Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016 NEW
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Rozenek-Majdan ostro odpowiada Rzecznikowi Praw Dziecka

Gwiazda znów staje w obronie in vitro!

REDAKCJA VIVA! 13 grudnia 2018 21:25
Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016 NEW
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Od kilku lat Małgorzata Rozenek-Majdan przełamuje tabu. Należy do wąskiego grona gwiazd, które przyznają się do korzystania z zabiegu in vitro. Dzięki niej spełniło się jej marze.  Jest mamą dwóch synów – Stasia i Tadzia. Nic dziwnego, że gwiazda ostro zareagowała na słowa nowego Rzecznika Praw Dziecka, który uznał metodę za "niegodziwą". 

Małgorzata Rozenek-Majdan w obronie in vitro 

Małgorzata Rozenek-Majdan podkreślała wielokrotnie, że pierwsze in vitro robiła prawie 14 lat temu, wtedy nie wyobrażała sobie, że z biegiem czasu kobiety będą napotykać ogromne problemy, ignorancje ze strony społeczeństwa, polityków. Mówiła o swoim problemie z zajściem w ciążę jawnie. Mogła liczyć na wsparcie rodziny. „Dziwiłam się, kiedy spotkałam kobiety, dla których przyznanie się do in vitro było dramatem. Ukrywały to nawet przed najbliższymi, przed matką i ojcem”, zwierzała się w wywiadzie dla Wprost. Co więcej, chciałaby po raz kolejny zostać mamą. 

Dlatego gwiazda mocno zareagowała na zareagowała na słowa Rzecznika Praw Dziecka. „Od strony prawno-moralnej jest to metoda niegodziwa bo w znaczącej liczbie poczęć powoduje, że poczęte istoty ludzkie nie są wystarczająco chronione”, mówił Mikołaj Pawlak na forum Senatu.

„Gdy słyszę i czytam takie opinie, zastanawiam się, czy są one wynikiem ogromnej niewiedzy, czy jeszcze większej głupoty 🤦🏼‍♀️ Brak mi już słów.. ”, skomentowała oburzona Małgorzata Roznek-Majdan w poście na Facebooku. 

Przypomnijmy, że nie pierwszy raz prezenterka zabiera głos w sprawie in vitro. W listopadzie do sejmu z inicjatywy posłów PiS, Kukiz'15 PSL wpłynął pomysł traktujący o tym, że zabieg in vitro byłby dostępny legalnie jedynie dla małżeństw. Jednorazowo będzie można zapłodnić zaledwie jedno jajeczko, z kolei mrożenie zarodków zostałoby zabronione. Małgorzata Rozenek-Majdan rozpoczęła dyskusję w związku z ograniczaniem procedury i zmniejszaniu jej skuteczności. 

„Jest projektem zakłamującym rzeczywistość i wrogim wobec ludzi, którzy marzą o byciu rodzicem. Jestem ciekawa, jakie doświadczenia w tym temacie mają autorzy ustawy, bo ja o swoich zawsze, głośno i z dumą mówiłam. Ten projekt jest nie tylko szkodliwy dla skuteczności tej niestety coraz potrzebniejszej metody, ale jest szkodliwy dla kobiet, które z powodu biologii biorą na siebie prawie cały ciężar w trakcie jej przeprowadzania. (...) Kim jesteście szanowni autorzy, że pozwalacie sobie na decydowanie, kto może zostać rodzicem, a kto nie? Czy idąc dalej po tej samej linii nie zabronicie za chwilę tranplantologii? (...)  Jeżeli ktoś chciałby poznać, nie wyobrażenia o, a codzienność życia par starających tą metodą o dziecko, jestem gotowa pomóc, bo cytując naszą Noblistkę: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”, napisała Małgorzta Rozenek-Majdan. 

 

Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! wrzesień 2017
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?