Jolanta Pieńkowska, Małgorzata Pieńkowska, co je łączy
Fot. Tomasz Urbanek/East News, Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Małgorzata Pieńkowska i Jolanta Pieńkowska są rodziną? Nie, ale łączy je coś innego...

Niewiele osób o tym wie

Rafał Kowalski 26 maja 2023 13:56
Jolanta Pieńkowska, Małgorzata Pieńkowska, co je łączy
Fot. Tomasz Urbanek/East News, Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Natasza, Zbigniew i Hubert Urbańscy, Wojciech i Tomasz Karolak czy Agnieszka, Marzena i Kasia Sienkiewicz… W polskim show-biznesie wiele jest przykładów gwiazd, które mają to samo nazwisko i kompletnie nic ich nie łączy. Ale budzi to ciekawość widzów i czytelników, którzy w pierwszej chwili podejrzewają niektóre znane osoby o pokrewieństwo. Nie inaczej jest w przypadku Małgorzaty Pieńkowskiej i Jolanty Pieńkowskiej.

Kim jest Małgorzata Pieńkowska?

Widzowie serialu M jak miłość doskonale wiedzą, że Małgorzata Pieńkowska to aktorka, która od lat wciela się w hitowym serialu TVP w rolę Marii. Urodzona 19 maja 1965 roku artystka zadebiutowała już w 1987 roku rolami Szambelanowej i Zerzabelli w Czystym szaleństwie w reżyserii Jana Englerta. Spektakl dyplomowy otworzył jej drzwi do kariery i w kolejnych latach mogliśmy podziwiać ją m.in. w Teatrze Telewizji. Teatrze Polskim czy Teatrze Kwadrat. Seriale M jak miłość czy Druga szansa to kolejne projekty, z których aktorka jest znana.

Prywatnie Małgorzata Pieńkowska jest dziś szczęśliwie zakochana. Jej partnerem jest Andrzej Nersem. To jednak z zakończonego z Jackiem Sobalą małżeństwa ulubienica publiczności ma ukochaną córkę Inę.

CZYTAJ TEŻMałgorzata Pieńkowska długo czekała na szczęście. Znalazła je w ramionach Andrzeja Nersa. Przez niemal dekadę czekała na rozwód ukochanego

Małgorzata Pieńkowska, 2015

Małgorzata Pieńkowska
Fot. WACLAW KLAG/REPORTER

Kim jest Jolanta Pieńkowska?

Z kolei Jolanta Pieńkowska – urodzona 20 listopada rok przed Małgorzatą Pieńkowską – jest polską dziennikarką pochodzącą z Warszawy. Zanim trafiła do telewizji, pracowała jako stewardessa oraz asystentka ambasadora USA. Później współpracowała m.in. z TVP i radiową Trójką. Od 2006 roku zawodowo spełnia się w grupie TVN.

Prywatnie ma za sobą małżeństwo ze Sławomirem Matczakiem. Parze w 1987 roku narodził się syn Mateusz. Obecnie zaś dziennikarka jest w związku z Leszkiem Czarneckim. Ślub pary miał miejsce w 2008 roku.

Jolanta Pieńkowska, 2009

Jolanta Pieńkowska, 2009
Fot. Grąbczewski AKPA

Co łączy Małgorzatę Pieńkowską i Jolantę Pieńkowską? To siostry?

To nieprawda, że Małgorzata Pieńkowska i Jolanta Pieńkowska są siostrami bądź kuzynkami. Panie łączy jednak nie tylko – zupełnym przypadkiem – nazwisko. Jest jeszcze jedna rzecz, którą mają ze sobą wspólną.

Mowa o wykształceniu. Choć niewiele osób o tym wie, zarówno Małgorzata Pieńkowska, jak i Jolanta Pieńkowska ukończyły Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Dyplomy na PWST odbierały na wydziałach aktorskich, choć tylko jedna z nich związała się zawodowo z działaniami artystycznymi.

Wiedzieliście o tym? 

SPRAWDŹ TAKŻE: Jaka prywatnie jest Jolanta Pieńkowska? Tak dziś wygląda jej życie

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.