Małgorzata Kożuchowska, Viva! grudzień 2015 MT
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O NIEJ SIĘ MÓWI

Małgorzata Kożuchowska zaprojektuje autorską kolekcję ubrań?

Weronika Kostyra 11 maja 2017 19:30
Małgorzata Kożuchowska, Viva! grudzień 2015 MT
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Małgorzata Kożuchowska od lat jest jedną z lepiej ubranych Polek. Jej stylizacje są zawsze bezbłędne i stylowe. I choć ma swoje ulubione marki i projektantów, zdradziła niedawno, że sama też kiedyś szyła dla siebie kreacje: „Dawniej najlepsze recenzje zbierałam za sukienki, które potrafiłam szyć sobie na kolanie na dwie godziny przed wyjściem na imprezę”Talent w tej dziedzinie odziedziczyła po mamie!

Małgorzata Kożuchowska o stylu Polek

„My Polki zawsze miałyśmy zmysł do mody, mimo że kiedyś nie było środków. Pamiętam jak mama szyła mi spódnicę z płótna harcerskiego, bo w sklepach nie było żadnych fajnych materiałów, albo robiła mi na drutach getry czy czapki. Dziś wiele się zmieniło, jeśli chodzi o dostęp do mody. Mamy świetnych projektantów i możliwość kupowania ubrań światowych marek za niewielkie pieniądze. Wydaje mi się, że nasza ulica jest coraz bardziej różnorodna, dziewczyny są coraz odważniejsze w poszukiwaniu swojego stylu, charakteru i osobowości.”

Czy Małgorzata Kożuchowska zamierza zostać projektantką mody?

„To fajna sprawa. Bawienie się modą jest ogromną przyjemnością, lecz żeby stworzyć autorską kolekcję, trzeba poświecić temu dużo czasu, a w tym momencie zajmuje mnie praca zawodowa. Jako mama też mam swoje obowiązki, więc trudno byłoby mi teraz zająć się takim przedsięwzięciem na większą skalę. Być może kiedyś, w przyszłości o tym pomyślę. Małgorzata Kożuchowska zaprojektuje autorską kolekcję ubrań?”

To nie pierwszy taki pomysł. Aktorka jest wielbicielką czworonogów i kilka lat temu zaprojektowała limitowaną linię jedwabnych apaszek dla psów i ich właścicieli. Dochód z ich sprzedaży został przekazany na rzecz schronisk dla zwierząt. O swojej pracy Małgorzata Kożuchowska powiedziała wtedy:

„Apaszkę można wykorzystać jako ozdobę przy obroży pupila lub jako ciekawy dodatek do garderoby właściciela czworonoga. Zaprojektowane przeze mnie apaszki to zabawny i modny dodatek dla wszystkich tych, którzy w każdej sytuacji chcą wyglądać oryginalnie, lubią bawić się modą, szukają ciekawych rozwiązań i jednocześnie… mają dobre serca. Apaszka dostępna w modnych kolorach tego sezonu, z pop-artowym printem przedstawiającym trzy psiaki różnych ras, może być elementem, który nada charakteru naszym stylizacjom. Polecam mniej konwencjonalne niż na szyi wiązania - przy pasku, bransoletce, opasce, butach czy torebce.”

Czy gdyby stworzyła własną kolekcję ubrań, bylibyście zainteresowani?

Zobacz także: Największa metamorfoza polskiego show-biznesu? Zobaczcie, jak zmieniała się Małgorzata Kożuchowska

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?