają sobie zdanie o in vitro choćby słuchając nieprawdziwych informacji powielanych np. przez środowiska kościelne. A bezpłodne kobiety zostają wtedy same”, wyznała w wywiadzie dla viva.pl.

Mamy nadzieję, że marzenie Małgosi Rozenek-Majdan niebawem się spełni i wraz z mężem podzieli się wspaniałą wiadomością ze światem.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TVN.pl (@tvn.pl)

Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?