Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski
Fot. AGENCJA SE/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina ostatnie Święta z mężem: „Paweł był już w szpitalu”

Dzieci aktora zrobiły wszystko, by Boże Narodzenie 2019 było wyjątkowe

Rafał Kowalski 29 grudnia 2020 08:58
Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski
Fot. AGENCJA SE/East News

Koniec lutego 2020 roku przyniósł nagłą śmierć Pawła Królikowskiego. Aktor zmarł w jednym z warszawskich szpitali, po tym jak trafił tam przez pęknięcie tętniaka mózgu. Ulubieniec publiczności pomyślnie przeszedł operację neurochirurgiczną, ale niestety niedługo potem jego życie dobiegło końca. W najnowszym wywiadzie żona artysty wspominała jedne z ostatnich chwil spędzonych z ukochanym.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o Bożym Narodzeniu 2019

W programie Katarzyny Janowskiej o tytule Wszystko, co kocham Małgorzata Ostrowska-Królikowska cofnęła się wspomnieniami do grudnia 2019 roku. Jej mąż był już wtedy w szpitalu, ale cała rodzina zrobiła wszystko, by Paweł Królikowski zapamiętał tamtejsze Boże Narodzenie jako wyjątkowe.

Nieco inaczej – jako dziwne – Święta zapamiętała aktorka. „W ubiegłym roku mieliśmy rodzinne święta, moje dzieci sprowadziły do domu wszystkich, kogo tylko mogły, ponieważ Paweł był w szpitalu. Byliśmy u niego, ponieważ pozwolono nam...[…] Był nawet w miarę dobrej formie i to były dla mnie dziwne święta, bo wiedzieliśmy, co się dzieje”, opowiadał w programie Onetu żona Pawła Królikowskiego.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska opowiedziała też o czasie żałoby. Gwiazda Klanu stara się zamienić smutek i żal w coś dobrego. „Wszyscy żyjemy ze świadomością, że śmierć nastąpi... Czy można się przygotować? W momencie kiedy jest choroba i to trwa jakiś czas – tak... To bardzo trudne. Przechodzi się etap żalu i zrozumiałam, że muszę wyjść z tego żalu, bo są ludzie, którzy mnie potrzebują i którym muszę dawać światło”, mogliśmy usłyszeć we Wszystko, co kocham.

27 lutego minie pierwszy rok od śmierci Pawła Królikowskiego… 

Rodzina Królikowskich
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?