Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Małgorzata Rozenek-Majdan ostro o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: „Kiedyś Was rozliczymy”

Padły mocne słowa!

Gabriela Czernecka 23 października 2020 16:22
Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Trybunał Konstytucyjny 22 października orzekł, że dokonywanie aborcji ze względu na ciężkie i trwałe wady płodu jest niezgodne z konstytucją. Wyrok ogłosiła prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska. Ta decyzja wywołała prawdziwą burzę w mediach społecznościowych. Głos w obronie prawa kobiet zabrały kobiety w całej Polsce, także przedstawicielki show-biznesu. Wśród nich są m.in.: Kinga Rusin, Anja Rubik, Magdalena Cielecka, Agata Młynarska czy Zofia Ślotała. Teraz do tego grona dołączyła także Małgorzata Rozenek-Majdan. Prezenterka nie przebierała w słowach…

Małgorzata Rozenek-Majdan o decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Kobiety w całej Polsce nie kryją swojego oburzenia w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który  dokonywanie aborcji ze względu na ciężkie i trwałe wady płodu za niezgodne z konstytucją. Przedstawicielki polskiego show-biznesu na swoich social mediach nie kryły emocji. Mocne wpisy zamieściły m.in. Kinga Rusin, Anja Rubik, Anna Skura, Agata Młynarska czy Agnieszka Woźniak-Starak. ,,Chcesz czy nie, umrzesz czy nie, będziesz wyć z bólu i miotać się z cierpienia - nieważne! MASZ RODZIĆ! Martwe, pozbawione organów, zdeformowane - MASZ RODZIĆ - bo tak chce fundamentalistyczna władza! To „prawo”, o którym wypowiada się bezprawny Trybunał Konstytucyjny jest nożem wbijanym w serce i macice tych najbiedniejszych kobiet, których nie będzie stać na legalną aborcję zagranicą”, pisze Kinga Rusin.

„Prawo ingeruje w najbardziej prywatne decyzje życiowe obywateli! To prawo w szczególności uderzy w najuboższe kobiety i rodziny w Polsce!!! Propagandowy cel zostanie osiągnięty - oficjalne statystyki aborcji spadną. Ale aborcje będą odbywały się nadal, tylko w większym strachu, osamotnieniu i często w nieodpowiednich warunkach, które mogą zagrażać życiu kobiety””, komentuje Anja Rubik.

Teraz głos zabrała w social mediach Małgorzata Rozenek-Majdan. Prywatnie ten czas nie jest dla niej łatwy - niedawno została mamą, od kilku dni przebywa na kwarantannie, a jej mąż, Radosław Majdan w szpitalu. Gwiazda opublikowała zdjęcie, w którym mocno komentuje ostatnie wydarzenia w Polsce: „Mam chorego męża w szpitalu, chorą mamę, której nie mogę odwiedzić, przestraszone starsze dzieci w domu i 4-miesięczne niemowlę, które potrzebuje spokojnej mamy. Wszyscy razem od niedzieli jesteśmy na kwarantannie. Szczerze mówiąc, nie wiem do kiedy, bo sanepid do tej pory nie odezwał się do nas i po prostu nie mam siły oraz cierpliwości na konwenanse”, pisze.

Gwiazda wprost odniosła się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego:”To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji in vitro był jednym z przygotowawczych kroków. Kiedy PiS przeprowadzał zamach na Trybunał Konstytucyjny, wielu z was myślało: "to mnie nie dotyczy". Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK. Prawo i Sprawiedliwość JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA PIEKŁO KOBIET. Kiedyś was rozliczymy!”, pisze, po czym dodaje: „Od lat codziennie mierzę się z hejtem i radzę sobie z nim całkiem dobrze. Zobaczymy, jak wy będziecie sobie radzić już niedługo z utratą władzy. I pamiętajcie: wahadło mocno wychylone w prawo za jakiś czas proporcjonalnie mocno wybije w lewo!”. 

Przypomnijmy, że według artykułu 190. z Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej: „Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mam chorego męża w szpitalu, chorą mamę, której nie mogę odwiedzić, przestraszone starsze dzieci w domu i 4 miesięczne niemowlę, które potrzebuje spokojnej mamy. Wszyscy razem od niedzieli jesteśmy na kwarantannie. Szczerze mówiąc nie wiem, do kiedy, bo Sanepid do tej pory nie odezwał się do nas i po prostu nie mam siły oraz cierpliwości na konwenanse. To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków. Kiedy PIS przeprowadzał zamach na Trybunał Konstytucyjny, wielu z Was myślało: „to mnie nie dotyczy”. Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK. PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet Kiedyś Was rozliczymy 💪 Ogólnopolski Strajk Kobiet Dziś 23.10.2020 Godzina 19.00 Warszawa ul.Mickiewicza 49. #powiedzkomuś I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d... 🤷‍♀️ Od lat codziennie mierzę się z hejtem i radzę sobie z nim całkiem dobrze. Zobaczymy, jak Wy będziecie sobie radzić już niedługo z utratą władzy 💁‍♀️ I pamiętajcie: wahadło mocno wychylone w prawo za jakiś czas proporcjonalnie mocno wybije w lewo!

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

” urodzisz. ” #urodziszbojatakmowie #youregonnagivebirthcauseisayso #powiedzkomuś

Post udostępniony przez Matylda Damięcka (@thegirlwhofellonearth)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.