Małgorzata Foremniak JAMNIK
Fot. Agnieszka Murak
O NIEJ SIĘ MÓWI

Małgorzata Foremniak ostro o dawnej sobie: „Byłam mężczyzną w skórze kobiety”

A jak dziś czuje się aktorka?

Monika Katarzyna Krupska 14 sierpnia 2018 07:30
Małgorzata Foremniak JAMNIK
Fot. Agnieszka Murak

Małgorzata Foremniak w show-biznesie gości od 31 lat! Aktorka na swoim koncie ma mnóstwo ról teatralnych i telewizyjnych, ale kilka lat temu zwolniła tempo. Dziś deklaruje, że czuje się szczęśliwa po przekroczeniu 50. roku życia, a więcej o tym i o dawnej sobie opowiedziała w najnowszej Urodzie Życia. 

Małgorzata Foremniak o swojej metamorfozie

„Byłam mężczyzną w skórze kobiety (...) Nie docierało do mnie, że katuję się ciągłymi wymaganiami”, oceniła dawną siebie Małgorzata Foremniak. Dodała, że była dla siebie najsurowszym krytykiem, co wpłynęło na odrzucenie przez nią jej kobiecości. „Kiedy zastanawiałam się, co wolę włożyć - spódnicę czy spodnie, to na myśl o spódnicy, robił mi się grymas. I zrozumiałam, że coś jest ze mną nie tak”, wyznała. 

Aktorka żyjąc ciągłą pracą zaczęła zaniedbywać swoje zdrowie. „Doprowadziłam swój organizm do granicy, po której, jak powiedział mi mój lekarz, proste leczenie i dwa tygodnie urlopu nie wystarczą. Wtedy trochę człowiek się otrząsnął, podreperował zdrowie, po czym znów przeginał. Czuję tego skutki teraz. Miałam dużo trudnych sytuacji w życiu, ale przyszedł taki moment, że musiałam wysiąść z tamtego pędzącego pociągu. Musiałam się zatrzymać, ale tak totalnie”, powiedziała. 

Małgorzata Foremniak była dwukrotnie zamężna. Przełomowym momentem bez wątpienia było odejście byłego, drugiego męża Waldemara Dzikiego. „To na pewno był przełom. Wcześniej umarła moja mama, a po dwóch latach tata. Odeszły najbliższe mi osoby. Odejście Waldka uświadomiło mi, że już nie ma półśrodków, nie ma odciągania czegoś w czasie i odkładania pewnych rzeczy na potem. Zatrzymujesz się i robisz porządek w swoim życiu. Mam już za sobą połowę życia w i mojej świadomości widzę gdzieś brzeg, do którego dopłynę. Na to nie mam wpływu, cała reszta jest jeszcze do ułożenia”, mówiła. 

Dodała, że już nie boi się samotności. I jeśli spotka kogoś nowego na swojej drodze, to chce, aby ta osoba była dla niej zarówno partnerem, jak i przyjacielem. „Jak słyszę, że mężczyźni boją się kobiet, które są wymagające, to jest ich problem. Chcę mieć partnera, przyjaciela, który też ze sobą czuje się dobrze (...) Gdybym znowu miała kogoś leczyć czy wychowywać, nie piszę się na to”, wyznała.  

 

Małgorzata Foremniak
Fot. Agnieszka Murak

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?